co lepsze do hodowlanych baniaków?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

co lepsze do hodowlanych baniaków?

Postprzez pellepil » N 29 kwi, 2012 10:08

Zamierzam założyć mini farmę krewetkową , tak na około 10 baniaków 40x30cm i nie wiem jakie podłoże zastosować - piasek czy np. shrimp sand. woda będzie RO + minerały , krewetki jakie bym chciał hodować to CR , CB , Blue Tiger , BT , DBT , może Pandy i King Kongi - ogólnie Caridina cf. Cantonensis
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Postprzez Crystal » Śr 02 maja, 2012 14:18

Witaj.
Dużo zależy od tego jaką kwotę chcesz przeznaczyć na hodowlę oraz skąd będziesz pozyskiwał krewetki na stada hodowalne. W zasadzie krewetki Caridina cf. Cantonesis są bardziej wymagające w zakresie parametrów niż np. krewetki heteropoda. Ja używam podłoży shrimp soil i red bee sand. Pomimo, iż nie są tanie to umożliwiają dość szybko uzyskać odpowiednie parametry. Weź jeszcze pod uwagę fakt, iż większosć Tigerów jest mniej wymająca od crystali. Dlatego możesz rozważyć zastosowanie droższych podłoży przy crystalach a tańszych przy tigerach. Inna sprawa, że wielu hodowców nawet z tego forum utrzymuje crystale na pisaku czy żwirku. Możesz z nimi porozmawiać na ten temat i ewentualnie od nich pozyskać krewetki na start.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez pellepil » Śr 02 maja, 2012 18:39

krewetki prawdopodobnie będą z Singapuru , przynajmniej część - mieszkam w IRL i jakoś nie widzi mi się lecieć specjalnie do PL po zwierzaki. Część zakupię w http://www.aquaworld.ie/30,0,shrimps - jest to nowy sklep prowadzony przez Polaków. Z tego co mi powiedzieli swoje krewetki hodują sami ,a część sprowadzają z PL. Blue Tigery mam już zamówione z http://www.garnelio.de/zwerggarnelen-c- ... tml?page=2 .
Chyba jednak podziele baniaki na te z piaskiem ( musi być kwarcowy?) i na te z Shrimp Sand.
Używam tego podłoża i jestem zadowolony- leje czyste RO i ciągle od pół roku mam niezmienne parametry- 5.5 ph , 0 kh , gh jak sobie ustawie -około 6-7.
Najdziwniejsze jest to , że moje redki strasznie się wybarwiły na tych parametrach i wszystkie 10 samic zaciążyły w tym samym czasie, a prędzej na zwykłym żwirze coś im nie pasowało.
Myśle że krewetki w irlandzkich sklepach są wszystkie z dalekiego wschodu i pewnie trzymane były na niskim ph.Teraz mają ph 6,9 i kolory trochę wyblakły , chociaż małe produkują jak głupie.
Dziękuje za "jedyną" odpowiedż.
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Postprzez Crystal » Śr 02 maja, 2012 19:18

I tak zrób bo nawet taniej to wyjdzie. Nie ma za co dziękować mi tez na początku ludzie pomagali.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez bandzior85 » Pn 27 sie, 2012 23:00

Opiszę Ci mój przypadek ;-)
Też planuje odpalenie takiej mini hodowli na 6 - 8 zbiorników około 40 litrowych.
Na razie mam Sakury Red na podłożu amazonia new mieszana ze żwirkiem co daje mi dobre efekty, Crystale mam na Ebi-Goldzie bardzo fajne podłoże szybko odpalające zbiornik, Blue Tigery też mam na Ebi-Goldzie podnosząc ph i gh dzięki takim 2 kamieniom niewiadomego rodzaju które zostały mi z jakiejś starej aranżacji a teraz świetnie się sprawują i Yellow na bazalcie ale coś mi nie idzie - podejrzewam że w bazalcie mogą być jakieś szkodliwe związki które podtruwają mi krewetki, nie wykluczone ze zmienię na mieszankę ebi-golda ze żwirkiem.
To co dodaje do wody to: oczywiście tam gdzie leje samą RO daje V6, raz na tydzień BWS Shield a przy podmianach tam gdzie nie dałem pod podłoże na start Mosura Old Sea Mud Powder.
Reasumując gorąco polecam podłoże Ebi-Gold. Według mnie jest genialne.
Dodatki do wody myślę że też sprawują się nieźle.
Jeśli chodzi o jeszcze jakieś preparaty do wody to podobno bardzo dobre jest Mosura Mineral Plus ale nie próbowałem osobiście.
CR, CB, SW, Panda, King Kong, Wine Red, Blue Bolt
Pozdrawiam
Grzesiek
bandzior85
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 184
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 20:30
Lokalizacja: Gniew


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości