Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Moderator: =Fresz=

Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez pierwek » Pn 16 maja, 2016 12:24

Witam
Miesiąc temu zakupiłem przez internet 3 pokarmy Dennerle Shrimp King. Do tej pory używałem tych pokarmów z takiego 5cio packa po 6gr każdy pokarm. Ponieważ krewetki się za nim zabijają, a akurat skończył mi się, wybrałem 3 pokarmy w opakowaniach po 30gr i zakupiłem. Niestety przyszedł pokarm nie w płatkach jak było do tej pory a w pellecie. Na opakowaniu faktycznie jest zdjęcie pelletu ale jakoś nie zwróciłem uwagi. Niestety pokarm ten zachowuje się w wodzie fatalnie. Rozpakowałem tylko Mineral. po wrzuceniu pałeczki do wody w ciągu 3 minut rozpadła się na farfocle i pływała po całym akwarium - co ciekawe krewetki nie wykazały nim zainteresowania. Po tym teście odpuściłem sobie resztę pokarmu i go zwróciłem.
Mam pytanie jakie jest wasze odczucie co do tego pokarmu sprzedawanego w pellecie. Dennerle podobno twierdzi że jest to ten sam pokarm co w płatkach i w pellecie zachowuje się nawet lepiej w wodzie. To jak zachowuje się w wodzie widziałem i jest to kompletnie inne zachowanie. pokarm w płatkach nie rozpadał się nawet kilka godzin. A może te 5cio packi są inaczej przygotowywane?
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez Hotei » Pt 20 maja, 2016 22:18

Witaj.
Mam z Dennerle 4 pokarmy :

Snow pops - czyli płatki śniegu, są ok
Mineral pads i sticks - troszke się różnią, fajniejszy jest raczej pads ale krewety zjedzą wszystko, też jest ok.
Protein sticks - jest ok, rozsypuje się po chwili, także i duże i małe mają radochę.
Pea & Leaf Loops - pokarm w kształcie kółek, nic specjalnego. Można go sobie podarować, chyba że ktoś lubi kółka ;-)

Pierwsze 3 polecam, są niezłe i przyciągają krewety.
Mineral nie sprawia że crystale szarzeją od pokarmu, pewnie to zauważyłeś po innych pokarmach ;-)
Nic jednak nie przebije Mosura Graze, świetny pokarm ... Bws Barley też jest dobry.

Mamy więc podobne odczucia, pads wydaje się być lepszy jakościowo. Pewnie chcą na nas zaoszczędzić ...
Ostatnio edytowano So 21 maja, 2016 10:01 przez Hotei, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez matu » Pt 20 maja, 2016 22:56

Coś chyba ci nie wyszło, mosura "grade"?

Barley to bardziej uzdatniacz niż pokarm, u ciebie to jedzą???
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez Hotei » So 21 maja, 2016 09:32

A faktycznie ... Graze :-P

" BWS BARLEY jest suplementarnym pokarmem roślinnym dla wspomagania wzrostu zarówno dla młodych jak i dorosłych krewetek. Niezjedzone okruchy pomagają zwiększać aktywność bakterii, balansują pH i zapobiegają rozwojowi czarnej pleśni ... u nas krewetki rzucają się na BWS BARLEY jak "wygłodniał e wilki" dlatego w szczególności polecamy ten pokarm jako uzupenienie podiety krewetek."

... u siebie stosuję go jako dodatek, moje wcinają go bardzo chętnie. Jak wrzucę Graze, szaleją Panie ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez matu » So 21 maja, 2016 10:55

U mnie szalały na snow flakes na początku też. Teraz jak mam koło 100 to wszystko zjedzą... :-)
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez pierwek » Pn 23 maja, 2016 21:17

Pea & Leaf Loops - a u mnie się za tym zabijają szczególnie za tymi jasnymi kólkami ale i te ciemnozielone wcinają jak już wciągną te żółte.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Stara linia pokarmów Dennerle w nowej odsłonie...

Postprzez Hotei » Wt 24 maja, 2016 16:12

Czyli jednak nie ma reguły.
A może się już przejadły, każdy ma widać swoich ulubieńców ;-)
Kiedyś gdy pokarm mi się walał po całym baniaku, byłem wkurzony. Teraz patrzę inaczej, że maluchy też mają wyżerkę.
Ogólnie patrząc to Dennerle robi jedne z lepszych pokarmów.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do NOWOŚCI-POKARMY DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości