Witam wszystkich

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Witam wszystkich

Postprzez topazik31 » Śr 11 gru, 2019 14:17

hej wszystkim, mam na imie Marzena :-D :-D :-D
a wiec przyznaje sie wciagna mnie swiat kreweci i w koncu po swietach mam zamiar odpalic kostke. Mam juz wiele informacji i kompletuje sprzet, mimo to bede miec kilka pytan :oops: :oops: :oops:
Ok ok pewnie mnostwo pytan :) :) :)
Ostatnio edytowano Śr 06 maja, 2020 17:10 przez topazik31, łącznie edytowano 2 razy
topazik31
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 25 lis, 2019 00:31

Re: Witam wszystkich

Postprzez =Fresz= » Śr 11 gru, 2019 15:37

Marzenka najpierw studiowanie forum, a później pytania nie odwrotnie [emoji14] żartuję heh pytaj śmiało ;) i witaj w naszym gronie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam wszystkich

Postprzez topazik31 » Cz 12 gru, 2019 10:58

Dzieki Fresz :) :) :)

W sumie to mam kilka pytan nie wiem czy powinna kierowac je tutaj czy do konkretnego dzialu ale nie wiem ktorego :(
Zeby sie nie porywac z motyka na slonce chcialabym wystartowac z Red Cherry, kostka 30x30x30, filtr pat mini podlaczony do corner u-jet 3, podloze piasek kwarcowy czarny, kilka mchow na ozdobach, oswietlenie slim leddy plant. Temat techniczny ogarniety ale przyznaje sie ze juz zglupialam odnosnie bakterii, pokarmow i suplementow itd. Problem jest rowniez w tym ze nie mieszkam w polsce i niestety nie ma tutaj tak zaopatrzonych sklepow zologicznych, a jak juz "cos" jest to ceny wyrwane z kosmosu. Na dzien dziesiejszy niestety nie mam mozliwosci wskoczenia do auta i podjechania po cos co bedzie mi potrzebne, wiec we wszystko bede sie zaopatrywac w polsce. I teraz moje pytania:
-czy potrzebuje jakies bakterie wysypac pod podloze jesli tak to jakie najlepiej ( mam w spadku QualDrop Mironekuton ), podawac bakterie przy podmianie wody
-czy musze koniecznie zaopatrzyc sie w Salty Shimpa mineraly GH/KH czy moze wystarczy mineral gh6/kho ( z krewetkarium.com )ktory tez dostalam w spadku
-jakie pokarmy i suplementy powinnam kupic by zapewnic kreweciom dobre samopoczucie i zdrowie
-tutaj wybiegam bardzo daleko w przyszlosc ale bede juz wiedziala na zas, w co mam sie zaopatrzyc w momencie pojawienia sie malych krweweci
Przegladalam forum i jest mnosto informacji ale jak pisalam wyzej zglupialam co tak naprawde potrzebuje, a co jest jakims tam eksperymentowaniem z takimi czy innymi dodadkami. Innymi slowy chcialabym wiedziec co kupic by zdrowo rosly, nie mialy problemow z wylinka, mialy ladny kolor i oczywiscie nie glodowaly. Wybaczcie jesli post umiescilam w zlym miejscu, z gory rowniez dziekuje serdecznie i mam nadzieje ze za jakis czas to ja bede moglam udzielac komus rad. Pozdrawiam
topazik31
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 25 lis, 2019 00:31

Re: Witam wszystkich

Postprzez =Fresz= » Cz 12 gru, 2019 16:40

1. bakterie warto co jakiś czas dolewać, dobre są microbe lift special blend
2. dla redek wystarczy woda z kranu o ile jest "dobra"
3. krewetka zje wszystko więc nie wydawaj kasy na jakieś drogie pokarmy
4. przy młodych krewetkach podstawa to brak rybek w zbiorniku i filtr z gąbką o drobnych oczkach żeby ich nie zasysało ( młoda krewetka ma 1-2mm.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron