BWS DANCE vs MOSURA EROS

Moderator: =Fresz=

BWS DANCE vs MOSURA EROS

Postprzez vitesse7 » Pt 06 sty, 2012 14:30

Witajcie.
Co lepiej opłaca sie kupić? Co jest wydajniejsze i lepsze skutki przynosi?
Zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
vitesse7
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 11:29

Postprzez batman-ka » Pt 06 sty, 2012 15:13

BWS muszę dawać o wiele więcej niż przewiduje instrukcja,EROS nie próbowałam,BWS jest tańsze i jest go więcej ale opakowanie jest nie zapieczętowane.
Eros ma spray czy to coś innego ?
http://www.theshrimptank.com/Pictures/m ... a-eros.jpg
Ostatnio edytowano Pt 06 sty, 2012 15:16 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » Pt 06 sty, 2012 21:28

Eros obecnie jest w sprayu ale na pewno był tez w formie płynu.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez crusta » So 07 sty, 2012 00:01

Ja tam kupowałem ostatnio w Garnelli i dostałem w płynie, także nie wiem, brałem gdzieś w listopadzie
Caridina
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Crystal » So 07 sty, 2012 08:26

czyli wychodzi na to, że są takie i takie. Ja osobiście nie mam teraz eros mosury z jakiś nowych zakupów ale własnie spotkałem się z tym zdaniem na spotkaniu z krakowskimi kreweciarzami. A że na penwo był w płynie to wiem z doświadczenia bo miałem kiedyś w płynie.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez =Fresz= » So 07 sty, 2012 16:06

Tak jest też w formie płynu:
http://mascotapets.com/images/mosuraeros.gif

U nas tylko w formie sprayu. Crusta i jak wygląda zachowanie krewetek po podaniu tego specyfiku?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » So 07 sty, 2012 16:53

To może ktoś powie czy opakowania są zabezpieczone i jak działa :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » So 07 sty, 2012 20:41

Działa w ten sposób, że po podaniu dawki samce zaczynają "latać" po całym akwarium. A czy było zabezpieczone to nie pamiętam ale sprawdzę jutro czy zakrętka ma ślady zabezpieczenia.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez drink20 » So 07 sty, 2012 21:25

Crystal, batmance chyba chodzilo o porównanie na tle BWS :-P czy jest lepszy od niego :-) Przynajmniej ja tak zrozumiałem
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez batman-ka » So 07 sty, 2012 23:26

No to zadam szczegółowe pytanie: czy ilość z instrukcji odpowiada rzeczywistości np. 3 psiknięcia na 50l i latają czy trzeba przedawkować
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Crystal » N 08 sty, 2012 06:27

Ja miałem kropelkowy i w tym przypadku reakcja byla zgodna z instrukcją. ALe cały czas zastanwiam się czy te feromony nie działają tyko i wyłącznie na samce i efekt wizualny jest ale rzeczywistego brak. Rozwój jajeczek to cykl wymagający czasu i trudno założyć, że feromon go przyśpieszy. Nie można wymagać żeby samice, które nie wytworzyły jeszcze jajeczek po zastosowaniu feromonu w kilka minut naprodukowały ich wiele. Przecież jeżeli nawet samce bedą aktywne ale nie w odpowiednim cyklu samic to nie nastąpi zapłodnienie. Dokładnie tak jak u innych zwierząt a nawet u ludzi. Być może regularne stosowanie stymuluje samice do przyśpieszenia cyklu ale czy na pewno? ALe czy ktoś wie o ile przyśpiesza i w jakim stopniu? Moze ktoś zauwazył ten proces i może go opisac? Bo jeżeli nie ma zauważalnego wzrostu ilości zapłodnionych samic to w zasadzie za duże pieniądzę fundujemy samcom seans erotyczny bez widocznych dla nas korzyści.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez =Fresz= » N 08 sty, 2012 10:00

MOSURA EROS zawiera specjalną mieszankę składników, które przez to że wywołują wylinkę, powodują, iż samice krewetek składają ikrę. Wylinka jest niezbędne dla wzrostu krewetek i dla płodności samic krewetek. Mosura Eros działa w tym celu jako wyjątkowy stymulant wzrostu i tarła krewetek.

Zalecamy regularne stosowanie Mosura Eros, celem ograniczania do minimum problemów wylinki u twoich krewetek. Kiedy ten produkt jest dozowany, normalną reakcją krewetek jest rozpoczęcie tańca wokół zbiornika. Powinny uspokoić się w przeciągu około pół godziny. Przez następne kilka dni krewetki będą linieć, a zdrowe samice składać ikrę.

Mosura Eros ma za zadanie również normalizować poziom metabolizmu, hamować odnawianie się grzyba w zbiorniku wodnym i zapobiegać zapaleniu
jelit u krewetek.

Zaleca się zastosować, na początek, 5 rozpyleń (około 1ml) Erosa na 50 litrów wody. Jeśli krewetki nie zaczną reagować tańcem wokół zbiornika,
dodaj 3 do 5 rozpyleń na 50 litrów, aż krewetki zaczną taniec.

Stosuj ten produkt co 10-14 dni w połączeniu z Mosura Gravidas, aby zoptymalizować swój program hodowlany.



Crystal napisał(a):Rozwój jajeczek to cykl wymagający czasu i trudno założyć, że feromon go przyśpieszy. Nie można wymagać żeby samice, które nie wytworzyły jeszcze jajeczek po zastosowaniu feromonu w kilka minut naprodukowały ich wiele.


Dobre spostrzeżenie Crystal :mrgreen: Eros jak i Dance nie wywoła od razu efektu naprodukowania jajek a przyśpieszy rozwój krewetki do momentu płodności samicy. Jeżeli mamy młode crystale to produkt ten przy regularnym stosowaniu powinien przyśpieszyć ich wzrost i szybciej doczekamy się rozmnażania.

Na moim przykładzie. Miałem jakieś 20szt crystali z czego większość to samice. Kiedy założyłem akwarium po jakiś 3 miesiącach 4 samice miały młode i później jakby wszystko ustało przestały się mnożyć. Pod koniec istnienia starej aranżacji na podłożu ANS zacząłem stosować BWS Dance i zauważyłem że zwiększyła się ilość wylinek. Po jakiś dwóch tygodniach przyszedł czas na zmianę podłoża no i aranżacji. Po całym zabiegu przenosin z dnia na dzień samice zaczęły nosić jajka i na dzień obecny przez niecały miesiąc zaciążyło 8-9 samic (już nie pamiętam) po stosowaniu BWS Dance za każdym razem na 2-3 dzień widziałem kolejne samice z jajkami a widzę że kolejne mają już duże siodełka. Więc myślę że to działa bo dawno nie miałem takich wyników. Dodam jeszcze tylko że ph mam teraz niższe bo z około 6,5-6,7 zszedłem na 6,2 kh 0-1 a gh nie zmierzę bo mi się skończyło heh pierwsze młode urodziły się kilka dni temu i jeżeli przeżyją pierwszy miesiąc to uznam ten specyfik za niezbędny na mojej szafce :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez gosieks83 » N 08 sty, 2012 11:28

Im więcej samic nosi tym więcej samic jest stymulowane do noszenia. Jak się do akwarium leje hormony to nie powinny występować kilkumiesięczne przerwy w noszeniu. Natomiast wydaje mi się, że każde akwarium zasługuje na chwile przerwy - tzn kilka miesięcy bez dolewania hormonów, żeby samice mogły przestać nosić i się zregenerowały. Takie przerwy występują naturalnie w akwariach, ale "MY" wówczas najczęściej odbieramy to jako problem i zaczynamy działać.

Teraz dąży się do tego aby mieć pełną kontrolę nad populacją, już ustalamy pH, GH, KH, pokarm, godziny świecenia, pule genów itp, teraz dochodzi kontrola nad cyklem rozrodczym, a co jeśli później bez hormonów nie będę miały w ogóle ochoty na mnożenie? Kilka(naście) pokoleń sztucznej stymulacji i może samice przestaną produkować hormony, albo samce przestaną reagować na te naturalne. Oczywiście teoretyzowanie, ale takie trendy mnie czasami przerażają ;-)
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez panaque » N 08 sty, 2012 13:03

gosieks83 napisał(a):a co jeśli później bez hormonów nie będę miały w ogóle ochoty na mnożenie?

gosieks83 możesz mieć rację. Oby nie było tak samo jak u ryb. Ryby stymulowane hormonalnie wykazują potem znikome chęci do naturalnego rozrodu.
Dodatkowym problemem u ryb jest duży stopień niepłodności u potomstwa.
Ostatnio edytowano N 08 sty, 2012 13:05 przez panaque, łącznie edytowano 1 raz
panaque
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): N 27 lis, 2011 22:14

Postprzez batman-ka » N 08 sty, 2012 13:24

Myślę,że wprowadzamy tu trochę dziwnych pojęć bo czy ktoś napisał na opakowaniu,że produkt zawiera feromony czy hormony,to duże słowa w małej butelce zawierającej silnie skoncentrowaną chitynę :

Chityna (C8H13O5N)n (gr. chiton - wierzchnia szata) - polisacharyd glukozy (β-glukozy). Związek organiczny, z którego są zbudowane szkielety zewnętrzne stawonogów. Chityna jest wytwarzana przez hypodermę, czyli nabłonkowy oskórek. Substancje bardzo zbliżone do chityny występują również u ramienionogów, mszywiołów i mięczaków, a ponadto w ścianach komórkowych grzybów, wodorostów i bakterii.

Chemicznie chityna ma podobną strukturę do celulozy. Zamiast merów glukozydowych posiada ona jednak mery acetyloglukozoaminowe (dokładnie N-acetylo-D-glukozo-2-aminowe). Tak jak w celulozie, tworzą one długie łańcuchy polimerowe poprzez wiązania β-1,4-glikozydowe. Wymiana części atomów tlenu na atomy azotu w strukturze chityny w stosunku do struktury celulozy powoduje, że w chitynie występują dużo silniejsze międzycząsteczkowe wiązania wodorowe, co skutkuje większą wytrzymałością mechaniczną chityny w stosunku do celulozy.

Czy te produkty zawierają coś jeszcze?Patrząc tu na podobny środek i tańszy w użytkowaniu ,wywołujący również ruch w baniaku i wylinki -mosura gravidas ,zawierająca 8% chitynę i aminokwasy ,u mnie np. działa lepiej na wylinkę niż bws dance ,wczoraj podałam go krewetkom i rano są wylinki,a daję tyle co siarki na zapałce na 72l ,po bws dance wylinek już nie ma .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości