ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Moderator: =Fresz=

ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez batman-ka » N 21 lip, 2013 11:31

Nowa na naszym rynku marka Anubias reklamowana przez Olivera Knotta przyciągnęła moją uwagę, postanowiłam więc przetestować i opisać nowe produkty tej marki. Zaciekawiły mnie szczególnie rośliny i mchy invitro w nowych, w ciekawych opakowaniach i wysoka jakość roślin.
Przegląd produktów można obejrzeć na stronie marki Anubias
http://en.anubias.com
http://it.anubias.com
W Polsce można je już kupić w sklepie internetowym http://www.aquaatelier.pl
w którym dla forumowiczów mamy zniżkę 7% na markę Anubias :-)

Jeżeli chodzi o rośliny invitro mamy tu do wyboru różne linie
(będę je testować przy starcie nowego baniaka w dziale prezentujemy krewetkaria)

-linea carpet -mchy na siatkach z nierdzewki w pudełkach-gotowe dywany
-linea cup - mniejsze kubeczki okrągłe wypełnione sadzonkami
-linea tube- rośliny
-blister - porcja mchu w plastikowym pudełku bez żelu -to była dla mnie ciekawostka bo mech jest praktycznie suchy i nie ma w nim żelu jak w typowych invitro
(zdjęcia dodam w moim temacie po starcie baniaka)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proudkty dla roślin i do mineralizacji wody :

Fondo Attivo
===========
Fondo attivo to aktywne biologicznie podłoże akwarystyczne, zawierające nutreiny, enzymy oraz mikroflorę. Zaprojektowane jest tak aby stymulować wzrost korzeni roślin dzięki czemu mogą one maksymalnie i długoterminowo korzystać z zawartych w nim substancji.
Fondo attivo stoponiowo uwalnia kwasy humusowe, enzymy oraz niezbędne do zdrowego rozoju roślin witaminy, zapeniając ich bujny wzrost i zdrowy wygląd.
Dzięki odpowiedniej strukturze i składzie podłoże zapewnia także idealne warunki do namnażania się użytecznych bakterii.

Fondo Attivo jest substratem, który należy pokryć górną warstwą żwiru bądź podłożem typu soil.


Linia nawozów Anubias zaprojektowana została z myślą o stworzeniu prostej i zarazem efektywnej suplementacji składników odżywczych do akwariów roślinnych. Ich wysoka wydajność i łatwość stosowania sprawia iż utrzymywanie akwarium w najwyższej kondycji staje się czystą przyjemnością dla każdego, nawet nie doświadczonego akwarysty.

Supra Basic
==========
Supra Basic to nawóz zaprojektowany z myślą o akwarystach kochających ryby !
Przeznaczony jest do akwariów, w których rośliny, nie rosnąc zbyt gęsto stanowią element drugoplanowy pozwalając koncentorować się na obserwacji ryb.
Supra Basic zawiera potas, magnez, żelazo, mangan, miedź, cynk, boron oraz molibden. Do zastosowania w akwariach z nieaktywnym podłożem.

Dozowanie: zalecane 1ml./20l wody tygodniowo max 3ml/20l wody w przypadku zwiększonego zapotrzebowania.

Supra Pro
=========
Supra Pro to płynny nawóz przeznaczony dla akwarystów posiadających zaawansowane akwaria roślinne – stosujących aktywne podłoże, suplementacje dwutlenkiem węgla oraz znaczne oświetlenie akwarium.
Jest to nawóz mikroelementowy zawierający potas, magnez, żelazo, mangan, miedź, cynk, boron oraz molibden.
Zalecane jest stosowanie Supra Pro wraz z supra NP+

Dozowanie: zalecane 1ml./20l wody tygodniowo max 3ml/20l wody w przypadku zwiększonego zapotrzebowania.

Supra NP+
=========
Supra NP+ to nawóz przeznaczony dla akwarystów posiadających zaawansowane akwaria roślinne o dużym zagęszczeniu roślin i ograniczonej liczbie żyjących w nich ryb, stosujących aktywne podłoże, suplementacje dwutlenkiem węgla oraz znaczne oświetlenie akwarium.
Dostarcza on azotu oraz fosforu.Dzięki specjalnej formule jest on błyskawicznie wchłaniany przez rośliny.
Supra NP+ pozwala natychmiastowo zwalczać widoczne efekty niedoborów składników odżywczych u roślin objawiające się ciemnieniem lub ich zbytnim rozjaśnianiem się.
Zalecane jest stosowanie Supra NP+ wraz z supra Pro.

Dozowanie: zalecane 1ml./20l wody tygodniowo max 3ml/20l wody w przypadku zwiększonego zapotrzebowania.


Supra in NP+
===========
Supra in NP+ to nawóz w postaci kapsułek przeznaczony dla akwarystów posiadających zaawansowane akwaria roślinne o dużym zagęszczeniu roślin i ograniczonej liczbie żyjących w nich ryb, stosujących aktywne podłoże, suplementacje dwutlenkiem węgla oraz znaczne oświetlenie akwarium.
Dzięki swojej postaci zapewnia bezpośrednie i długoterminowe dostarczenie składników odżywczych wprost do korzeni. Zaleca się stosowanie Supra in NP+ w przypadku zauważenia spowolnienia wzrostu roślin bądź spadku ich kondycji.

Dozowanie: 1 kapsułka co 10 cm, nie więcej niż 1 kapsułka na 20l wody w akwarium miesięcznie.

Supra Attivo
============
Supra Attivo to produkt gwarantujący stabilność biologiczną akwarium – zarówno gęsto zarośniętego roślinami jak i tego, w którym roślinność nie występuje.
Środek ten neutralizuje wszelkie szkodliwe substancje. Zawiera tak enzymy i witaminy poprawiające samopoczucie ryb oraz aktywatory biologiczne rozwój flory bakteryjnej w akwarium.
Zalecane do stosowania w każdym akwarium.

Dozowanie: zalecane 5ml./25l wody tygodniowo

pH OK
========
pH OK to produkt zapewniający stabilny stan pH w akwariach. Rekomendowany jest w przypadku stosowania wody RO lub demineralizowanej. Dzięku stosowaniu pH OK eliminuje się ryzyko dużych wahań pH wody niekorzystnie wpływających na stan i kondycje żywych organizmów oraz roślin.
Rekomendowany w hodowli krewetek.

Dozowanie: 1ml./5l wody podności twardość KH o jeden stopień niemiecki,w zależności od potrzeb należy dążyć do wartości KH wynoszącej 3-6 stopni lub wyżej.

GH booster
==========
GH booster to produkt przeznaczony do podnoszenia twardości GH w akwariach. Rekomendowany jest w przypadku stosowania wody RO lub demineralizowanej. Zawiera on odpowiednio zbilansowane ilości wania oraz magnezu niezbędne do zdrowego wzrostu roślin.

Dozowanie: 1ml./5l wody podności twardość GH wody o jeden stopień niemiecki,w zależności od potrzeb należy dążyć do wartości GH wynoszącej 6-8 stopni lub wyżej.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez =Fresz= » N 21 lip, 2013 11:36

Poproszę zdjęcia roślin w pudełeczkach lub już w akwarium jak wyglądają ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez batman-ka » N 21 lip, 2013 11:44

=Fresz= napisał(a):Poproszę zdjęcia roślin w pudełeczkach lub już w akwarium jak wyglądają ;-)

tam jest jedna fotka moja ,resztę wkleję do tematu przy starcie baniaka jak pozostałe rozpakuję
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez batman-ka » N 21 lip, 2013 18:04

pearl moss linea cup,w porównaniu do tego co kupiłam ostatnio w miseczce podobnej w sklepie o nazwie china moss gdzie było 5 żółtych gałązek ,to te wyglądają zupełnie inaczej ,w pudełku są kępki nie "ścinki " ,pearl moss jest jedną całością ,pomimo tego,że był upał to mchom w kubeczkach "cup "nic się nie stało

Obrazek

pearl mossa jest naprawdę sporo, a ja wzięłam 2 opakowania myśląc ,że będzie za mało :p

Obrazek

weeping linea cup, w żelku był dobrze zatopiony,po spłukaniu podwoiła się ilość :-D jak się rozłożył w wodzie ,są ładne kępki ,jest drobniutki i w życiu bym nie powiedziała ,że to weeping :-D ,aparat trochę przekłamuje kolory bo matryca padła już całkiem ,na palcu lepiej widać

Obrazek

weeping to 2 małe kubeczki "cup" całość przełożona do większej miski z wodą wielkości dużej mydelniczki ;-)

Obrazek

christmass był w dużym pudełku i ucierpiał w paczce ,może dlatego,że był dywanem ,lekko się ugotował bo było 30*c
Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez batman-ka » N 28 lip, 2013 14:31

Obrazek

Obrazek

kilka dni po posadzeniu w baniaku ,pearl ma niezłego speeda
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez Krzysiek1702 » N 28 lip, 2013 20:42

Bardzo ciekawe :) Widziałem tą firmę właśnie u Knotta. Niedługo czeka mnie restart więc kupię od nich jakąś roślinę. Najbardziej zaciekawiły mnie gotowe trawniki.
Krzysiek1702
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 12:36

Re: ANUBIAS - rośliny invitro i nowe produkty akwarystyczne

Postprzez batman-ka » Pn 29 lip, 2013 11:01

Tylko poczekaj aż zejdą upały ,żelki w paczce mi się stopiły i były straty
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości