Krewetki akwa 35l. Amator!

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez JakubK » Pn 25 sty, 2021 12:56

Witam!
Posiadamy z synem zbiornik o wymiarach 50x25x35 i chcielibyśmy trzymać w nim krewetki.
Najczęściej spotykaliśmy się w internecie z opinią że krewetki Red Cherry są dobrym wyborem, zgadzacie się?
Jak wystartuje zbiornik chciałbym wiedzieć:
_Czy mogę zalać akwarium na start woda z kranu?
_Jakie preparaty dodać do wody na start oraz ewentualnie przy późniejszych podmianach wody?
_Po jakim czasie przeprowadzić pierwsza podmianę wody?
_jakie urządzenie jest mi potrzebne do badania wody( wiecie chodzi mi o coś nie za drogiego).
_Na allegro jest wiele roślin, mchow in vitro, warto kupić taki rodzaj rośliny( jeśli tak to podajcie np. do mojego zbiornika jakie mogłyby to być)


Poniżej podeślę kilka screenów co postanowiliśmy kupić na początek, dajcie znać czy czegoś brakuje czy może któraś rzecz jest zbędna albo można coś tańszego.
https://ibb.co/8z1P5Rs" target="_blank
https://ibb.co/VMhT219" target="_blank
https://ibb.co/sR9G181" target="_blank

Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi! ;-) ;-) ;-)
JakubK
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 25 sty, 2021 12:41

Re: Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez raiders » Pn 25 sty, 2021 15:11

Hej jak mają być neocardinny to to podłoże aktywne benibachi nie potrzebne w to miejsce zwykły piasek kwarcowy, żółty lub barwiony czarny.

Bakterie to starczy Ci próbka 2-4g.

Filtra ok ale gąbka do wymiany lepiej tego pat mini połączyć ujet3 lub corner jet 03.

Te dekoracje zbędne.

Rośliny to co chcesz ale głównie epifity ; mchy, bucki anubias, mjcrosoria, bolbitis itp do wyboru.

Akwarium zalewasz woda z kranu włączasz filtr i zostawiasz na 2-3 tyg aby dojrzało, podmiana 20% wody i można robaki wpuszczać.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez eXrat » Pn 25 sty, 2021 15:14

Jeżeli neocaridiny (Red cherry), to na pewno podłoże aktywne odpada.
Jeżeli podłoże aktywne, to zalewanie kranówką odpada ...
Najpierw poczytaj, dopiero decyduj i rób zakupy.
Wszystko podane jak na tacy.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez JakubK » Pn 25 sty, 2021 16:04

raiders napisał(a):Hej jak mają być neocardinny to to podłoże aktywne benibachi nie potrzebne w to miejsce zwykły piasek kwarcowy, żółty lub barwiony czarny.

Bakterie to starczy Ci próbka 2-4g.

Filtra ok ale gąbka do wymiany lepiej tego pat mini połączyć ujet3 lub corner jet 03.

Te dekoracje zbędne.

Rośliny to co chcesz ale głównie epifity ; mchy, bucki anubias, mjcrosoria, bolbitis itp do wyboru.

Akwarium zalewasz woda z kranu włączasz filtr i zostawiasz na 2-3 tyg aby dojrzało, podmiana 20% wody i można robaki wpuszczać.


Dzięki za pomoc!
A co do tego korzenia to on nie może być bo podoba mi się i myślałem jakiś mech na nim posadzić.
W niektórych zbiornikach widzę fajnie posadzone rośliny które wyglądają jak trawnik:) w moim zbiorniku też mogę coś takiego posadzić?(jakbyś nazwę podrzucił).
Co do podmiany wody to bez żadnych uzdatniaczy, woda odstana 24h?

Jeszcze co do tego filtra to dysze jak ustawić? Zaraz pod tafla wody czy trochę głębiej? Efekt pralki nie jest dobry dla krewetek?
JakubK
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 25 sty, 2021 12:41

Re: Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez raiders » Pn 25 sty, 2021 19:04

JakubK napisał(a):Dzięki za pomoc!
A co do tego korzenia to on nie może być bo podoba mi się i myślałem jakiś mech na nim posadzić.
W niektórych zbiornikach widzę fajnie posadzone rośliny które wyglądają jak trawnik:) w moim zbiorniku też mogę coś takiego posadzić?(jakbyś nazwę podrzucił).
Co do podmiany wody to bez żadnych uzdatniaczy, woda odstana 24h?

Jeszcze co do tego filtra to dysze jak ustawić? Zaraz pod tafla wody czy trochę głębiej? Efekt pralki nie jest dobry dla krewetek?


Co do korzenia to może być ,ale zapomnij ze to będzie taki korzen jak na zdjęciu :) dostaniesz patyk o długości 20-30cm wielokrotnie od tego sprzedającego brałem korzenie .
KOrzenie najlepiej samemu wybierać w sklepie ,albo ryzykować na allegro i odsyłać jak się nie będzie podobał .

Jak chcesz trawnik to już nieco inna koncepcja akwarium ,bo trawnik trzeba nawozić ,odpowiednie światło ... także pytanie czy Ty chcesz typowe krewetkarium jakie są np tu w galerii na forum .Czy jednak akwarium ozdobne z krewetkami .
Bo to dwie różne sprawy .

Woda prosto z kranu zbadaj sobie testami co masz w kranie (twardość, no3,po4 ,ph ... ) abyś miał świadomość tego co lejesz .Jednak w PL w większości kranów mamy wodę odpowiednią dla neocardin i nie trzeba za wiele kombinować ,właściwie nic.
Wodę możesz odstawić na 24h aby złapała temp pokojową ,
Wylot filtra tyk ustaw aby poruszał taflą wody.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Krewetki akwa 35l. Amator!

Postprzez JakubK » Wt 26 sty, 2021 06:28

Ok na początek nie będę się bawił w te trawy.
Założę normalny zbiornik z korzeniem i jakieś roślinki ,mchy.
Nabiore doświadczenia to będziemy się bawić dalej.
Podpowiecie mi gdzie mogę kupić krewetki Red Cherry?
Losowo na allegro szukać czy od konkretnego hodowcy

W pierwszym poście wrzuciłem zdj lampy która chce kupić https://ibb.co/8z1P5Rs" target="_blank
ale zastanawiam się nad inną
https://s6.ifotos.pl/img/Screensho_qqaprex.png" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Doradzicie czy któraś z nich warto kupić?
Co do przeróbki tego pat mini z ujet3 to będzie git na wysokość w moim akwarium?25cm wysokosci
JakubK
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 25 sty, 2021 12:41


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości