AZOO pH6.8 ALGAE AWAY FILTER

Moderator: =Fresz=

AZOO pH6.8 ALGAE AWAY FILTER

Postprzez batman-ka » Wt 06 gru, 2011 16:36

Obrazek


AZOO pH6.8 ALGAE AWAY FILTER jest innowacyjnym, wielozadaniowym wkładem do filtrów zewnętrznych, wewnętrznych, kaskadowych. Unikalne właściwości absorpcyjne tego wkładu, wynoszą go bardzo wysoko ponad inne produkty, i sprawiają, że jest on obecnie najlepszym, wielofunkcyjnym wkładem filtracyjnym do akwarium słodkowodnego w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ochrona przed glonami.
Wkład oczyszcza wodę z azotanów(NO3) i fosforanów(PO4), przez co eliminuje wzrost glonów. Przy niewielkiej ilości ryb, czy krewetek(akwarium nieprzerybione), zazwyczaj ogranicza konieczność stosowania środków na glony, eliminując je całkowicie. Trwale i nieustannie pochłania azotany i fosforany, tworzące się w cyklu przemiany materii z odchodów ryb, niezjedzonego pokarmu, rozkładających się resztek roślin i martwych ryb. Dodatkowo wkład obniża pH, stale i nieustannie dążąc do poziomu 6,8pH, co także owocuje zmniejszeniem wzrostu wszelkich form glonów. Długotrwałe działanie wkładu powoduje ograniczenie wzrostu glonów na szybach, ozdobach, żwirze, roślinach, przez co akwarium wygląda pięknie, nieporównywalnie lepiej niż akwarium testowe bez zastosowanego wkładu.


Usuwanie trujących substancji
Pochłania trujące substancje jak amoniak(NH4), azotyny(NO2), metale ciężkie, środki pozostałości po leczeniu ryb preparatami zawierającymi chemię itd. Dzięki absorpcji tych substancji wkład tworzy idealne, bezstresowe środowisko do życia ryb, skorupiaków i roślin. Długotrwałe działanie wkładu jest nieocenione w oczyszczaniu akwarium, na bieżąco ogranicza ilość trujących substancji, które tworzą się ciągle w cyklu dobowym zbiornika zamkniętego.


Wydłuża życie ryb i czas pomiędzy podmianami wody
Wkład w akwarium ustanawia idealne środowisko do życia ryb, roślin i krewetek. Pochłaniając trujący amoniak(NH4) i toksyczne azotyny(NO2) wydłuża czas pomiędzy podmianą wody, ponieważ trujące związki nie gromadzą się w akwarium. Dodatkowo ciągłe i nieustanne usuwanie amoniaku ma jeszcze wiele zalet. Amoniak to trucizna, która upośledza zdrowie, rozwój i wzrost ryb. Ryby żyjące w akwarium z niedostateczną filtracją, gdzie amoniak i inne formy azotu są obecne narażone są na stres, żyją krócej, rosną mniejsze, co widać zwłaszcza u szlachetnych dyskowców(Paletki). Zazwyczaj problem toksyczności azotu, zwłaszcza amoniaku jest przez akwarystów bagatelizowany, a ginące ryby zastępowane są przez nowe.


Tworzy idealne środowisko dla roślin
Wkład tworzy idealne środowisko do życia roślin, stale obniża pH, dążąc do poziomu 6,8pH. Większość roślin akwariowych lubi niskie pH, ponieważ ma to zapisane w genach. Rośliny w niskim odczynie adaptują się lepiej po przesadzeniu, rosną szybciej, większe, lepiej przyswajają substancje odżywcze, a część trudnych w uprawie roślin potrafi egzystować tylko i wyłącznie w wodzie o niskim pH. Wkład dodatkowo pochłania azot przez co ogranicza wzrost glonów, które rosnące w nadmiarze, także upośledzają wzrost roślin.

Poza oczyszczaniem wody z trujących substancji, wkład dodatkowo pochłania zawiesiny z wody dbając o najwyższą czystość wizualną zbiornika.


AZOO pH6.8 ALGAE AWAY FILTER może być używany:
- w akwariach roślinnych
- w akwariach dekoracyjnych
- w krewetkariach


AZOO pH6.8 ALGAE AWAY FILTER - opis
1. Wykonany w najwyższej jakości procesie, umożliwia wchłanianie azotanów(NO3) i fosforanów(PO4) w celu uniknięcia wzrostu glonów
2. Stabilizuje pH wody na poziomie 6,8pH, absorbuje niechciane zabarwienie wody, brzydki zapach, zawiesiny do uzyskania maksymalnej czystości wody.
3. Pochłania trujący amoniak(NH4), toksyczne azotyny(NO2), pozostałości po chemicznym leczeniu ryb, metale ciężkie i tworzy zdrowe, nietoksyczne środowisko do życia ryb.
4. Stabilizuje warunki wodne i redukuje częstotliwość podmian wody
5. Najlepszy wkład filtracyjny do akwarium słodkowodnego
6. Odpowiedni do akwarium słodkowodnego, roślinnego i oczka.
7. Dostępne opakowania: 300g


Dozowanie:
1. Włóż AZOO pH 6,8 ALGAE AWAY FILTER do filtra, zaraz za wkładem mechanicznym(gąbkowym)
2. Najlepiej używać w połączeniu z AZOO ACTIVE FILTER dla idealnej filtracji biologicznej.
3. Każdy wkład(300g) AZOO pH 6,8 ALGAE AWAY FILTER stosuje się na 100l akwarium na 3 miesiące.
4. Przed leczeniem, wyjmij AZOO pH 6,8 ALGAE AWAY FILTER.

więcej info na:
http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-ph68 ... -2604.html
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Haszczuś » Wt 06 gru, 2011 18:31

Czyli na 50l wystarczy na 6 miesięcy?
Od następnego tygodnia testuję i zdam relację :)
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez batman-ka » Wt 06 gru, 2011 18:45

jeżeli jest luzem to tak,dzielisz na pół i starcza na pół roku :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez chwialek » Wt 06 gru, 2011 18:46

A czy to nie jest przypadkiem drobnoziarnisty keramzyt ładnie opakowany i opisany?
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Postprzez michal.l » Wt 06 gru, 2011 18:49

Nie spotkałem się jeszcze z kermazytem żeby obniżał Ph ;-)
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez batman-ka » Wt 06 gru, 2011 18:54

Kiedyś filtus robił taki wkład i wyglądał jak podłoże shirakury tylko lekkie i twarde ,bardzo podobne do tego z fotki ,używałam go 2 lata w kaskadach bo łatwo się upycha takie małe kulki,idealnie spełniał swoje zadanie .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 09 gru, 2011 17:48

Obrazek

kulki są twarde i nie będą się rozwalać ,to jest taki sam fajny wkład jak filtusa tyle,że ma fajny woreczek ,który jest bardzo gruby albo nawet podwójny ,nie da się tego rozerwać ale jak ktoś ma kaskadę na 2 kosze to można spokojnie przeciąć na pół i zeszyć na maszynie ,w filtusie kulki latały po całym kanistrze a raz mi się nawet wkręciła w wirnik i połamała łopatkę ,tu nie ma szans na ewakuację kulek z worka ,jak działają równie dobrze ja te które miałam to będą czyścić wodę i glon będzie znikać
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Angelka » So 11 lut, 2012 11:58

I jak ktoś to już testował? Faktycznie obniża to ph ? :-)
Angelka
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Śr 12 lis, 2008 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » So 11 lut, 2012 13:34

Ja mam to w filtrze od 3 dni celem usunięcia glonów ,nie wiem czy obniżyło pH bo mam kamienie wsadzone,żeby się woda zatwardzała :p
ale na glona działa ,fajnie się woda czyści przez tą torebkę ,bo jest gruba podwójna ,sama w sobie robi za filtr ,usunęła przy okazji szumowiny po liściach a mój ulubiony glon brązowy włochaty zmienił kolor na bordowy więc coś się z nim dzieje:p

Włożyłam celowo do baniaka z glonami,których się nie da usunął od 2 lat ,mam kokosy porośnięte fontanusem w którym rośnie ten glon jak dywan ,to taki ekstremalny test :-d
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pn 13 lut, 2012 21:17

pół opakowania zeszyte dałam do fzn2 i odpaliłam u redek gdzie był mech z mega nitkami ,które normalnie zbierałam mechanicznie codziennie,kilka dni sobie chodził i nitki przestały się rozwijać ,te co były zebrałam a nowych nie widzę ,na fontanusie jest glon od 2 lat taki brązowy dywanik jakby meszek ,teraz zmienił kolor na bordo ,2 lata go usuwam ręcznie bo fontanus jest zrośnięty z kokosem ,zobaczymy czy da radę go wytępić za jakiś czas ,na razie cieszy mnie brak przyrostu nitek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez radmac » Pn 13 lut, 2012 22:03

U mnie siedzi już od 2 miesięcy cały worek w kubełku i niestety nitki powoli się rozwijają. Glon na ściankach też powolutku sobie rośnie. Chociaż możliwe, że więcej wody idzie bokami a nie przez ten worek (okrągły Eheim Ecco) więc nie osiąga swoich pełnych możliwości.
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Wt 14 lut, 2012 12:54

Bo ja mam przedawkowanie :-D U mnie chodzi na małą kostkę więc nie musi obrobić dużo wody ,spadła przewodność więc na pewno coś obniża w parametrach ,podejrzewam ,że będzie działal z 3 miesiące ,jak kiedyś kulki filtusa ,na razie cieszy mnie brak konieczności zawijania na patyk tony nitek każdego dnia,do tego postarałam się o czysty filter bo glon zaraz wyłazi jak się robi błoto w kaskadzie ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Śr 22 lut, 2012 13:15

Nie poradził sobie z glonem nitkowatym na moim krzaku ,było dobrze,ale po tygodniu glon wrócił
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez barus9 » Pn 19 mar, 2012 07:57

batman-ka napisał(a):Bo ja mam przedawkowanie :-D U mnie chodzi na małą kostkę więc nie musi obrobić dużo wody ,spadła przewodność więc na pewno coś obniża w parametrach ,podejrzewam ,że będzie działal z 3 miesiące ,jak kiedyś kulki filtusa ,na razie cieszy mnie brak konieczności zawijania na patyk tony nitek każdego dnia,do tego postarałam się o czysty filter bo glon zaraz wyłazi jak się robi błoto w kaskadzie ;-)


pytanko czy kulki Filtus NITRAS obnizały ph?
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Pn 19 mar, 2012 18:27

nie obniżały ,bardzo obniża tormec activ ale dla crystali do filtra nie polecam
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości