Nowe podłoże - Platinium Soil

Moderator: =Fresz=

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez =Fresz= » Pn 05 gru, 2016 14:36

No żebyś się negatywnie nie zdziwiła z tą lawą ;-) ja zakładając zbiornik eliminował bym jak największą ilość możliwych wpadek. Skoro lawa może zmienić parametry i już się to spotykało na forach to po co ryzykować.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez martyna695 » Pn 05 gru, 2016 14:39

Czyli będe musiała się jutro przejść po jakieś korzonki :/
Krewetka krewetce nierówna, każda wyjątkowa, nie pozbywaj się odpadów (...)
Avatar użytkownika
martyna695
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 268
Dołączył(a): Cz 05 lut, 2015 19:41

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez =Fresz= » Pn 05 gru, 2016 14:44

Albo kokosa i odpowiednio go spreparować.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez sQun49 » Pn 05 gru, 2016 15:12

=Fresz= napisał(a):No żebyś się negatywnie nie zdziwiła z tą lawą ;-) ja zakładając zbiornik eliminował bym jak największą ilość możliwych wpadek. Skoro lawa może zmienić parametry i już się to spotykało na forach to po co ryzykować.


Sam mówiłeś....


Obrazek
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez =Fresz= » Pn 05 gru, 2016 15:27

sQun49 napisał(a):
=Fresz= napisał(a):No żebyś się negatywnie nie zdziwiła z tą lawą ;-) ja zakładając zbiornik eliminował bym jak największą ilość możliwych wpadek. Skoro lawa może zmienić parametry i już się to spotykało na forach to po co ryzykować.


Sam mówiłeś....


Obrazek


Zależy w jakiej sytuacji :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez Marek77dgl » Cz 29 gru, 2016 21:27

Zalałem w maju 2 akwaria na tym podłożu. W pierwszym są Super Red Crystale, mają się znakomicie, było mnóstwo młodych, ostatnio trochę słabiej się mnożą. I wychwalałbym jak Szopen bo też ma na Platinum SRC ale w drugim zbiorniczku mam White Bee i już nie jast tak fajnie. Powiedziałbym słabo. Czasem padają samice z jajkami. Młode, które się urodziły pół roku temu już mają własne młode a dorosłe sztuki padają. Populacja od maja się nie zwiększa. One raczej wegetują. Zrobię na dniach restart na Helpie lub Environment. Za kilka miesięcy dam znać czy jest poprawa
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Wt 17 sty, 2017 20:30

Ja mam kilkanaście zbiorników z trzydziestu na Platinum i na początku też myślałem jak wszyscy, że podłoże ma znaczenie. Gdyby tak jednak posłuchać wszystkich to każdy narzeka na jakieś podłoże, po zebraniu tego do kupy wychodzi, że wszystkie podłoża są do kitu. Mam zalane też bańki na innych podłożach i nie widzę różnicy, ważne jest natomiast dozowanie minerałów, sam mineralizator nie załatwi nam sprawy. Na Platinum mam wysyp WR, nie mówiąc o SRC i CR ale wiadomo one są wytrzymalsze. Blue Bolty też śmigają, White Bee (żadnych zgonów), YKK to samo. Jak nie wierzycie, zapraszam do siebie pokażę wszystko nie mam tajemnic ;-)
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez spining133 » Wt 17 sty, 2017 20:42

Pifko postawisz to pewnie wjadę z wizytą :-) :-)
spining133
 

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez =Fresz= » Wt 17 sty, 2017 20:49

Krewetkowiec super że tu jesteś i nie muszę sam bić piany hehe niektórzy już pewnie sądzą że postradałem zmysły i muszę jeść snickersy.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Śr 18 sty, 2017 15:55

A czy ktoś miał problem z okrzemkami na tym podlozu?

Mam na nim postawiony baniak dla scr i mam mega problem z okrzemkami . Na żadnym innym podlozu nie było takiego problemu obfitości okrzemek a miałem beni normal, help shrimp/plants czy badziewny aa substrate II .
Oświetlenie to 12 x6500k plus 4 x fs wszystko 1w ,filtracja hamburg zbiornik 45litrowy .
Wystrój korzen red moor i to jego podejrzewam jako przyczynę ,anubias,microsorium mini mech na lignicie,skalka beni 100g woda ro z salty gh azoo mineral plus ,ns fulvo .tds 140 dwa liście ketapangu ph6.2
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez CryMore » N 12 mar, 2017 13:51

U mnie platinum soil w dwóch zbiornikach wylatuje na początku kwietnia. Porażka. Zamieniam na Envi, bo sprawdzone a w dwu-miesięcznych zbiornikach mam na nich już maluchy. Na platinum soil nic nie chciało niestety ruszyć.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Pn 13 mar, 2017 07:18

U mnie też coś chyba nie tak jest. Zbiornik zalany w końcem stycznia i też młodych nie widać a wpuszczane scr ładnie urosły zgonów nie było ale młodych też nie ma.
Dam sobie czas do maja jak nic się nie zmieni na plus to jednak też będzie restart.

Jak obserwuje krewety to wydaje mi się że są ospale.

Ph niby 6-6.4 tds 137 może podnieść?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez CryMore » Pn 13 mar, 2017 07:22

U mnie dokładnie tak samo. Krewetki mało się ruszają, niby rosną, ale wylinek w akwa brak i nie ma ogólnego poruszenia. Jeszcze glonem sypło.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 09:51

Po co mierzycie pH, podłoże aktywne trzyma pH na odpowiednim poziomie, lepiej zmierzcie GH bo tu może być problem. Poza tym napiszcie co macie dodatkowo w baniakach chodzi o lawę, ceramikę itp. bo tu też może być problem. Nie rozumiem problemów z Platinum bo u mnie mnóstwo młodych SCR w dwóch bańkach, White bee, Crystale, Blue bolty - wrzuciłem do baniaka może 12 szt. teraz jest multum maluchów, WR też mnóstwo młodych na tym podłożu. Podłoże tu nie ma znaczenia tylko odpowiednie prowadzenie zbiornika, suplementacja minerałów, pokarm itp. Ja nie mam problemów z żadnym podłożem tym bardziej z Platinum a mam baniaki jeszcze na HELPie, Envi, Shrimp King Soil, BWS, akadamie - wszędzie pełno młodych, jak znajdę czas to wrzucę filmy na dowód. Teraz Wam nie wyjdzie na Envi, a na pewno nie wyjdzie :-) więc Envi będzie do dupy! Które podłoże następne? Bo z tego co słyszę naokoło to już wszystkie są "be".
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 10:00

CryMore napisał(a):U mnie dokładnie tak samo. Krewetki mało się ruszają, niby rosną, ale wylinek w akwa brak i nie ma ogólnego poruszenia. Jeszcze glonem sypło.

I bardzo dobrze, że glonem sypło, przecież to podstawowy pokarm krewetek, rano jak przychodzę to wszystkie krewetki siedzą na szybach pokrytych glonami i zajadają w najlepsze. Zmierz GH to się pewnie zdziwisz!
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości