H.E.L.P. Adv. Soil Shrimp Powder - płukanie, rośliny?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

H.E.L.P. Adv. Soil Shrimp Powder - płukanie, rośliny?

Postprzez Kluska » Wt 01 sty, 2019 16:39

Cześć, przeszukałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na te pytania, więc jeśli ktoś wie, to proszę o wypowiedzi:
- Czy to podłoże przed startem zbiornika można (trzeba? nie wolno?) płukać?
- Czy rośliny (microsorum windelov, bucki) powinny rosnąć w tym podłożu czy lepiej poprzyczepiane do korzeni, kamieni itp.?
- Czy pomiędzy warstwami podłoża podsypać jakichś minerałów itp., jeśli tak to czego?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Moje krewetkarium: http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=11506 - dawno nie aktualizowane. Kolonia blue velvetów i lśniącooczki.
Avatar użytkownika
Kluska
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2019 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: H.E.L.P. Adv. Soil Shrimp Powder - płukanie, rośliny?

Postprzez Mateusz10251986 » Wt 01 sty, 2019 17:31

Nie trzeba nie ma potrzeby opłukać co do roslin moje zdanie lepiej zaszczepic do np korzenia a podsypac na starr to bakterie wystarcza zawsze pomoga do startu baniaka. Tez myslalem o tym podlozu ale tu na forum polecili mi beni i jestem zadowolony :-)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: H.E.L.P. Adv. Soil Shrimp Powder - płukanie, rośliny?

Postprzez jacek_lu » Pt 04 sty, 2019 08:23

Kluska napisał(a):Cześć, przeszukałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na te pytania, więc jeśli ktoś wie, to proszę o wypowiedzi:
- Czy to podłoże przed startem zbiornika można (trzeba? nie wolno?) płukać?
- Czy rośliny (microsorum windelov, bucki) powinny rosnąć w tym podłożu czy lepiej poprzyczepiane do korzeni, kamieni itp.?
- Czy pomiędzy warstwami podłoża podsypać jakichś minerałów itp., jeśli tak to czego?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam


1. Podłoża dedykowane dla krewetek nie płukamy.
2. Moim zdaniem lepiej na korzeniu/kamieniu, z czasem korzenie i tak zanurkują w podłożu.
3. Na dno zbiornika podsypuję bakterie na start i jak mam OSMP(old sea mud powder), zasypuje docelową warstwą.

Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: H.E.L.P. Adv. Soil Shrimp Powder - płukanie, rośliny?

Postprzez Kluska » Pn 07 sty, 2019 15:01

Dzięki! :)
Moje krewetkarium: http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=11506 - dawno nie aktualizowane. Kolonia blue velvetów i lśniącooczki.
Avatar użytkownika
Kluska
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2019 15:51
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości