Kostka 30l- pierwsze akwarium w życiu.

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Kostka 30l- pierwsze akwarium w życiu.

Postprzez WhotShot » N 14 lut, 2021 19:21

Witam wszystkich forumowiczów.
Wiem, że podobnych tematów jest tutaj dużo, wiele z nich przeczytałem, ale nadal nie wiem na co się zdecydować - jestem kompletnie zielony w temacie ale proszę o fachowe porady bo po takie to forum chyba zostało założone :).
Zakupiłem kostkę 30l - dokładnie Tą https://diversa.com.pl/product-pol-139-Zestaw-akwarystyczny-startowy-dla-poczatkujacych-31-5l-NEO-LIGHT-30-z-LED-Intenso-7-2W-oraz-dodatkowym-oswietleniem-nocnym-filtrem-wewnetrznym-Claro-300-i-grzalka-z-regulacja-25W.html.
Akwarium ma ładnie wyglądać, a w środku mają być małe "żyjątka", które będzie mogła obserwować, podkarmiać itd. moja 3-letnia córcia (pod naszą kontrolą).
Przeczytałem https://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874.
i teraz tak:
1. Podłoże ciemne - jakie i ile tego kupić, plus do tego troszkę białego piasku w jednym miejscu dla kontrastu - ile i czego?
2. ładne skałki i korzeń - czego i ile potrzebuję? Do tego skorupę kokosa dodam.
3. Roślinki - ile i jakie najlepiej wybrać, żeby nie zrobić dżungli? Myślałem o małym trawniczku i mchu na pniu plus małe listki przy pniu

.. podoba mi się bardzo taka aranżacja (ale pewnie nie będę w stanie tego osiągnąć jako nowicjusz)
Obrazek
lub taka
Obrazek.

4. i najważniejsze.... ile i jakie krewetki kupić żeby ładnie wyglądały, chciał bym mieć razem z nimi jakieś neonki lub inne maleństwa, które żyły by w symbiozie, czy to w ogóle możliwe? (w większości piszecie, że nawet neonki zjadają krewety .. ale czy to prawda?)

A może dać sobie spokój z krewetkami i wpuścić jakieś 2 ładne rybki (na przykład) i tyle?.... w takim wypadku podpowiedzcie jakie i ile.

Z góry dziękuję za pomoc i liczę na rozwianie wszelkich moich wątpliwości, a nie spowodowanie jeszcze większych :)
WhotShot
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 13:45

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości