Czy koniecznie ciemne podłoże?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Czy koniecznie ciemne podłoże?

Postprzez Dominique » Śr 16 mar, 2011 10:15

Mam pytanie tak jak w temacie gdyż zostało mi w domu sporo żwiru 2-4mm no i mam też torbę piasku drobnego, podobają mi się plaże i taką bym chciała założyć. Żwir będzie w pozostałej części pod roślinami, zamierzam i tak oprócz niewielkiej plaży aby d no było zarośnięte roslinami, trawniczkiem, wgłeką itp. więc chyba nie ma sensu specjalnie kupować np. bazaltu?

Mam jeszcze pytanko....mam w domciu uschnięte drzewko bonzai, nie pamiętam niestety jaki gatunek, chciałabym wykorzystać do akwa, zakupiłam już silikon akwarystyczny i się zastanawiam jak to drzewko przymocować do dna i do czego aby zatonęło? Macie jakiś pomysł?
Dominique
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2011 11:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mateusz.A » Śr 16 mar, 2011 10:56

Nie, nie jest konieczne ciemne podłoże.
Uschnięty bonsai... Hm, to ważne jaki gatunek, bo jeśli to bonsai jakiegoś iglaka to nawet nie próbuj go wkładać. Jeśli chodzi o przytwierdzenie to gotuj, gotuj i jeszcze gotuj i mocz aż zatonie :-D . Możesz płaski kamień też przytwierdzić do drzewka i zasypać podłożem, ale spróbuj umoczyć je.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominique » Śr 16 mar, 2011 13:00

Ufff to dobrze że niekoniecznie ciemne podłoże... chciałabym oczywiście aby krewecie czuły się w nim dobrze, ale skoro mam w zapasie jasne podłoże to szkoda żeby leżało :-)

To drzewko na pewno nie było iglakiem, wydaje mi się że to był jakiś ligustr. Spróbuję go wygotować, może zatonie. A jak nie to faktycznie do czegoś przywiążę, korzenie ma powyginane to chyba się uda.

Jeszcze mi powiedzcie czy na takim drzewku jak poprzyczepiam mech to czy ten który będzie najwyżej lustra wody i światła nie będzie narażony na nitki? Zauważyłam to w moim ogólnym akwa że właśnie tak jest z tym mchem który jest wysoko na korzeniu cały czas wyciągam z niego a ten nisko jest super czysty... Będę miała 13W na 22l, krewecie też podobno nie lubią za dużo światła.
Dominique
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2011 11:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziki » Śr 16 mar, 2011 13:16

hallo
Nitki nie pojawiają się z powodu nadmiaru światła czy też z nadmiaru niewłaściwego światła, glony pojawiają się z powodu braku lub nadmiaru któregoś z pierwiastków azotu lub fosforu. Jeśli mamy w zbiorniku za mało fosforu lub za dużo azotu pojawiają się zielenice czyli miedzy innymi nitki, jeśli mamy za dużo fosforu lub za mało azotu pojawiają się sinice czyli na przykład cjanobakter. Poczytaj o stosunku redfielda, tam będzie to wyjaśnione bardziej naukowo :P

A dlaczego osadzają się w górnych częściach roślin? Przypuszczalnie dlatego że jest tam większy ruch wody i tu być może bliskość światła jest bardziej sprzyjająca.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości