Dziwne zachowanie krewetek

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Turbo » Pn 01 mar, 2021 19:40

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Przejrzałem prawie całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam akwarium towarzyskie 112 l a w nim kilka ryb, mianowicie neonki, kiryski, brzanki titeya i małe glonojady. W akwarium mam też 3 amano i 2 krewetki filtrująca. Od jakiegoś czasu krewetki zaczęły dziwnie się zachowywać a mianowicie wszystkie siedzą razem i cały czas się wyginają i tak jakby się czyściły. Sytuacja trwa jakieś 2 tygodnie. Nie mam pojęcia co może być nie tak. Parametry wody:
PH 6,8 -7
GH 7
KH 5
Nh3 0
No2 0
No3 10
Fe 0
Po4 0
Przewodność 90-100
Podmiana wody 20-30 litrów raz na tydzień z filtra ro.
Wylinkę przeszły jakieś 4 dni temu i myślałem że wszystko wróci do normy, ale jednak tak nie jest proszę o pomoc.
Turbo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 16 lut, 2021 20:22

Re: Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 02 mar, 2021 15:28

Trzy Amano i dwie filtrujące siedzą razem , czy tylko dwie filtrujące są razem i się gibają?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Turbo » Wt 02 mar, 2021 15:37

Wszystkie siedzą razem i amano i filtrujące.
Turbo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 16 lut, 2021 20:22

Re: Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 02 mar, 2021 17:43

A może te Amano to nie Amano, tylko inna odmiana filtrujących, znalazły dobre miejsce i filtrują razem? Amano to przeciwieństwo filtrujących, one nie siedzą razem, faktycznie ciekawa sprawa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Turbo » Śr 03 mar, 2021 15:24

Na pewno amano są przezroczyste, filtrujące są brązowe i mają parasolki do filtrowania (łapania) pokarmu. A one siedzą razem i tak jakby cały czas się drapały- czyściły odwłok. Czy parametry wody które podałem w pierwszym poście są odpowiednie według Was ? Postanowiłem podnieść przewodność do 160 ppm bo wydaje mi się że jest za niska i może to być przyczyną takiego zachowania. Proszę o wasze podpowiedzi co mogę jeszcze zrobić aby amano zajęły się glonami a filtrujące czyszczeniem wody.
Turbo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 16 lut, 2021 20:22


Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron