Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Moderator: =Fresz=

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez daman0629 » N 17 gru, 2017 17:12

Nie patrz na to co polecane bo musiałbyś wszystkie dostępne na rynku preparaty ładować do baniaka, każdy z nas przez to przechodził na początku. Musisz sam dojść co jest potrzebne a co nie, możliwe że dajesz wszystkiego za dużo i wszystko się kumuluje w baniaku przez co np metna woda.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez eXrat » N 17 gru, 2017 17:24

eXrat napisał(a):Zakupiłem PCS testowo, mam nadzieję, że nie będę miał problemów :) ... (martwią mnie: wysyp glonów, okrzemków i mętna woda)
Aktualnie w zbiorniku z CR używam: RO + BEE Shrimp GH+, Black Water Powder S/E Fulvin+, AZOO plus Supreme Bioguard


Sorry za cytowanie samego siebie :)
Chyba zostałem źle zrozumiany.
Nie mam problemów z mętną wodą czy glonami, miałem na myśli obawę z wyżej wspomnianymi problemami po dodaniu do akwarium Pure Coulor Shrimp.

A i nie jestem przekonany, że za dużo tego daję do wody RO, czyli BEE Shrimp GH+, Black Water Powder S/E Fulvin+, AZOO plus Supreme Bioguard, myślę że to taka podstawa dlatego zainteresował mnie PCS.
Czemu sądzicie że za dużo ??
GH+ ?? mus
Black Water?
Bakterie? też raczej mus bo zbiornik ma 1,5 miesiąca
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez daman0629 » N 17 gru, 2017 17:46

Black Water Powder S/E Fulvin. Możesz z powodzeniem zastąpić liśćmi i szyszkami naturalnie i dodatkowe siedlisko dla bakterii.
Bakterie to temat drazliwy bo niektórzy mówią że konieczne i bez nich się nie da, a ja twierdzę że się da ale oczywiście nikomu nie doradzam ☺️.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez eXrat » N 17 gru, 2017 18:08

Dzięki za wskazówki.
Liść ketapangu oczywiście jest.
A ten Pure Coulor Shrimp potrzebny czy raczej nie?
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez RufusBB » N 17 gru, 2017 19:45

Dwie najlepsze obecnie dostępne opcje moim zdaniem to
1. GH+ wraz z Trance One z Qualdropa
2. Salty Bee Basic/Premium

Nic więcej nie trzeba.

Samo Salty Shrimp GH+ kiedyś używałem do baniaka z samymi crystalami i nieźle się mnożyły, nie ma co ładować chemii do akwarium naprawdę.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Pure Colour Shrimp - Minerały w Płynie

Postprzez daveron » Wt 19 gru, 2017 12:34

Również jestem zdania że gh+ wraz z trace one z qualdropa to wszystko co jest potrzebne. Z samym trace one też trzeba umiejętnie bo jak bedziesz lac za dużo to równiez będą kłopoty. A ile jest potrzebne będzie zależeć od tego ile ma zbiornik ile w nim roślin i jakiego rodzaju podłoża uzylismy.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Poprzednia strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości