AZOO FILTER SPONGE test

Moderator: =Fresz=

AZOO FILTER SPONGE test

Postprzez batman-ka » Pt 23 sie, 2013 15:06

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-filt ... -2614.html

potrzebowałam taniej włókniny i dobrej do kanistra jbl cristal profi ,zazwyczaj używałam aquaszuta ale była zbyt wąska i nowe włókniny dziwnie się ślizgają jakby były w smarze,do tego je odchudzili a cena już 15 zeta

przetestowałam przez miesiąc azoo w kanistrze i wyjęłam bo zazwyczaj aquaszut byłby już zapchany jak "ścierka" a tu niespodzianka

Obrazek

ani nie zmieniła kształtu,ani nie zrobił się flak ,nawet orginał tetry pomimo iż na początku był twardy w filtrze robiła się "ścierka",więc postanowiłam to opisać,bo często kupujemy zamienniki włóknin na metry ,jak ktoś ma kanister jbla to taka włóknina starcza na kilka razy do tego górnego kosza

Obrazek

widziałam tez wersję z węglem ,kiedyś ją kupiłam na giełdzie we Wrocławiu jak jeszcze nie było azoo u nas znane ,węgiel używam do klimatyzatora bo jest identyczny jak orginał zibro za 100zł :p

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-dual ... -2615.html
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZOO FILTER SPONGE test

Postprzez =Fresz= » Pt 23 sie, 2013 15:28

Mój brat takie produkuje ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: AZOO FILTER SPONGE test

Postprzez batman-ka » Pt 23 sie, 2013 16:50

=Fresz= napisał(a):Mój brat takie produkuje ;-)


te od Ciebie miałam ale to całkiem inna włóknina,na focie wygląda podobnie,ta jest w dotyku sztywna jak gąbka i nawet mokra się nie robi jak wata,jak ją złożę mokrą to wraca sama,góry nie można rozerwać i w środku też ma takie warstwy ,jest elastyczna jak harmonijka ale nie rozejdzie się na 2 części,ta na metry się zbija po czasie a ta zachowuje "komory" w środku ,cały czas jest przelot jak przy dużo oczkowych gąbkach
przypomina w dotyku zieloną część gąbki do mycia naczyń :p ,taki rodzaj sztywnego włókna :p

woda z używanej wypływa i wydaje się być sucha ,nie łapie wody
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZOO FILTER SPONGE test

Postprzez =Fresz= » Pt 23 sie, 2013 17:20

Bo to zależy od temperatury spiekania włókniny i od gramatury podczas produkcji. To jak ma wyglądać zależy od zamówienia i zastosowania. Przyznam się że też przy tym robiłem jakiś czas :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: AZOO FILTER SPONGE test

Postprzez batman-ka » Pt 23 sie, 2013 19:00

=Fresz= napisał(a):Bo to zależy od temperatury spiekania włókniny i od gramatury podczas produkcji. To jak ma wyglądać zależy od zamówienia i zastosowania. Przyznam się że też przy tym robiłem jakiś czas :-P


No to trzeba było zabrać ze sobą belkę sztywnej włókniny :p Aquaszut robi już taką cieniznę ,że szkoda mi było kasy ,10 pasków i pasują tylko do kaskady i wewnętrznych puszek aquaszuta
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości