cynamon..

Moderator: =Fresz=

Postprzez batman-ka » Wt 31 sty, 2012 18:16

Bard napisał(a):batman-ka :D sprzedaj mi 2 laski
(cynamonu oczywiście :PP)


laski tylko z nebraski :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez LordPaKO » Wt 31 sty, 2012 18:34

To ja w sklepie ze zdrową żywnością kupiłem 8 lasek za 3,30zł, laski są pachnące i grube po 2-3mm i długość 10cm. Waga całkowita 40g.

Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 31 sty, 2012 18:35 przez LordPaKO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez batman-ka » Wt 31 sty, 2012 18:41

te są fajniaste grubasy :-) 50g na 8 rurek to już rurka fachowa ,taką mega grubą to bym namoczyła i rozpłaszczyła i podadziła jakiś drobny meszek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez LordPaKO » Wt 31 sty, 2012 18:48

O podsunęłaś mi pomysł :) jutro coś wsadzę w nią :roll:
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez batman-ka » Wt 31 sty, 2012 19:10

jak kora ma kilka dni to lekko mięknie i można z nią robić cuda na kiju,formować w rurki ,rozpłaszczać a nawet robić dziurki na wylot i wciskać tam mech,np fontanus ma zdolności do zaszczepiania się na kokosie,skałach itd ,myślę,że można go też z powodzeniem zaszczepić na takiej rurze tylko niech lekko straci moc bo nie wiem jak świeża reaguje na mech delikatny ,ja posadziłam kilka gałązek zwykłego bo taki akurat miałam
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » Pn 06 lut, 2012 22:54

Ja znalazłem coś takiego:

" oryginalny cynamon cejloński w laskach, który rożni się jakością od powszechnie sprzedawanych lasek cynamonu. Większość sprzedawców oferuje cynamon „kasję” (cassia) w laskach jako cynamon cejloński. Kasja różni się od cynamonu cejlońskiego mniejszą ilością zwojów w poszczególnych laseczkach i bardzo wysoką ilością kumaryny, która wyklucza kasję jako zioło lecznicze. Kumaryna jest to związek chemiczny, którego spożycie w przekraczający normach może uszkodzić wątrobę (DTI-0,1mg/kg masy ciała) Może być stosowany tylko jako przyprawa.

Więcej informacji można znaleźć w internecie

Jak odróżnić cynamon kasję (cassia) od cejlońskiego?
- Laska cynamonu kasja ma dość grubą korę zwiniętą w rolkę.
- Laska cynamonu cejlońskiego składa się z wielu drobnych warstw kory zwiniętych w rolkę; przekrój poprzeczny przypomina przekrój cygara.
- Jeśli chodzi o mielony cynamon, raczej trudno jest rozpoznać
- W smaku cynamon cejloński jest bardziej słodkawy i delikatny, a kasja ma smak ostrzejszy"

Jak się odnosicie do tego ,czy ta kumaryna nie wpływa na zdrowie krewetek?
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SabreUr » Pn 06 lut, 2012 23:13

Pytanie na ile to prawdziwe i potwierdzone naukowo - ja spotkałem się z informacjami, że kumaryna jest toksyczna, ale dla szczurów - ludzka wątroba metabolizuje ją do innych związków. Jeżeli krewetki to jedzą i się rozmnażają, to znaczy, ze im nie szkodzi.

http://www.dbc.wroc.pl/Content/10147/Ma ... or_DBC.pdf

cytat: "Wstępne badania in vitro wskazują, że toksyczność kumaryny na organizm szczura nie ma
przełożenia na organizm człowieka. Wynika to z różnic w metabolizmie za pośrednictwem enzymu
CYP2A6 [60]. Ponadto aktualne badania farmakokinetyczne u ludzi dowodzą, że kumaryna nie
magazynuje się w tkankach i jest szybko wydalana po ustnym przyjmowaniu. Aż 83 % dawki
wynoszącej 200 mg/kg znajduje się w moczu ludzkim już po upływie 24 godzin. Również w przypadku
dostania się do organizmu człowieka przez skórę metabolizm i wydalanie następują szybko.
Metabolizm kumaryny w organizmach ssaków przedstawia Schemat 3.

"
Ostatnio edytowano Pn 06 lut, 2012 23:15 przez SabreUr, łącznie edytowano 1 raz
SabreUr
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012 16:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez batman-ka » Pn 06 lut, 2012 23:15

Trudno powiedzieć ,wiem,że kumaryna jest w dużej ilości w pierniku i nie powinno się jeść za dużo ,ale jak to się przekłada na krewetki,które nie zjadają cynamonu a pływają w jego olejkach ,z drugiej strony też nie możemy powiedzieć,że pływają w olejkach ,bo jak zauważyłam po miesiącu cynamon po wyjęciu z akwarium i wrzucony do wrzątku pachnie jak nowy,więc podejrzewam ,że olejki zostają uwięzione w chłodnej wodzie i kora zamyka pory .Wiem ,że ten który kupuję to import indyjski bo jest etykieta made in indie ,wiem też,że najdroższy cynamon ma bardzo cieńkie długie zwoje zwinięte jak pergamin ,nie jest to rura,ale nie widziałam go w sprzedaży u nas .
To bardzo ciekawy temat można by poszperać i poszukać jakiś informacji

Olejek cynamonowy ma działanie antyseptyczne.Tyle z wikipedii o działaniu zdrowotnym,więc tu działa podobnie jak ketapangi itp i pewnie dlatego podciągnięto go pod dobre dla krewetek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » Wt 07 lut, 2012 00:25

batman-ka napisał(a):wiem też,że najdroższy cynamon ma bardzo cieńkie długie zwoje zwinięte jak pergamin ,nie jest to rura,ale nie widziałam go w sprzedaży u nas .

Z kupnem nie ma większego problemu .Pytanie ,czy warto ....bo jeśli ta kumaryna ,a raczej jej brak ,to zwykły chłyt manketingowy,to wydawanie średnio 5 razy więcej za taka samą porcję wagową jest pomysłem co najmniej bzdurnym. Chodzi mi o działanie , inna sprawa to walory estetyczne.Nie widziałem tego jeszcze w baniaku, ale jak mnie coś pirzgnie w łepetynę to zarzucę takie "cygarko" :mrgreen: :mrgreen:
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SabreUr » Wt 07 lut, 2012 00:56

Ja stawiam na "chłyt". Teraz jest moda na zdrową żywność, więc używają nie do końca zweryfikowanych tez, byleby sprzedać droższy produkt.
Trochę jakby ktoś powiedział, ze aspiryna jest trująca na podstawie badań na kotach. Trzeba by dwa baniaki, w jednym cynamon z kumaryną, w jednym bez i może nawet jeszcze trzeci jako grupa kontrolna. i patrzymy jak się w nich krewetki rozwijają.
SabreUr
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012 16:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kubabuba » Wt 07 lut, 2012 01:03

SabreUr napisał(a):Ja stawiam na "chłyt". Teraz jest moda na zdrową żywność, więc używają nie do końca zweryfikowanych tez, byleby sprzedać droższy produkt.

Bardzo prawdopodobne.....wtedy by wyszło na to ,że ten "gorszy" cynamon (z kumaryną) jest tak naprawdę lepszy, bo na pewno nam się w baniaczku szczury nie zalęgną
:lol: :lol: :lol: :lol:
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez barus9 » Cz 09 sie, 2012 13:55

na jak długo wystarcza taka laska w akwarium
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: cynamon..

Postprzez niKecs » So 08 lut, 2014 11:12

Odkopuję stary temat, ale tylko dlatego że nie został tak naprawdę rozwiązany... Ostatnio oglądając TV natrafiłem na program popularno-naukowy który zapewne większości z Was jest znany i był właśnie reportaż o cynamonie :) Przeglądam siec w poszukiwaniu, ale puki co nie mogę znaleźć. Pamiętam jednak że różnica pomiędzy jednym a drugim jest taka: w cassi jest dużo więcej kumaryny niż w cejlońskim, ale jest ona obecna w każdym cynamonie i rozpoznać można po zapachu, cassia ma bardziej intensywny i ostrzejszy zapach, natomiast cejloński pachnie delikatnie ;) Było tam też że do pierników nie używa się czystej cassi tylko mieszankę jednego z drugim ;) Przepraszam za błędy, a takowe są, bo tekst pisany w pośpiechu.
niKecs
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 02 lut, 2014 15:30

Re: Odp: cynamon..

Postprzez =Fresz= » So 08 lut, 2014 15:18

Według mojego zdania cynamon użyj do ciastek a nie do akwarium:P lepiej dać korę liście szyszki niż to.



Naskrobane na SGS4 ☆ tapatalk☆
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: cynamon..

Postprzez niKecs » So 08 lut, 2014 16:43

W zasadzie cynamon to kora cynamonowca xd Więc o korę się rozchodzi :)
niKecs
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 02 lut, 2014 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości