Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Moderator: =Fresz=

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez =Fresz= » Wt 02 gru, 2014 15:30

Czyli rozumuję że na podstawie badań braci Logemann i kryjącej się osoby pod nazwą Mariae zmieniono nazewnictwo? jest gdzieś to udokumentowane? Niemieckiego nie lubię ale z chęcią użyję translatora żeby poczytać :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 15:38

nic niezmieniono tylko nadano .. a oryginał sam chciałem poczytać ale jest dostepny tylko opis badania sama praca naukowa jest na biotaxa.org
jak jesteś naukowcem poproś by ci na uczelni numerek przydzielili .. to sie tam zalogujesz i pocztasz dokładnie hehe ;p
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez =Fresz= » Wt 02 gru, 2014 15:43

Zmieniono z caridina cf. cantonensis na caridina logemanni :-P takich znajomości na UMK nie mam więc nie poczytam hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 15:45

ale to co naisałeś to wiesz co to znaczy ? bo sory ale ja poraz setny nie powtórzę definicji splotu tych 3 słów :mrgreen: bo znowu ktoś mnie posądzi o jakąś misję buheeheh
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez =Fresz= » Wt 02 gru, 2014 15:47

Tak nadano gatunkowi inną nazwę naukową :-P Pethro mission impossible :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 15:54

Obrazek

zauważ tam że pod crystal black jest wild, co to oznacza? no tyle że nikt nie miał lepszego pomysłu jak nazwać ten gatunek to tak sobie my jako społeczność krewetkowa wymyśliliśmy :-P
teraz naukowcy zrobili za nas badania i pod tą nazwe dasz sobie już znienawidzoną w polsce ale jednak prawidłową i ogólne na swiecie obowiązującą nazwę c.l. :lol:
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez =Fresz= » Wt 02 gru, 2014 16:04

No ok ale tylko dla form WILD a co dalej ? :-P nic trzeba będzie się pogodzić z profesorkami heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Szopen » Wt 02 gru, 2014 16:09

To nie jest nazwa obowiązująca na świecie :) Stowarzyszenie w Niemczech taką nazwę przedstawiło, ale patrząc po komentarzach na innych nie niemieckich grupach, nie wszyscy to przyjmują i raczej nie przyjmą.

Komentarze są raczej w stylu, że to jakiś żart :)

Europa też wcale nie musi się z tym zgodzić, ale znając Niemców i ich powiązania z hodowlami z Europy pewnie zmiana będzie z czasem wymuszona marketingowo.

Tak czy siak my nic nie musimy, ale możemy :)
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 16:25

A dalej to trzeba tą tabelkę uaktualnić bo nieuwzględnia nowych ras z użyciem tangerine i tym podobnych nowości :D
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Szopen » Wt 02 gru, 2014 16:39

To na szybko jeszcze jedno info jakie dzisiaj Garnella po rozmowie uzyskał od Chrisa.

Wklejam całość wypowiedzi:

Caridina Logemanni tyczy tylko formy dzikiej crystala i tzw starego crystala , jak myślę chodzi tu o gradacje C wyglądem zbliżone to dzikiej formy crystala. Jak mi Chris wyjaśnił Carsten i Frank Logemman sponsorowali wiele prac dotyczących tych krewetek m.in w HongKongu i suma którą wyłożyli na to nie jest mała (nie wiem czy mogę ją wyjawić więc zostawmy że jest spora kwota , podobnie było z c. dennerli) idąc dalej ani Taiwan , ani znane nam red czy Black Bee nie są Logemanni a w kolejności : Caridina sp Shadow , Caridina sp Red czy Black Bee, wiec teoretycznie nic się nie zmieniło. .....


Ciekawe czy to oficjalne stanowisko, czy wkrótce jednak poznamy nowe szczegóły :)
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Dakota » Wt 02 gru, 2014 17:07

Pethro, ja to wszystko rozumiem, jeśli faktycznie przeprowadzili badania i na ich podstawie wywnioskowali, że to różne gatunki, to niech je sobie nazwą od swojego nazwiska czy nawet nazwiska kochanki (ciekawe, czy bracia Longemani przysłużyli się jakoś dodatkowo, oprócz sponsorowania ;-) ).

Mnie tam te nazwy to rybka, niech badają co chcą - kto bogatemu zabroni? Zlecasz badania, jakiś iksiński coś odkrywa, nazywasz to swoim imieniem i odcinasz kupony ;-)
Moja reakcja była raczej taka, jak pisał Szopen - że to żart. Ciekawe, czy nowe nazwy przyjmą się w świecie naukowców :-P
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 17:34

wierz na słowo że to właśnie tak działa :lol: i liczy się kto pierwszy bo w nazwach obowiązuje pierwsza.. mogą być 2 badania przeprowadzone jednocześnie ale nie liczy sie te bardziej rzetelne i obszerniej wyczerujące temat tylko pierwsze.. takie prawo odkrywcy.. :-P
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez SUHY » Wt 02 gru, 2014 22:19

Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Pethro » Wt 02 gru, 2014 23:15

SUHY i słusznie bo kto ma w baniakach dziką forme ? a moim zdaniem te wszystkie nasze krewetki to hybrydy dzikich gatunków.. więc i tak nam to do niczego

taki typowy tiger black to naukowo powinien być caridina sp bo to na bank mieszanka z crystalem .. :lol: a kto wie czy jeszcze coś tam się nie przyplątało

to bardziej dotyczy jakiś naukowców i ich prac naukowych, a badań zazwyczaj nie przeprowadzają na akwariowych krewetkach a tych odłowionych z rzeki czy jeziora i w tedy ma to zastosowanie i już im pozostawmy sprawy czy sie z tym zgadzają czy nie.. my mamy nasze odmiany a nazwy odmian sie nie zmieniają de facto nas ten problem nie dotyczy

To tylko może nam ułatwić szukanie publikacji o protoplastach naszych podopiecznych więc jak już to powinniśmy się cieszyć a nie lamentować :mrgreen:
Pethro
 

Re: Zmiany w nazewnictwie po Niemiecku

Postprzez Szopen » Śr 03 gru, 2014 18:00

Obrazek
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości