Golden (Orange) Tiger

Moderator: =Fresz=

Golden (Orange) Tiger

Postprzez barus9 » Wt 21 sie, 2012 10:24

http://www.youtube.com/watch?v=9EfZH1YR ... el&list=UL

Nowość wśród Tigerów, Garnella już je kupił ciekawe czy linia utrzyma kolor żółty czy podzieli się jak BT i Blue
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ryuuk » Pn 17 wrz, 2012 11:11

"Krewetki te wcale nie są nowością w Polsce, kumak rozmnaża je od kilku lat i odniósł już kilka sukcesów:

http ://shrimpsider.wordpress.com/2012/01/23/crossbreeding-aura-blue-shrimp-x-tangerine-tiger-shrimp/

Rafał oficjalnie jako pierwszy na świecie udowodnił ich krzyżowanie się z krewetką Caridina cf. serrata "Aura Blue" i zrobił to już rok temu.
tyle.




post na prośbę ducha rafała ;)
Ostatnio edytowano Pn 17 wrz, 2012 11:14 przez ryuuk, łącznie edytowano 4 razy
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KrzysztofOt » Pn 17 wrz, 2012 17:44

to dlaczego kumak nie pokaże swoich krewetek opowiadać to każdy może.
KrzysztofOt
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 217
Dołączył(a): Pn 10 sty, 2011 21:16
Lokalizacja: Drzycim

Postprzez kreweteczki » Pn 17 wrz, 2012 18:27

ryuuk napisał(a):"Krewetki te wcale nie są nowością w Polsce, kumak rozmnaża je od kilku lat i odniósł już kilka sukcesów:

http ://shrimpsider.wordpress.com/2012/01/23/crossbreeding-aura-blue-shrimp-x-tangerine-tiger-shrimp/

Rafał oficjalnie jako pierwszy na świecie udowodnił ich krzyżowanie się z krewetką Caridina cf. serrata "Aura Blue" i zrobił to już rok temu.
tyle.




post na prośbę ducha rafała ;)



Można oczywiście hodować także pink tigery i brown tigery i można je krzyżować np z Amano lub nawet z morskimi krewetkami jak kogoś fantazja aż tak daleko sięga i "tworzyć" w myślach cokolwiek, ale niestety prawda czasem weryfikuje wszystko.

http://www.crustahunter.com/de/golden-tiger-shrimp tu można przeczytać wiele na temat genezy tej krewetki , kiedy i w jakich okolicznościach trafiła do Europy i widać na zdjęciach co i kogo jest. Nie widzę tu nic na temat naszego dyżurnego bajkopisarza kumaczka jako stwórcy czy kogoś kto je do Europy sciągnął.
Ciekawa jest w takim razie opinia o mnożeniu tej krewetki przez kilka lat :-)

Jako że nie widziałem nigdzie żadnych zdjęć kumaka Golden Tigerów , więc za zgodą Waldka pokażę kilka jego i dodam że ma naprawdę sporo maluszków i wszystkie trzymają kolor rodziców, można je zobaczyć u niego w hodowli w każdej chwili ......

Obrazek
Obrazek
Obrazek

post na prośbę ducha Garnelli :-)
Ostatnio edytowano Pn 17 wrz, 2012 18:28 przez kreweteczki, łącznie edytowano 1 raz
kreweteczki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 04 lut, 2012 20:22

Postprzez ryuuk » Pn 17 wrz, 2012 19:20

ja tam sie nie mieszam dlatego nie dawał. to juz jego sprawa. dostalem prośbe by wkleić to co w poście wyżej z racji tego że on nie ma konta. wszelkie niejasnosci prosze kierowac do niego :)
Michał
gadu-gadu: 8254309

baniaki:
1x30l,3x54l
heteropoda red gradacja A/AA <azjatyckie>
hybdyda-taiwan
tibee
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez drink20 » Pn 17 wrz, 2012 19:29

kreweteczki, hmmm ciekawe dlaczego na blogu kumaka widziałem orange tigery ponad pol roku temu co ciekawe one są tam dalej, Garnella wcale ich pierwszy w pl nie miał tylko ludzie nie chcą szukać i tyle. Wiadomo wpisze że to nowość i kasa leci a to zwykły pic na wodę. Pewnie cenę u siebie ustawi ze 150zl /szt...
Powiem tak, nie wszystko złoto co się świeci...
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez michal.l » Pn 17 wrz, 2012 20:01

A co to za krewetka tak z ciekawości się tylko pytam ? http://www.kumakshrimp.com/pl/galeria.html ;-) Edit coś nie wyszło ale w galerii jest 2 ost. fotki
Ostatnio edytowano Pn 17 wrz, 2012 20:06 przez michal.l, łącznie edytowano 2 razy
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez chwialek » Pn 17 wrz, 2012 20:07

ryuuk napisał(a):dostalem prośbe by wkleić to co w poście wyżej z racji tego że on nie ma konta.


Czyżby kłamczuszek się trafił...

Nick: KuMaK
Płeć:Mężczyzna
Dołączył Wto 15 Lip, 2008 21:25
Ostatnia wizyta Pon 30 Sty, 2012 18:16
Posty: 816

Dziwne że ktoś bez konta dokonuje 816 wpisów, czyżby ktoś się pod niego podszywał i to nawet w tym roku. To tak dla sprostowania.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Postprzez ryuuk » Pn 17 wrz, 2012 20:13

nie. o prosze nawet nie wiedzialem. ale dowiem sie dlaczego sam nie napisał i dlaczego chciał bym ja napisał.

prosze o wybaczenie. nie wiedzialem ze nadal ma konto
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 17 wrz, 2012 20:13

Wystarczy w google wpisać Tangerine Tiger Shrimp i poszukać na forach, grubo od ponad roku ta krewetka jest znana na świecie.

Około rok temu zdjęcie tej krewetki ładnie wyświetlało się na moim ekranie :-) Dopowiedzcie sobie kto przesłał mi link.
To tak żeby zamknąć dalsze gdybanie.

@chwialek
Nie kłamczuszek, tylko myślę że zaszło pewne nieporozumienie.
Rafał od jakiegoś czasu tu po prostu nie pisze i tyle (myślę że o to chodziło).
Ostatnio edytowano Pn 17 wrz, 2012 20:17 przez Dominik Perkowski, łącznie edytowano 2 razy
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez kreweteczki » Pn 17 wrz, 2012 20:32

Ja kompletnie nie rozumiem Waszego sporu .

Przecież podałem linka do crustahunter w którym jest wyraźne napisane że krewetka trafiła do Europy w 2010 przez przypadek a zaczęto ją hodować z efektami w 2011.
Nadal nie rozumiem co ma do tego że miał ją Kumak czy ktoś pierwszy i pokazywał zdjęcie , przecież to forum krewetkowe a nie fotograficzne i liczą się efekty w hodowli , rozmnożenie i powiększenie stada , selekcja itp a nie czy ktoś miał zdjęcie krewetki i jak ją nazwał.
Nikt nie neguje że Kumak czy ktoś miał to szybciej , ale ja nie widzę efektów w hodowli u Kumaka tej krewetki a Waldek ma ich mnóstwo więc to chyba jest ważniejsze niż zdjęcie krewetki , czy to że Kumak miał wcześniej zdjęcie to oznacza że Garnella nie powinien tej krewetki nazywać mianem nowości ?? a cena to kwestia względna , krewetka tyle jest warta ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić .
Znowu niestety toczy się spór jak to w Polsce nie o parametrach , powtarzalności wzoru czy kolory ale jak dowalić temu który ma efekty .
kreweteczki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 04 lut, 2012 20:22

Postprzez KrzysztofOt » Pn 17 wrz, 2012 20:44

ryuuk napisał(a):ja tam sie nie mieszam dlatego nie dawał. to juz jego sprawa. dostalem prośbe by wkleić to co w poście wyżej z racji tego że on nie ma konta. wszelkie niejasnosci prosze kierowac do niego :)

Nie rozumiem poco wdajesz się w takie sprawy jak ktoś chce to niech sam sie wypowie a nie prosi kogoś by pisał w jego imieniu .Na moje to dzieciniada i tyle na ten temat.
KrzysztofOt
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 217
Dołączył(a): Pn 10 sty, 2011 21:16
Lokalizacja: Drzycim

Postprzez batman-ka » Pn 17 wrz, 2012 22:03

Myślę,że czas zakończyć temat w którym sensu brak,a co do konta Kumaka to ja go nie usunęłam choć podziękował i zrezygnował już dawno
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez barus9 » Wt 18 wrz, 2012 06:31

Źle sformułowałem zdanie powinienem napisać "NOWOŚĆ NA RYNKU W POLSCE"
Temat do zamknięcia na razie zbyt mało osób ma tą krewetkę dlatego trudno coś powiedzieć konstruktywnego.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron