SUISAKU -fajny filterek

Moderator: =Fresz=

SUISAKU -fajny filterek

Postprzez batman-ka » Wt 31 sty, 2012 18:35

http://www.signifer.pl/store/51/126/det ... ner_s.html

tak sobie przeglądam strony i wpadłam na fajny filterek za nieduże pieniądze,jak ktoś ma problem z czystością wody to pewnie załatwi sprawę ,duży plus ,że w końcu ktoś wpadł na wpasowanie filtra w narożnik ,oby więcej takich nowości :-)
Na pewno też widać kiedy jest brudny,czarne gąbki są może bardziej estetyczne ale nigdy nie widać kiedy są zapchane ,gdyby nie ilość filtrów w domu pewnie bym sobie kupiła ale już mam 3 w 1 akwarium więc zaczynam przesadzać :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SUHY » Wt 31 sty, 2012 19:09

Fajne toto ,kompaktowa obudowa .Ktoś mial dobry pomysł .
batman-ka napisał(a): mam 3 w 1 akwarium więc zaczynam przesadzać :-D

Aj tam filtracji nigdy nie za dużo :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez szenos » Cz 02 lut, 2012 11:04

tylko powiedzcie mi, czy jest jakis napowietrzacz który nie halasuje? ten filtr mi sie podoba ze wzgledow estetycznych, ale jesli bedzie halasowal napowietrzacz odrazu odpada ten pomysl.
Avatar użytkownika
szenos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 14 wrz, 2011 15:46
Lokalizacja: Głogów, Wrocław, Zielona G.

Postprzez SUHY » Cz 02 lut, 2012 12:05

szenos, jedyny jaki znam w 100% cichy napowietrzacz to taki wiszący za oknem na sprężynie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez szenos » Cz 02 lut, 2012 13:49

tego sie wlasnie obawiam ;P
Avatar użytkownika
szenos
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 14 wrz, 2011 15:46
Lokalizacja: Głogów, Wrocław, Zielona G.

Postprzez Saiqpat » Pt 03 lut, 2012 10:55

szenos napisał(a):tylko powiedzcie mi, czy jest jakis napowietrzacz który nie halasuje? ten filtr mi sie podoba ze wzgledow estetycznych, ale jesli bedzie halasowal napowietrzacz odrazu odpada ten pomysl.


Z doświadczenia polecam Eheim-owskie napowietrzacze. Praktycznie niesłyszalne
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12

Postprzez batman-ka » Pt 03 lut, 2012 11:23

Ktoś powinien zbudować "wyciszarkę" do napowietrzaczy,żeby można było trzymać takie filterki w sypialni,bo większość osób jak widzę ma akwarium obok łóżka :-D

Ja mam napowietrzacz heilea srebrny kombajn,na początku był mega cichy ale chyba się rozklekotał bo buczy więc L300 wypadło z akwarium ,małych i tak nie będę miała przy samych samcach :P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Pt 03 lut, 2012 11:26

Ja mam Sery pompkę i nie narzekam ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Szept z sali » Pt 03 lut, 2012 12:06

Saiqpat napisał(a):
szenos napisał(a):tylko powiedzcie mi, czy jest jakis napowietrzacz który nie halasuje? ten filtr mi sie podoba ze wzgledow estetycznych, ale jesli bedzie halasowal napowietrzacz odrazu odpada ten pomysl.


Z doświadczenia polecam Eheim-owskie napowietrzacze. Praktycznie niesłyszalne


Lepiej puscic wode z filtra, aby przebijal powierzchnie wody i napowietrzacz nie jest potrzebny.
Plusy- nie placisz tyle za prad, jest cicho, korzuch sie nie wytraca, dobrze napowietrza.
Szept z sali
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 25 sty, 2012 18:06

Postprzez radmac » Pt 03 lut, 2012 12:20

Szept z sali napisał(a):Lepiej puscic wode z filtra, aby przebijal powierzchnie wody i napowietrzacz nie jest potrzebny.
Plusy- nie placisz tyle za prad, jest cicho, korzuch sie nie wytraca, dobrze napowietrza.


u mnie kaskada tak sobie spelniala to zadanie... znaczy krewetki zyly... tylko wiezcorem cos wszystkie wedrowaly do gory... ale po wlaczeniu napowietrzacza jakos zwawiej sie ruszaly i w nocy nie bylo problemow.
Teraz mam dyfuzor EHEIMa i jest super - poprzednio probowalem te aquaela, ale dzialaly albo glosno albo wcale - regulacja byla 0-1. W EHEIMie jest super, bo nawet jak sie da na full to jest o niebo ciszej i, co najwazniejsze, babelki sa malutkie i dlugo sie unosza w baniaku.
jedyny minus to wymog filtra o duzej wydajnosci... (z glowy podaje) >=600l/h
radmac
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Szept z sali » Pt 03 lut, 2012 12:25

U mnie filtr zewnetrzny z ujsciem nad powierzchnia wody- tak z pol centymetra.
Chodzi cala dobe bezszelestnie. Obsada to 15 czerwonych neonow, 5 krewetek RC, 15 Babaulti. Problemow brak. Dodatkowo strumien wody wpadajac do akwarium zabiera babelki z dyfuzora CO2 i rozprowadza je po calym akwarium az do rozpuszczenia.
Szept z sali
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 25 sty, 2012 18:06

Postprzez Saiqpat » Pt 03 lut, 2012 20:16

Szept z sali napisał(a):Lepiej puscic wode z filtra, aby przebijal powierzchnie wody i napowietrzacz nie jest potrzebny.
Plusy- nie placisz tyle za prad, jest cicho, korzuch sie nie wytraca, dobrze napowietrza.


Ja mam w krewetkariach tak właśnie umieszczone deszczownice kiedy używam kubełków.
Saiqpat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 16:12


Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron