Projekt Red Nose , rozmnazanie

Moderator: =Fresz=

Postprzez Bard » Cz 26 lut, 2009 22:12

nie wiem czy ona miała 1gram nawet, ale bardzo mała, acha! no i oczywiście mieszamy w wodzie chłodnej bądź maksimum letniej! bo w ciepłej lub gorącej drożdże padną i cała robota na nic, tak samo jak się robi zacier do bimbrowni CO2
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 02 mar, 2009 09:18

No i zapowiada sie kompletna klapa ...

Kilka dni temu 2 samiczki pozbyly jajeczek. Na poczatku myslalem ze to wahania temperatury - stary termostat, ktory w nocy przegrzal wode do 28 st, w dzien spadla do 25. Szybko zakupilem nowa grzalke z termostatem i ustabilizowalem sytuacje, ale 2 krewetki przeszly wylinke i pozbyly sie jajek.
Jednak wedlug moich obserwacji, byl to tez czas i pora na wyleg larw. Niestety nic z tego nie wyszlo. Dodam jeszcze ze krewetki w zbiorniku 30l, nawet ze sporym korzeniem sluzacym za kryjowke sa bardzo zestresowane. Jak przepuscilem 2 samice do glownego akwarium to w 5 minut ich kolor z mleczno-bialego zmienil sie na ladny przezroczysty.
Wiele osob przy amano opisywalo ze z powodu stresu samiczka wczesniej zrzucala jajeczka, wiec to moze regula i do rozrodu trzeba podchodzic w inny sposob, np. wylawiac larwy po urodzeniu z glownego zbiornika.
Mam tez inna teorie, ktora testuje. Zaczalem sie zastanawiac czy jednak Red Nose nie potrzebuja na starcie lekko slonej wody, moze chodzi o gestosc wody , utrzymywanie sie larw w toni wodnej. Zasolilem obecnie wode na poziomie 5ppt, samica jak narazie czuje sie dobrze - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Chyba najlepszym rozwiazaniem bylo by zrobinie duzego akwarium o zasoleniu okolo 10ppt i trzymaniu w nim tylko Noskow - podobno dobrze czuja sie w lekko slonej wodzie.

Wnioski na dzisiaj : narazie za duzo bledow, które wyeliminuje przy nastepnych razach :)
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 02 mar, 2009 09:42

A tutaj cos na odwrocenie uwagi od porazek, moze jednak warto ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bard » Pn 02 mar, 2009 12:53

dperkowski napisał(a):No i zapowiada sie kompletna klapa ...


Wiele osob przy amano opisywalo ze z powodu stresu samiczka wczesniej zrzucala jajeczka, wiec to moze regula i do rozrodu trzeba podchodzic w inny sposob, np. wylawiac larwy po urodzeniu z glownego zbiornika.


W normalnych akwariowych warunkach jest to niewykonalne, bo jak wyłowić 1mm larwy które w akwarium ogólnym nie tylko powciąga filtr ale pokryją się w mchu i nie ma szans na ich zobaczenie, z auważeniem larw amanek miałem problemy w pustym akwarium bez podłoża nawet, tylko z ciemnym tłem.
Jeśli samiczka zrzuca jajeczka może nie czuje potrzeby albo jest już za stara na "donoszenie".
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Pn 02 mar, 2009 14:25

To jest raczej stres,moja amano od razu zaczęła wywalać jajka w nowym akwarium,choć nie był to słoik a woda była identyczna z głównego baniaka,tyle,że mniej więcej obliczyłam dzień wyklucia się młodych i częściowo się udało .....ale tylko częściowo
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 mar, 2009 20:11

No i jest maly sukces :)
Wczoraj tj. 02.03.2009 trzecia samiczka przeszla wylinke i w pierwszym momencie myslalem ze zrzucila jajka. Chcialem juz nawet spuszczac wode i konczyc zabawe, a tu "suprajs". Ciezko jest policzyc i nie ma duzo larw, siedza glownie na szybach. Naliczylem okolo 20 szt.
Przypominam ze wykluly sie w wodzie o stezeniu 5 ppt. Teraz dzien po dniu bede podwyzszal o 1 ppt az do osiagniecia 17.
Ilosc larw jest mala i szczerze mowiac sa male szanse na jakis minimalny sukces, ale bede walczyl :)
Zreszta juz kolejna samiczka od tygodnia nosi jajeczka...
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Wt 03 mar, 2009 21:18

tzn samice wsadzałeś do lekko zasolonej wody??
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 mar, 2009 22:02

Jak dwie samiczki zrzucily jajka zaryzykowalem i przy trzeciej zasolilem wode do 2-5 ppt
Myslalem ze moze chodzi o gestosc wody (brak wylegu z poprzednich dwoch).
Teraz sadze ze mogl byc to blad, niestety bardzo malo larw sie wyleglo - ale cos sie wyleglo.
Ogolnie mam metlik w glowie, za duzo danych, za malo konkretow i pewnych informacji :(
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Wt 03 mar, 2009 22:15

Samiczka nie może pływać w zasolonej wodzie :-p bo albo fiknie albo zrzuci pancerz,może parametry zbytnio się różnią,ja lałam wodę z akwarium w którym była
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Wt 03 mar, 2009 22:40

Nie zgodze sie :)
Jesli chodzi o amano tak, Red Nose - nie.
Wedlug informacji z wielu zrodel Red Nose dobrze sie czuja w lekko zasolonej wodzie. Mysle ze spokojnie Red Nose mozna trzymac i w 7 ppt, kto wie moze lepiej im bedzie niz w slodkiej wodzie.
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Wt 03 mar, 2009 22:53

Jak w niej żyją to może tak ,ale nie koniecznie będą zadowolone jak z normalnego akwa trafiają do solanki
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Śr 04 mar, 2009 09:51

Na ta chwile sadze ze moze nie do konca zrobilem dobrze zasalajac wczesniej wode. Nie wiemy tez czy natura nie pcha krewetek blizej oceanu zeby wykluly sie larwy. A moze na 100% larwy przychodza na swiat w slodkiej wodzie i prad zmywa je do slonej.
Chcialem po prostu sprawdzic swoje przypuszczenia, zbyt malo larw sie wyleglo zeby uznac ze cos w tym jest.
Kolejne proby na bank w slodkiej wodzie, ale dalej nie rozwiazalem problemu stresu i wylinki Noskow - bez tego nic nie wyjdzie.

Dzisiaj z rana plywaly jakies pojedyncze sztuki larw, kilka w toni wodnej.
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez batman-ka » Śr 04 mar, 2009 11:20

Wg mnie krewetka ze stresu nie gubi pancerza,co najwyżej jajka,jeżeli przenosisz ją na czas wylęgu do innego akwa upewnij się,że to ta sama woda,ja postawiłam 10l baniak,a wodę dałam tą z ogólnego w którym mieszka amano,dałam tylko filtr gąbkowy na czas "przed wylęgiem" i napowietrzanie tak pro forma.Moje amano są jednak za duże do 10l i długo latała w kółko szukając wyjścia.Widziałam natomiast jak ktoś wsadził słoik do ogólnego akwa z tą samą wodą i tam amano,do słoika tylko małą kostę i wylęgły się wszystkie młode i to 2 razy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Cz 05 mar, 2009 22:39

Dzien 4
Zasolenie okolo 8 ppt.
Nadal zyje okolo 20 larw, co zauwazylem oswietlenie musi byc na prawde minimalne. Przy wiekszym zaraz sie gdzies chowaja. Malo siedza na szybach. Glownie plywaja przy dnie. Zaobserwowalem ciekawe zachowanie, jeszcze nie odmulalem dna, larwa po dotknieciu podloza (a w zasadzie mulu, bo inaczej tego nazwac nie mozna) odbija sie na 3 cm, plywa dalej, pomalu spada i wszystko sie powtarza tak w kolko.
Karmie ja wyciagiem glonow z akwarium glownego, bogatego w mikroelementy i skladniki mineralne (miekka strona zmywaka jezdze po szybie, pozniej plucze to w akwarium z larwami). Dodatkowo mam drozdze piwne (jakis preparat witaminowy dla golebi) - rozrabiam w wodzie. (3 razy dziennie).
Kamien napowietrzajacy tak 5cm pod powierzchnia wody, larwy nie leca do samej gory, wytwarza sie maly ciag - z moich obserwacji wynika ze to dobra metoda.

Z innej beczki - oczliki zyja w 8 ppt i maja sie dobrze.
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bard » Pt 06 mar, 2009 13:56

dzień 4 i jest OK, z całego serca życze Ci wszystkiego naj i żeby ten projekt wypalił, :) tak btw zauważyłem że red nose noszą więcej jajeczek niz amano
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość