ADA Amazonia I i nic więcej

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

ADA Amazonia I i nic więcej

Postprzez maciek_bp » Wt 19 sty, 2010 16:56

Witam. Jako że chcę postawić niedługo baniaczek pod meszki + krewetki to chciałem zainwestować i dać tam ADA Amazonia I. Jednak nie wiem czy samo podłoże bez żadnych innych dodatków zdziała swoje. Baniaczek ma mieć ok. 60L [60x30cm] i oświetlenie max 2x24W T5. Baniaczek będzie prawdopodobnie otwarty. Zielsko jakie planuję to mchy, wątrobowce ale także mały heniek, pogostemon, eleocharis lub lileopsis, utricularia i coś podobnego w tym kierunku zależy co upoluję w necie. Chciałbym wiedzieć czy samo podłoże zda swoje zadanie i nie trzeba będzie nawozić słupa wody. Może jak będzie czas to dojdzie co2 lub będę lał EasyCarbo no i czy Amazonia I będzie dobra dla krewetek ? Jak trafiłem z tematem na zły dział to przepraszam.
maciek_bp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 19 sty, 2010 16:38

Postprzez tutusik » Śr 20 sty, 2010 01:57

nie polecam amazonii I bo na poczatku zawiera ono duzo NO3. Ale dla roślin to bedzie dobre podloze. Poza tym jakie krewetki chcesz kupic?
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez maciek_bp » Cz 21 sty, 2010 18:05

Dostępne poza red cherry i amano mam tigery i bumblebee i chyba właśnie bumblebee będę brał.
maciek_bp
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 19 sty, 2010 16:38

Postprzez Waldii » Pt 21 sty, 2011 00:53

hmmm ja mam w jednym ze zbiorników ADE amazonie 2 i wszystko jest OK, dziś kupiłem jedynkę.. zobaczymy jak to będzie. A co do krewetek to mam Cristale, Biene, Babulti i Red Cherry i wszystkie na tym rosły bardzo dobrze
45l Babulti, Red Cherry
45l SSS ,SSSS Cristale / Biene
25l S, SS Cristale / Biene
Waldii
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): N 26 kwi, 2009 16:11
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość