przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Moderator: =Fresz=

przegląd optiwhite -jakość -sklep-opinie

Postprzez batman-ka » Cz 02 sie, 2012 16:48

Nie ma nigdzie tematu o akwariach optiwhite,dlatego pozwoliłam sobie założyć ten temat ,w którym mam nadzieję każdy posiadacz optiwhite opisze swoje doznania wizualne dotyczące swojego baniaka,sklepu,jakości szkła,kleju ,dokładności wykonania itd.
Pozwoli to na ominięcie sklepów robiących podróbki lub kiepsko wykonane baniaki za zbyt wygurowaną cenę :-)
Mile widziane zdjęcia .
http://www.pilkington.com/resources/pil ... iwhite.jpg
Ostatnio edytowano Pt 03 sie, 2012 10:29 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez abstract » Cz 02 sie, 2012 19:42

to ja zacznę :)
mam dwa szkła ze sklepu roslinyakwariowe - 60x30x36 (6mm) i 36x22x26 (4mm)
Powiem tyle wykonanie to najwyższa klasa dla mnie, trudno byłoby się do czegoś przyczepić.
Pod względem estetyki samego szkła i wrażenia wizualnego - jak ktoś może, to niech dopłaci do OW
Ostatnio edytowano Pt 03 sie, 2012 07:21 przez abstract, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Postprzez batman-ka » Cz 02 sie, 2012 20:59

Ja ostatni baniak kupiłam w plantica ,nie jest to ideał za tą cenę ,nie wszystko jest idealnie sklejone ,na górze mam odprysk ,na dnie też ,ranty szlifowane ,dosłownie wszystkie nawet zewnętrzne co dziwnie wygląda ,krawędzie mat .

Dla porównania zamawiałam kostki kiedyś w nanoreef chyba i całkiem były inaczej zrobione,krawędzie szyb bocznych nie były matowe i pięknie się błyszczą ,kleju nie widać wcale ,wyszlifowane są tylko od góry ,nie wiem jak wygląda obecny standart dlatego ten temat ,co druga osoba pyta mnie gdzie kupić akwarium ,więc pomóżmy sobie nawzajem :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » So 04 sie, 2012 13:08

batman-ka, firmy oszczędzają (i to sporo) na braku szlifu i polerki ,bo jest to nie raz 30-35 % kosztów wykonania baniaka, szkło samo w sobie nie jest aż tak drogie. Ja robię bańki ze wszystkimi krawędziami szlifowanymi i polerowanymi , a to dlatego że szkoda OW robić z krawędziami matowanymi....to tak jak by mieć Ferrari pomalowane podkładem . Niestety taki zbiornik musi kosztować więcej ,czego nie każdy klient rozumie.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez batman-ka » So 04 sie, 2012 17:21

kubabuba napisał(a):batman-ka, firmy oszczędzają (i to sporo) na braku szlifu i polerki ,bo jest to nie raz 30-35 % kosztów wykonania baniaka, szkło samo w sobie nie jest aż tak drogie. Ja robię bańki ze wszystkimi krawędziami szlifowanymi i polerowanymi , a to dlatego że szkoda OW robić z krawędziami matowanymi....to tak jak by mieć Ferrari pomalowane podkładem . Niestety taki zbiornik musi kosztować więcej ,czego nie każdy klient rozumie.


no właśnie,nie rozumiem tej mody na krawędzie matowe,to psuje wszystko ,śmieszne ,że za te błyszczące zapłaciłam o wiele mniej ale to było na początku,teraz wszystko kosztuje 4 razy tyle,takie czasy

nie rozumiem natomiast dlaczego jak zamówiłam akwarium 40x40x30 to float kosztuje 85zł a opti 147zł ,jedna firma policzyła mi natomiast prawie 200zł za float ,gdzie na giełdzie kosztuje 40zł ,rozbierzność cen zabija czasem ,a i tak do końca nie wiesz co dostaniesz,bo zgadzam się zapłacić za ładne opti ,ale co jak dostajemy krzywe matowe szyby poklejone sylikonem?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » So 04 sie, 2012 22:02

To nie jest moda ,tylko ograniczanie kosztów ... wiadomo , im towar tańszy ,tym znajdzie większą ilość nabywców ....mniejsze koszta+więcej klientów=większy zysk.Podam Ci przykład:
kostka 40x40x40 Przedział cenowy 160-240zł
-szkło kupowane w taflach i cięte ręcznie ,krawędzie matowane - koszt materiału plus robocizna ok.80 zł. ,jakość wykonania niska (odstające szyby , krawędzie psujące cały "urok" OW
-szkło cięte komputerowo ,pasowane elementy, krawędzie szlifowane trapezowo plus polerowanie- koszt materiału + robota ok.150 zł ,jakość wykonania wysoka o ile człowiek który klei starannie to wykona .
I teraz mamy dwa zbiorniki ,każdy z OW , jeżeli klient decyduje się na tańszą opcje , to nie powinien mieć żadnych pretensji ,że szybka wystaje ,że silikon nierówny itp. Wybrał taki standard i zapłacił cenę adekwatną do jakości, jeżeli chce zbiornik ładniej wykonany ,musi zapłacić więcej .
A tak przy okazji ,to podejrzewam ,że całkiem nie mały procent akwarystów ,którzy kupili baniak z OW ,tak naprawdę mają zbiornik ze szkła Guardian , które jest "podobne " do OW , ale tańsze.
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez batman-ka » So 04 sie, 2012 22:31

kubabuba napisał(a):To nie jest moda ,tylko ograniczanie kosztów ... wiadomo , im towar tańszy ,tym znajdzie większą ilość nabywców ....mniejsze koszta+więcej klientów=większy zysk.Podam Ci przykład:
kostka 40x40x40 Przedział cenowy 160-240zł
-szkło kupowane w taflach i cięte ręcznie ,krawędzie matowane - koszt materiału plus robocizna ok.80 zł. ,jakość wykonania niska (odstające szyby , krawędzie psujące cały "urok" OW
-szkło cięte komputerowo ,pasowane elementy, krawędzie szlifowane trapezowo plus polerowanie- koszt materiału + robota ok.150 zł ,jakość wykonania wysoka o ile człowiek który klei starannie to wykona .
I teraz mamy dwa zbiorniki ,każdy z OW , jeżeli klient decyduje się na tańszą opcje , to nie powinien mieć żadnych pretensji ,że szybka wystaje ,że silikon nierówny itp. Wybrał taki standard i zapłacił cenę adekwatną do jakości, jeżeli chce zbiornik ładniej wykonany ,musi zapłacić więcej .
A tak przy okazji ,to podejrzewam ,że całkiem nie mały procent akwarystów ,którzy kupili baniak z OW ,tak naprawdę mają zbiornik ze szkła Guardian , które jest "podobne " do OW , ale tańsze.


no właśnie,tylko,że sprzedawca nie tłumaczy klientowi : "ma pan do wyboru taniochę albo perfect picture " gdybym mogła wybrać ,wybrałabym droższe ,mogę się założyć,że mój najnowszy baniak nie jest baniakiem full opti czy jak go tam zwą pilkington ,ale nawet nie wiem jak to sprawdzić ,często ludzie piszą do mnie gdzie kupić ładny baniak i dlatego założyłam temat ,bo od dawna nie widziałam niczego co przypomina prawdziwe opti

ale widzę,że znasz się na tym więc może przybliżysz nam ten temat :-)
ja bym się chętnie dowiedziała jak rozróżnić szkło od szkła :-)
jak powinno wyglądać wzorcowe akwarium optiwhite ,żeby można było patrzeć na nie jak na krewetki
myślę,że sylikon też ma dużo do jakości,u mnie jest mleczny a w pierwszych kostkach wcale go nie widać a to daje dużą różnicę (i nie mówię tu o wałkach od środka tylko efektu patrzenia na uciętą szybę i przyklejoną przednią do niej)

https://picasaweb.google.com/1047451458 ... 8411398498
tu są moje stare kostki ,szyby świecą się jak neon w ciemności i nie widać sylikonu ,w nowszym baniaku nie ma tego efektu a szkło jest matowe

tak przy okazji zauważyłam jeszcze jedną różnicę,stare kostki są miękkie tzn szkło bardzo łatwo porysować ,to nowe szorowałam solą i nic :P
Ostatnio edytowano So 04 sie, 2012 22:44 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » N 05 sie, 2012 09:27

Oryginalne OptiWhite Pilkington ma bardzo małą zawartość żelaza ,jest bardzo przejrzyste(duża przenikalność światła) i jest barwy lekko niebieskiej , a nie tak jak Float, zielonej. Tutaj różnice są znaczne ,praktycznie ciężko jest pomylić Float z Opti. Natomiast na rynku występuje też szkło Guardian. Jest ono podobne do OW , ale ma troszkę inną barwę i mniejszą przenikalność światła. Dla amatora praktycznie nie do odróżnienia na "sucho", różnice się ujawniają dopiero kiedy postawimy koło siebie dwa baniaki z Gurdiana i OW i zalejemy je. Można też sprawdzić nakładając na siebie kilka warstw szkła , zauważymy wtedy mniejszą przejrzystość Guardiana (metoda ta raczej nie dostępna dla zwykłego klienta). Ja kupuję szkło w renomowanej hurtowni gdzie każda partia jest opatrzona certyfikatem Pilkingtona .Jest dużo drożej niż w innych miejscach ,ale jestem pewny tego co dostaje.
Co do silikonów ,to oferta jest dość szeroka . Problem w tym ,że niektóre są bardziej ,a inne mniej przezroczyste. Oczywiście tutaj też jest kwestia ceny . Przyczyną "mlecznego" silikonu może też być za wczesne zalanie bańki (silikon nie zdążył dobrze wyschnąć), ja osobiście trzymam zbiornik minimum 10 dni zanim oddam go klientowi.
Co do miejsca zakupu ...tutaj nie wiem jak poradzić . To jest raczej loteria ,można trafić na ładny egzemplarz ,a można dostać też bubla. To jest produkcja masowa ,tam się nikt nie bawi w pasowanie formatek lub perfekcyjne wyprowadzenie silikonu, jest to po prostu za bardzo pracochłonne .Po za tym baniaki kleją różni ludzie ,jeden ma do tego duży talent inny średni a jeszcze inny nie ma go w ogóle.
Ostatnio edytowano N 05 sie, 2012 09:30 przez kubabuba, łącznie edytowano 2 razy
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez batman-ka » N 05 sie, 2012 10:52

Rozumiem ,że składasz baniaki na codzień ,może masz jakąś fotkę baniaka pilkington'a na pokaz ?
U mnie kostki są bardziej niebieskie a to nowsze wpada w seledyn ,na pewno są to różne szkła
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » N 05 sie, 2012 12:32

Proszę bardzo ;-)
Obrazek

Fotograf ze mnie jak z koziej dupy trąba ,ale coś tam będzie widać :->

..i może jeszcze zdjęcie jak powinien wyglądać szlif
Obrazek
Ostatnio edytowano N 05 sie, 2012 12:38 przez kubabuba, łącznie edytowano 2 razy
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez batman-ka » N 05 sie, 2012 12:49

Dzięki :-)
właśnie mi o to chodziło,taki baniak wygląda o wiele lepiej niż te matowe
na tył przyklejam białą folię samoprzylepną dzięki czemu wystarcza tylko jedna lampka i jest bardzo jasno

https://picasaweb.google.com/1047451458 ... 5204966418
tu jest nowszy baniak z plantica ,szyba na "szwie" jest taka mleczna seledynowa
Ostatnio edytowano N 05 sie, 2012 12:53 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kubabuba » N 05 sie, 2012 13:04

batman-ka napisał(a):Dzięki :-)
właśnie mi o to chodziło,taki baniak wygląda o wiele lepiej niż te matowe
na tył przyklejam białą folię samoprzylepną dzięki czemu wystarcza tylko jedna lampka i jest bardzo jasno

Taką? :-P
Obrazek

I jeszcze jedno....po zalaniu bańki i oświetleniu zimnym światłem (przeważnie stosujemy barwę 865) szkło jeszcze bardziej nabiera pięknej czystej niebieskiej barwy...ale efekt ten można uzyskać tylko gdy szkło jest szlifowane i polerowane
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez PantosPL » N 05 sie, 2012 13:55

ja tam zlozylem zamówienie na akwarium OW u szklarza i za 230zł zrobił mi 60x30x30 :) Ładnie wykonane i świetnie sklejone no i niska cena :)
dlatego polecam przejsc sie do szklarza a nie do sklepu akwarystycznego
_________________________________

Obrazek
PantosPL
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt 20 paź, 2009 22:25
Lokalizacja: Zelów

Postprzez batman-ka » N 05 sie, 2012 14:23

Takie dokładnie przyklejam :-)
Ja we wrocku nie trafiłam szklarza ,który by chciał pokleić mi opti ,zależy jak się trafi,na giełdzie są i tacy co kleją za 50zł opti ale nie widziałam efektu końcowego ,dlatego zamówiłam zwykły float i tak musiałam przepłacić 80zl bo wiem,że szklarz ma też za połowę ceny ale go nie było -wakacje
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Wt 07 sie, 2012 14:19

http://img40.imageshack.us/img40/2041/img14302.jpg
a dzisiaj odebrałam float z plantica i wygląda lepiej niż opti :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do AKWARIA OPTIWHITE -OPINIE -SKLEPY-JAKOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron