Witam wszystkich!

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Witam wszystkich!

Postprzez opal » Śr 20 maja, 2020 13:36

Witam wszystkich!
Akwarystyką amatorsko zajmuję się od podstawówki. To była połowa lat osiemdziesiątych. Pierwsza była rybka z modeliny na nitce w słoiku ;-) Niebieska była, tyle pamiętam. Potem pierwsze prawdziwe akwarium 15 litrów ramowe z kitem do okien, bez filtra i mieczyk w środku :-). Następnie 45 litrów na żwirku z budowy, też bez filtra, trawki, kryptokoryny itp. i wszystkie rybki jakie były wtedy dostępne w sklepie. Która była ładniejsza to siup do słoika i do akwarium. Paletek nie miałem, ale wszystkie inne dostępne tak. Pamiętam szczupieńczyka, którego karmiłem z kolegami muchami złapanymi na klatce schodowej betonowego bloku. Nazywaliśmy to widowisko "Szczęki" :mrgreen: Jak mieszkałem w akademiku to też musiało być akwarium. Potem była przerwa i powrót do bardziej świadomej akwarystyki. Postanowiłem mieć low techa na ziemi ogrodowej i stać się prawdziwym wodnym plantatorem. Wyszło średnio. Zakochałem się w Ramirezach i robiłem niezłe głupoty. Potem znowu przerwa i jak to z nałogami bywa nastąpił powrót. Tym razem wciągnąłem do tej pasji moje 3 córki. Obecnie mamy 4 małe zbiorniki. Gupiki, kirysy bojowniki. Udało nam się sprowokować tarło bojowników i odchować 18 samic i dwa piękne samce. Rybki dostały imiona i zaczął się dziecięcy taniec.
Pojawiły się też neocaridiny i tym razem ja wpadłem w zachwyt i chcę więcej ;-) Aktualnie wystartowałem 25 litrów pod caridiny i czekam, aż dojrzeje (minęły już dwa tygodnie). Zaczynam przygodę i chciałbym być w dobrym miejscu.
Ostatnio edytowano Śr 20 maja, 2020 14:23 przez opal, łącznie edytowano 4 razy
opal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2020 11:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam wszystkich!

Postprzez =Fresz= » Śr 20 maja, 2020 13:37

Witaj ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam wszystkich!

Postprzez opal » Śr 20 maja, 2020 16:13

Mam pytanie w związku z nowym zbiornikiem pod caridiny.
Wystartowałem go 2 tygodnie temu. Podłoże Ista, woda RO + woda z dojrzałego akwarium,dojrzała gąbka ze starego zbiornika.
Bakterie startowe pod podłoże + seachem stablility do słupa wody. Po 5 dniach wpuściłem 4 małe gupiki do nawożenia.
Testów na bieżąco nie robiłem, dopiero dziś i wyszło NH3=0,NO2=0, NO3=1 ??? Albo cykl zamknięty, albo jeszcze się nie rozpoczął.
Czy aby z tym cyklem azotowym jest wszystko ok.?
opal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2020 11:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam wszystkich!

Postprzez beezonx » Śr 03 cze, 2020 03:56

Siema, wszystkim, planuję zbiornik 112 litrów bo na taki mam miejsce, Doświadczenie jakieś mam, posiadam Tanganike 730litrów, a akwarystyką zajmuję się od kilku lat, Czy taki baniak będzie dobry , chciałbym namieszać różne gatunki krewetek, nie zależy mi na rasowości.. do tego mchy korzenie i jakieś rośliny żeby to sobie żyło fajnie, i żeby było żwawo, myślicie że taki zbiornik to dobry pomysł, nie chciałbym nawozić co2, dużo krewetek rośliny i może kilka rybek.
beezonx
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 03 cze, 2020 02:56

Re: Witam wszystkich!

Postprzez =Fresz= » Śr 03 cze, 2020 09:14

Witaj w naszym gronie ;)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam wszystkich!

Postprzez opal » Śr 17 cze, 2020 15:42

Najpierw poczytaj, pooglądaj sobie o neocardinach i caridinach i zdecyduj co byś chciał, bo to dwa różne światy i różne wymagania, trudności.
opal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2020 11:50
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron