Witam

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Witam

Postprzez Pepito » Wt 27 paź, 2020 20:32

Witam wszystkich forumowiczów.

Dlaczego to forum ?
od jakiegoś czasu (3-4 mies) opiekowałem się akwarium od mojego sąsiada.
Chłopina ma pracę wyjazdową (kierowca TIRa, dużo jeździ), pamiętam jego akwa sprzed tego czasu i było na czym oko zawiesić :D.
Teraz po sprzedaży 160L akwa + wyposażenie, została do wzięcia (dosłownie) mała kostka Aquaela + 5 krewetek Amano + filtr kubełkowy ASAP650 który wcześniej chodził w większym akwarium.
Sąsiad poczciwy chłop, mówi bierz bo na akwaria trzeba mieć czas, a ja go nie mam, sam widzisz jak jest ;/

Więc co ? Zabrałem i mam, bo przez tez 3-4 mies nawet wciągnąłem się w temat i podobają mi się te "czołgi pełzające po dnie".
Poczytałem już trochę i docelowo w kostce pozostaną tylko Amano, nie będę dokładał rybek, ale chciałbym przeorganizować nieco akwarium, jakiś korzeń, zmiana układu etc.
W akwarium nie ma glonów, za to jest pływający "wiecheć" roślin, sąsiad twierdził że to mało estetyczne, ale za to dużo miejsca do żarcia i chowania się się krewetek na czas jego nieobecności.
Teraz układ się zmienił i będą miały codzienną obsługę :) więc będę miał dużo pytań do Was.

Pozdrawiam
Pepito
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 27 paź, 2020 19:50

Re: Witam

Postprzez =Fresz= » Wt 27 paź, 2020 22:00

Cześć ;) Amano w akwarium słodkowodnym nie rozmnożysz. Żeby mieć frajdę szukaj red cherry ładnie wybarwione hodowane na kranówce.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam

Postprzez Pepito » Śr 28 paź, 2020 15:43

A nie nie, nawet nie myślę o rozrodzie Amano, bo to zbyt wysokie progi na moje nogi !
Raczej dokupię jeszcze z 2-3 szt i będę cieszył się ich "po dnie pełzaniem".
7-8 sztuk na 30L kostkę chyba wystarczy :/.
Pepito
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 27 paź, 2020 19:50


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości