AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Moderator: =Fresz=

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez batman-ka » Pn 01 kwi, 2013 20:32

Zapewniam,że cokolwiek wydaje do wody nigdy mi od tego nic nie zdechło,mam tym załadowany kubeł tetry ,kaskady od początku jak je wypuścili aż do dzisiaj,restart też będzie na tej ceramice :-) ,wolę ją sto razy bardziej od zwykłej bo mam tą pewność,że nie wywala do wody czegoś co mi zatwardzi :p Do tego lubię ich kształt i te fajne dziurki
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez KarolKrec » Cz 04 kwi, 2013 21:31

batman-ka napisał(a):Zapewniam,że cokolwiek wydaje do wody nigdy mi od tego nic nie zdechło,mam tym załadowany kubeł tetry ,kaskady od początku jak je wypuścili aż do dzisiaj,restart też będzie na tej ceramice :-) ,wolę ją sto razy bardziej od zwykłej bo mam tą pewność,że nie wywala do wody czegoś co mi zatwardzi :p Do tego lubię ich kształt i te fajne dziurki


Brzmi to przekonująco. Skoro z twoich doświadczeń wynika iż warto zainwestować w ten wkład to pewnie i ja w tym kierunku podążę.
Ja do tej pory używam zeolitu, który był oryginalnie przeznaczony do zastosowania wraz z filtrem aquael turbo 650. Przyznam jednak że nie mam pewności co do tego iż zeolit nie podnosi twardości wody w moim akwa. Filtracja jest bardzo wydajna ale muszę praktycznie co 3 dni płukać gąbkę od filtra przez co zabijam wszystkie pożyteczne bakterie. Dlatego mam wrażenie że w tej sytuacji dobrze jest mieć porządny wkład filtracyjny który będzie siedliskiem bakterii i nawet jeśli co 3 dni gąbka będzie wyjałowiona to nadal działanie baktryjne nie osłabnie dzięki ceramice. Nie wiem czy moje myślenie jest błędne czy może jest to jakieś rozwiązanie? Co o tym sądzicie? osobiscie nie wyobrazam sobie aby cały syf z gąbki płukać raz w tygodniu podczas częściowej podmiany wody, gdyż podmieniam jedno wiadro a żeby porządnie wypłukać gąbke zużywam 5 wiader wody.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez Rafal.Kowalski » Pt 05 kwi, 2013 16:12

KarolKrec napisał(a):[...]ale muszę praktycznie co 3 dni płukać gąbkę od filtra przez co zabijam wszystkie pożyteczne bakterie.

[...]nawet jeśli co 3 dni gąbka będzie wyjałowiona to nadal działanie baktryjne nie osłabnie dzięki ceramice...

[...]nie wyobrazam sobie aby cały syf z gąbki płukać raz w tygodniu podczas częściowej podmiany wody, gdyż podmieniam jedno wiadro a żeby porządnie wypłukać gąbke zużywam 5 wiader wody.


Źle płuczesz gąbkę :idea: robi się to w wodzie z akwarium, spuszczonej w celu podmiany, a nie bezpośrednio w wodzie z kranu, która nie wiadomo czym jest uzdatniana Po co Ci 5 wiader wody żeby wypłukać zwykłą stosunkowo niewielką gąbkę? :shock: Chcesz mieć ją sterylną?
Avatar użytkownika
Rafal.Kowalski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009 14:42
Lokalizacja: Wielkpolska/ PTU

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez KarolKrec » Pt 05 kwi, 2013 19:05

Rafal.Kowalski napisał(a):
KarolKrec napisał(a):[...]ale muszę praktycznie co 3 dni płukać gąbkę od filtra przez co zabijam wszystkie pożyteczne bakterie.

[...]nawet jeśli co 3 dni gąbka będzie wyjałowiona to nadal działanie baktryjne nie osłabnie dzięki ceramice...

[...]nie wyobrazam sobie aby cały syf z gąbki płukać raz w tygodniu podczas częściowej podmiany wody, gdyż podmieniam jedno wiadro a żeby porządnie wypłukać gąbke zużywam 5 wiader wody.


Źle płuczesz gąbkę :idea: robi się to w wodzie z akwarium, spuszczonej w celu podmiany, a nie bezpośrednio w wodzie z kranu, która nie wiadomo czym jest uzdatniana Po co Ci 5 wiader wody żeby wypłukać zwykłą stosunkowo niewielką gąbkę? :shock: Chcesz mieć ją sterylną?


Dzięki za podjęcie dyskusji.
Zdaje sobie sprawę iż książkowo popełniam błąd płucząc gąbkę w wodzie kranowej. Niemniej jednak mieszam wodę kranową z RO w proporcji 50/50 przy cotygodniowych podmianach wody w moim aqua. Tak więc mimo wszystko woda kranowa dostaje się do akwarium.
Jakie więc tutaj znaczenie ma fakt iż gąbka płukana jest pod bieżącą wodą?????
Moje akwarium ma 128 litrów. Raz w tygodniu wymieniam około 17 litrów wody co stanowi jakieś 15 %.
Jeśli gąbka jest zabrudzona co 3 dni a filtr traci swoją moc to w jaki sposób miałbym wypłukać gąbkę nie używając wody kranowej?
W sytuacji podmian jakie stosuje mogę spróbować wypłukać gąbkę w odlewanej wodzie jednak z moich doświadczeń wynika że gąbka wypłukana w jednym wiadrze wody nadal jest masakryczni e zasyfiona.
Co mam w tej sytuacji zrobić aby unikać płukania gąbki pod bieżącą wodą.
Przyznaje że jestem początkującym krewetkomaniakiem i nabieram dopiero doświadczenia.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez KarolKrec » Pt 05 kwi, 2013 19:21

Z drugiej strony tak sobie myślę że podmieniając 17 litrów wody mogłbym płukanie gąbki robić w innym naczyniu zużywając stopniowo odlaną wodę z wiadra. jest to bardzo logiczne i myślę że się sprawdzi. Co jednak gdy płukanie gąbki potrzebne jest znów za dwa lub trzy dni? Wymienić kolejne 17 litrów wody?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez =Fresz= » Pt 05 kwi, 2013 20:10

To co Ty masz tam za przetwórnię że co chwilę musisz gąbkę płukać?heh i tu nie chodzi o to że Ty i tak dolewasz mieszankę RO/kran tylko płucząc gąbkę w wodzie kranowej prosto z rury zabijasz bakterie... Po takim zabiegu filtr biologicznie musi się od nowa "aktywować".
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez KarolKrec » So 06 kwi, 2013 11:54

Nie ukrywam że na 120 litrach mam około 1000 red cherry dlatego filtr płuczę co 3 dzień. Woda jest kryształ w filtr przypomnę to aquael turbo 650.
Może filtr za mało wydajny? Jak uważacie?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez pierre » So 06 kwi, 2013 20:32

Bakterie rozwijają się na gąbce, mnożą się, rozkłądają nieczystkości wpadające na gąbkę. Jeśli wypłuczesz gąbkę w kranowicie, zabijesz te bakterie i brud na gąbce będzie Ci się jedynie zatrzymywał, bez żadnego rozkładu. Pozwól bakteriom sobie pomóc. A weź Ty zrób zdjęcie jak wygląda w zbiorniku Twoja filtracja a nie będziemy tu gdybać.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez KarolKrec » N 07 kwi, 2013 18:01

pierre napisał(a):Bakterie rozwijają się na gąbce, mnożą się, rozkłądają nieczystkości wpadające na gąbkę. Jeśli wypłuczesz gąbkę w kranowicie, zabijesz te bakterie i brud na gąbce będzie Ci się jedynie zatrzymywał, bez żadnego rozkładu. Pozwól bakteriom sobie pomóc. A weź Ty zrób zdjęcie jak wygląda w zbiorniku Twoja filtracja a nie będziemy tu gdybać.


Obrazek
To zbiornik z red sakura

Obrazek
zbiornik i filtracja z red cherry

Ok. Jeśli wyjałowię gąbkę to czy bakterie które pozostają w ceramice wkładu filtra nie powodują natychmiastowej regeneracji i namnażania się także bakterii w gąbce?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez pierre » N 07 kwi, 2013 19:49

odpowiedź zwięzła krótka, nie, nie powodują natychmiastowej regeneracji i namnażania się także bakterii
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez marrccin » N 07 kwi, 2013 22:43

ja gabki plucze co ok miesiac... na szybkie zapychanie sie gabki stosuje dwie metody
1. w miare mozliwosci zastosowanie wiekszej (szerszej) gabki od standardowej
2. rozdzielenie wlotu filtra na dwa. u siebie do glowicy wewnetrznego podlaczylem dokladnie to (kolanka sa wyciagane/obrotowe):

Obrazek Obrazek

edit. obecnie moje gabki maja wymiar 4,5x8cm, ale planuje zmiane na 6x12cm, zmieniajac zestaw na wiekszy, chyba ze wykombinuje cos by to przedluzyc podlaczyc dodatkowo stare gabki:
Obrazek
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez drink20 » Wt 09 kwi, 2013 20:59

Ja od 2 lat nie płukałem gąbek :lol:
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez batman-ka » Wt 04 cze, 2013 11:01

Co do płukania gąbki ,ja myję je w kranówie ,dlaczego? Mit o myciu kranówą powstał ,gdy woda była w kranie chlorowana ,chlor zabijał wszystko z gąbki,w obecnych czasach w luksusie jak się boicie kranówy umyjcie gąbkę w ro :-D Ja tam myję pod kranem ,inaczej to nie ma sensu,a jak komuś brakuje bakterii to są w płynie ;-)

Co do ceramiki 4w1 azoo właśnie przyszła ceramika również pojedyńcza ,każdy kolor ma inne funkcje a dla wybrednych jest teraz ceramika mini do kaskad ,nawet gotowe opakowania maleńkiej ceramiki do kaskadek malutkich ,myślę,że to fajna sprawa bo upchanie ceramiki do kaskady to wyzwanie
Osobiście kupiłam teraz azoo infrared dużą do kubełka z ciekawości,jak już raz kupiłam taką "ceramikę" to już nie chcę innej,do jbla filtra dostałam cały zapas ceramik gratis ale i tak kupiłam azoo :p ,nie wierzę w białą ceramikę śliską w dotyku ,która ma niby filtrować ,te tanie nawet się nie brudzą :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez marrccin » Śr 05 cze, 2013 17:55

Co do płukania gąbki ,ja myję je w kranówie ,dlaczego? Mit o myciu kranówą powstał ,gdy woda była w kranie chlorowana ,chlor zabijał wszystko z gąbki,w obecnych czasach w luksusie jak się boicie kranówy umyjcie gąbkę w ro :-D Ja tam myję pod kranem ,inaczej to nie ma sensu,a jak komuś brakuje bakterii to są w płynie ;-)
Racja :) w Gdańsku woda z kranu jest zdatna do picia - "pijcie wode z kranu, nasza jest nalepsza w kraju" :D Jako ciekawostke napisze, ze w Bristolu - UK jak odkrece wode to czuje sie jak na basenie lata temu xD nie wiem, czy to chlor, chloramina, czy inne wynalazki ;)
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Re: AZOO ACTIVE FILTER 4IN1 najnowszy wkład biologiczny

Postprzez batman-ka » Cz 06 cze, 2013 14:20

właśnie przyszła ceramika infrared azoo zamiast 4w1 wzięłam na próbę,ma ograniczać glony i inne syfilisy :-D
zapcham tym kubełek jbl
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron