Projekt amano, a co mi tam!

Moderator: =Fresz=

Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez Lojezu91 » Pn 13 sie, 2018 17:56

Hejka!

Przedstawiam wam dzienniczek moich poczynań w odchowaniu amano'sow...

Po powrocie z wakacji zobaczyłem jedna amano juz w bardzo zaawansowanym stadium jajeczkowania.. jakos nic sobie z tego nie zrobiłem,bo co tam... filtr młode wciągnie zrobi sie podmianke i bedsie spokój bo po co mi młode... Tak też zrobiłem, tylko ze jak sie amano rozprula to jakoś szkoda mi się larw zrobiło, i postanowiłem że odchowam :D

A więc tak pierwsze 2 dni były w zbiorniku głównym, a ja przeczesalem caly Internet zeby wiedzieć jak ten temat ugryźć, bo wiedziałem że to nie takie proste...

W końcu znalazłem jakies 25l akwarium no i dawaj! Wrzuciłem podłoże i odlalem wodę z ogólnego do tego małego...

Wrzuciłem takie coś napowietrzające i działało...
Po jednym dniu zaczynalem powoli zasalac wodę az do określonego pułapu... wtedy to wyglądało tak:

Obrazek

Karmilem przez pierwsze dni tylko woda z drożdżami... jednocześnie z Polski zamówiłem kotnik 8l który wydaje się najlepszy do takiego zadania...

W niedzielę kurier dostarczył go i od razu zacząłem działać ;)

Odlalem 70% wody z 25l w wc (spokojnie bez larw) A resztę wody przelałem do małego 8l. Później wolałem czystej wody RO oczywiście wcześniej juz zasolona.

I tak to wczoraj wyglądało

Obrazek

Od dzis dodałem do menu larw tez 'sera micron mysle dodawać im to rano a na wieczór delikatnie drożdżami.

Grzałka stoi na 23'ć
Światło dalem zwykle żarówkę Led wcześniej swiecilem ok 12-15h dziennie ale teraz testuje 24/7

Larwy lexa do światła, z tego co widzę. Napowitrzanie to dalej kompresorek i imitacja skały, wg mnie ok... nie mam jak jak dostać kostkę lipowa, a następny transport z Polski będzie za 2tyg...

Aktualnie larwy maja 10 dni...

Tak ze słuchajcie... zoltodziub wzial sie za rozmnażanie amano :D z tego mogą wyjść niezłe jaja ;) oczywiście wszystkie wskazówki i krytykę biorę na siebie :)

Co o tym myślicie? Ma to prawo przeżyć?

Na końcu sie jeszcze zapytam, w jaki sposób można odsyać z dna brud? Tak aby nie wyciągnąć larw?
Lojezu91
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 12 sie, 2018 22:47

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez Pawel M » Pn 13 sie, 2018 21:01

a mogę zapytać na jakim Ty zadupiu wylądowałeś że 8l akwarium z Polski ściągasz ??
i że nie ma tam podstawowych sprzętów akwarystycznych.................

choć z drugiej strony kurier dojechał, znaczy koło już tam wymyślili i coś na kształt dróg też musi być, prąd też już macie z tego co widać więc chyba to gdzieś w miarę blisko jakieś większej i bardziej rozbudowanej cywilizacji :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez raiders » Wt 14 sie, 2018 07:12

Cały pic w udanym chowie Amman to odpowiednie zasolenie wody i jeszcze ważniejsze odsolenie w odpowiednim czasie i ilości .
Jak larwy przeżyją odsolenie to już z górki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez Lojezu91 » Wt 14 sie, 2018 09:18

Pawel M napisał(a):a mogę zapytać na jakim Ty zadupiu wylądowałeś że 8l akwarium z Polski ściągasz ??
i że nie ma tam podstawowych sprzętów akwarystycznych.................

choć z drugiej strony kurier dojechał, znaczy koło już tam wymyślili i coś na kształt dróg też musi być, prąd też już macie z tego co widać więc chyba to gdzieś w miarę blisko jakieś większej i bardziej rozbudowanej cywilizacji :mrgreen:



Aż takich małych nie ma, a jeśli są to za średnio 200-300zl to ja sobie wolę poczekać te dwa tyg w najgorszym wypadku i miec za 20zl...

Mieszkam w Bergen, w Norwegii... A tu z reguły sprzęt akwarystyczny jest dość zacofany no i droższy ok 50-200%.. taka ciekawostka oni dopiero nieśmiało interesują się filtrami unimax...

Jedyne co można tanio kupić to używane akwaria 30-120l


raiders napisał(a):Cały pic w udanym chowie Amman to odpowiednie zasolenie wody i jeszcze ważniejsze odsolenie w odpowiednim czasie i ilości .
Jak larwy przeżyją odsolenie to już z górki.


Masz moze jakas wskazówkę jak mogę posprzątać dno, tak aby nie wyciągnąć larw?
Lojezu91
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 12 sie, 2018 22:47

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez raiders » Wt 14 sie, 2018 09:46

Nie ma możliwości posprzatania dna bez wyciągnięcia larw.
Po co wogole wsypales podłoże, jak masz syf to chyba za dużo karmisz.
Ja trzymałem larwy w pustym szkle bez podłoża bez światła ( tylko dzienne) i żyły do czasu odsalania i przechodzenia na słodka wodę ... W sumie w slodkiej żyły 72h przy trzeciej próbie .... I padły nie wiem czemu więcej prób nie podejmowalem że względu na brak czasu i nieco się zniechecilem

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano Wt 14 sie, 2018 10:07 przez raiders, łącznie edytowano 1 raz
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez Lojezu91 » Wt 14 sie, 2018 10:11

raiders napisał(a):Nie ma możliwości posprzatania dna bez wyciągnięcia larw.
Po co wogole wsypales podłoże



Jak byś zauważył na 2 foto, to już nie ms podłoża i jest inne akwarium :)

Widzę że jeszcze wiele przedemna :)
Lojezu91
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 12 sie, 2018 22:47

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez =Fresz= » Wt 14 sie, 2018 11:59

Trochę było o rozmnażaniu na forum
viewtopic.php?f=32&t=7996

i na innym forum
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... onica.html

Nie poddawaj się jak coś nie wyjdzie za pierwszym razem ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt amano, a co mi tam!

Postprzez Stiep » So 18 sie, 2018 11:13

A to czytałeś: http://wtma.pl/showthread.php?tid=116
Temat stary, ale coś tam jeszcze pamiętam.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Stiep
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): N 03 paź, 2010 20:43
Lokalizacja: Komorniki


Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość