AZOO EASY BIO

Moderator: =Fresz=

AZOO EASY BIO

Postprzez batman-ka » Śr 26 paź, 2011 13:56

Obrazek


AZOO EASY BIO to bardzo skuteczny preparat zawierający miliardy pożytecznych bakterii. Jest połączeniem tlenowych i beztlenowych szczepów bakteryjnych. Buduje zaawansowane kolonie bakteryjne, składające się z wielu gatunków bakterii, które mikrobiologiczne oczyszczają wodę i zapewniają zdrowy ekosystem akwarium. Głównym celem tych szczepów bakterii jest usuwanie trujących substancji, jak siarkowodór, który tworzy się w strefach beztlenowych podłoża w krewetkariach i nano akwariach i wybija do słupa wody, szkodząc rybom i skorupiakom. Widoczną oznaką powstawania siarkowodoru są: czernienie piasku, czernienie i gnicie korzeni roślin, wydobywanie się pęcherzyków gazu z podłoża, bardzo często połączone ze śmiercią ryb i krewetek. Bakterie zawarte w AZOO EASY BIO skutecznie usuwają siarkowodór z podłoża i wody. Dodatkowo bakterie te rozkładają trujący amoniak(NH3), azotyny(NO2), a także azotany(NO3), które tworzą się na bieżąco w akwarium z odchodów ryb i rozkładających się resztek organicznych. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ już niewielka ilość związków azotu, może zdziesiątkować stada wysokiej klasy, wrażliwych krewetek.

AZOO EASY BIO - opis
1. Zawiera wyselekcjonowane, pożyteczne bakterie, które oczyszczają wodę i poprawiają stan akwarium.
2. Naturalnie i skutecznie rozkłada szkodliwe substancje takie jak: amoniak(NH4), azotyny(NO2), azotany(NO3) i siarkowodór w wodzie i podłożu.
3. Regularne stosowanie dostarcza pożytecznych bakterii, które hamują rozwój patogenów i zapobiegają chorobom ryb i skorupiaków.
4. 1mililitr preparatu zawiera 1.000.000.000(miliard) aktywnych bakterii
5. Regularne używanie razem z AZOO EASY STARTER wydłuża czas między czyszczeniem akwarium i podmianą wody.



Zalecenia:
1. Dodaj 10ml preparatu na 50l wody, kiedy zakładasz akwarium.
2. Następnie dodawaj 5ml preparatu na 50l wody raz na tydzień.
3. Jedna pełna nakrętka to 20ml, wewnętrzna cześć ma 5ml.

Właśnie testuję ten preparat u crystali ,biorąc pod uwagę,iż jest on biologiczny a nie chemiczny nie powinien zaszkodzić krewetkom a zobaczymy jaki ma wpływ na usunięcie glona nitkowatego ,który tak chętnie wychodzi przy nadmiarach NO3 NH4
Ostatnio edytowano Śr 26 paź, 2011 14:04 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Razz » Śr 09 lis, 2011 19:33

Dokonalem zakupu w/w produktu i po pierwszym dodaniu do wody wg. zalecen producenta nie zauwazylem zadnych negatywnych efektow ubocznych no moze tylko przy odkreceniu zakretki uderzyl w moje nozdrza zapach Trupa o kolorze szaro-popielatym...

Postanowilem uzywac Azoo Bio jako dodatek bakteryjny ktory ma pomoc w utrzymaniu rownowagi biologicznej i czystosci wody. Moja kostka ma zaledwie 27L i bardzo latwo moze dojsc do zakwitu wody, pojawienia sie glonow i innych niechcianych substancji jak Azotany itd...

Mam nadzieje ze Bio skutecznie pomoze w utrzymaniu zbiornika w czystosci ;-)

ps. razem z Bio dolaczylem tez Azoo Vita ale to juz w innym wątku...
Avatar użytkownika
Razz
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Wt 10 sie, 2010 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Cz 10 lis, 2011 10:01

Hehe,no i przyjęła się nazwa "trup w płynie" i "trup w proszku" :P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » Cz 10 lis, 2011 12:37

A skąd wiadomo jak trup pachnie? :-P mi to zalatuje zbukami hehe a te bakterie w proszku raczej niczym albo nie wyczułem.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez michal.l » Cz 10 lis, 2011 12:51

fresz33 napisał(a): mi to zalatuje zbukami
co to są te zbuki :roll: ??
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez =Fresz= » Cz 10 lis, 2011 12:55

Poważnie nie wiesz? :-P

Zbuk - zgniłe jajko, powstające z niezalężonych jaj w czasie inkubacji, lub też w wyniku upływu czasu. Typowy odór nadaje produkowany przez rozmnażające się bakterie siarkowodór.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez michal.l » Cz 10 lis, 2011 13:02

hehe nie wiedziałem ;-)
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez batman-ka » Cz 10 lis, 2011 14:39

fresz33 napisał(a):Poważnie nie wiesz? :-P

Zbuk - zgniłe jajko, powstające z niezalężonych jaj w czasie inkubacji, lub też w wyniku upływu czasu. Typowy odór nadaje produkowany przez rozmnażające się bakterie siarkowodór.


to teraz wiemy ,że są tam bakterie , a trup w proszku nie ma zapachu,ale opakowanie jest czarne jak urna na prochy i mi się skojarzyło ,lepiej niech śmierdzi i działa,niż bakterie sera,które spartolili i teraz brudzą wodę,kiedyś to były moje ulubione
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Razz » Cz 10 lis, 2011 14:43

tak jakos z trupem mi ten zapach sie skojazyl. Zreszta smierdzi tak czy inaczej a i stwierdzenie dodaje trupa w plynie lub trupa w proszku jest poprostu smieszne :-D
Avatar użytkownika
Razz
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Wt 10 sie, 2010 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Pt 18 lis, 2011 22:32

Dałam ryby do akwarium 10l ,20 ślimaków i po 24h woda była mleczna a neonki dziwnie wyglądały(musiałam niestety je przechować bo robiłam restart )
Wlałam im trochę nowej wody i nakropiłam trupa w płynie (easybio) i woda wróciła szybko do siebie a ryby nadal są w tym baniaczku już 3 dni bez podmiany i woda jest kryształ ,tylko netriny uciekły ,spadły na podłogę i wlazły pod szafkę :-D
Teraz jestem przekonana w 100%,że najlepszy z tych wszystkich jest ten preparat ,bo poprzednia próba trzymania neonek w kotniku żle się skończyła pomimo podmian non stop .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez barus9 » Pn 05 mar, 2012 10:31

ja kupiłem AZOO CRYSTAL RED BIOPRO szary proszek wygląda jak popiół z urny :lol:

Używam co tydzień jako uzupełnienie pożywki dla bakterii
NO3 mam na poziomie 0 co trochę odbija się na roslinach ale w krewetkarium ważniejsze są krewetki.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: AZOO EASY BIO

Postprzez bartoszp89 » Pt 10 maja, 2013 11:02

Czy Azoo Easy Bio jest zamiennikiem Azoo Max Bio Ball? Na forum ludzie piszą, że Bio Ball'e pomagają utrzymać krewetki przy życiu w upalne lato, gdy mamy problemy z czystością wody wywołaną podwyższoną temperaturą, jednak skłaniałbym się ku preparatowi w płynie, ale nie mam pewności co jest lepsze. Mam problemy z utrzymaniem niskich temperatur, dlatego jeden z tych dwóch produktów z pewnością zagości w moim krewetkarium w okresie wakacyjnym, jednak nie wiem który lepszy :?:
bartoszp89
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 76
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 13:10

Re: AZOO EASY BIO

Postprzez barus9 » Pt 10 maja, 2013 11:11

Na upały to jedynie wiatraczki lub klimatyzacja pomieszczenia.
Żaden cudowny specyfik nie pomoże jak w bańce zrobi się 30 stopni C.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: AZOO EASY BIO

Postprzez bartoszp89 » Pt 10 maja, 2013 13:49

Klimatyzator kosztuje 3000 PLN, więć ekhmm, może po studiach się kupi :mrgreen: Mam duży wiatrak stojący, który będzie dmuchał na krewetkarium, jak tylko temperatura wody przekroczy 25 stopni. W największe upały zeszłego lata, stosując wiatrak mogłem utrzymać temperaturę 27 MAX 28 stopni w zbiorniku 21 litrów, więc mieszczącą się w górnej granicy. Jednakże Batmanka pisze, że miała 30 stopni w zbiorniku i nic jej nie padło dzięki zastosowaniu Azoo Max Bio Ball, dlatego tak mnie zainteresowały preparaty bakteryjne, bo lepiej dmuchać na zimne, nawet jakbym utrzymał 27 stopni, tak jak w zeszłym roku :-)
bartoszp89
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 76
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 13:10


Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron