Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Moderator: =Fresz=

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » N 29 wrz, 2013 11:56

Zbiornik nr 1.

Po początkowej huśtawce "nastroju " jak by było lepiej .Woda w dniu dzisiejszym klarowna ,nawet bardziej niż przed testem .
zgonów zero , krewetki aktywne ,mały kożuch ( i hu wie dlaczego bo to jedyny zbiornik z w/w )


Zbiornik nr 2.

Lekko mętna woda , krewetki przeprowadziły się na hamburga ,a ze są czarne to ich nie widać :P .Jednym słowem powtórka scenariusza z starszych zbiorników .

zbiornik nr 3.

I tu zawitała stabilizacja ,zgonów brak ,woda ok .

zbiornik nr 4.

Dziś pierwsze oznaki ze coś się ruszyło , jak w poprzednich szkiełkach po paru dniach krewetki okupują Filtrację , zbiornik świeży wiec nic nie lata w wodzie (odpukać na razie)parametry PH,us bez zmian .
Przypominam że tu wylądował tylko ułamek przewidzianej dawki .

Przyznam ze test nie objął tylko tych zbiorników ,Bakterie dostały się także do "czteropaka" z heteropodami .Nie opisałem tego bo i tak nic innego się nie stanie .Ale efekt jest wiec napomknę .Jest to starszy zbiornik ,podzielony na pięć części z czego cztery to akwaria a ostatnia filtr .
Obsada dość liczna .
W tym baniaku wszystko przebiegało jak w zbiorniku nr 1. z tą różnicą że dziś zbiornik wygląda dużo lepiej niż przed testem .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » So 05 paź, 2013 08:57

Zbiornik nr1.
Jak wspominałem jest to "najstarszy" zbiornik i pewnie z tego powodu to tu właśnie wszelkie zmiany były Dobrze widoczne .Glon na szybie szybko się pojawił i jeszcze szybciej wycofał ,woda ... jak by lepiej , wygląda to tak ze zmętnienie związane z mikrorganizmani znikło pozostały tylko śmiecie wzbijane przez krewetki .Rośliny wróciły do poprzedniego tempa wzrostu ,krewetki nie fikają .
Us na tym samym poziomie, lekko podniesiony z od czasu testu .

Ogólnie dużo się działo , reakcja zbiornika na podanie bakterii przeszła moje oczekiwania ,ale .... zastanawiam się ,czy jest lepiej niż było ?
I tak bym sie zastanawiał..... gdyby nie zbiornik "czteropak " (odpowiedz o co chodzi na końcu )

Zbiornik nr2.
Tu armagedon , czy ten zbiornik dojrzewa od nowa .Zastanawiam się czy AZOO nie zapoczątkowało rozruchu biologicznego a bakterie zeszły z powodu braku pokarmu ( to bez sensu ).Czekać i wlać drugą dawkę , coś niezdecydowany jestem dziś .
Dobrze ze to heteropody to nic im nie będzie .

Zbiornik nr3 .
I tutaj jest jak jest ,po prostu.. . W zasadzie jest jak było :-D Oczywiście wizualnie bo w głębi "pewnie coś się dzieje"



Zbiornik nr4.

Mimo mikro dawki scenariusz sie powtarza taki sam jak w innych zbiornikach ,dokładnie po dobie pierwsze oznaki , tu tylko o wiele łagodniej i bez zgonów , ale to nufka zbiornik z małą liczbą robali i czystym filtrem i podłożem .
Nic złego się nie dzieje , woda kryształ ,glona brak .
Krewetki jak w innych zbiornikach oblegają filtrację .

Obrazek

Czteropak :

Woda wyklarowana aż miło ,pewnie to też zasługa rozbudowanej filtracji .Tu właśnie widać kolosalną zmianę ,cały syf z filtrów zmienił swoje "zachowanie " ,po pierwsze wszelkie złogi opuściły gąbki , do tego zmieniły swoją "konsystencje". Wcześniej większość gromadziła się w gąbkach teraz za w/w, do tego całość ma inną barwę i dużo mniejsze cząstki .Drobinki przepływają nawet przez włókninę .
Myślę ze to dobry efekt ,zapobiegnie narastaniu zamulenia w filtrach i uchroni przed wybuchem w przyszłości .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Pt 11 paź, 2013 17:17

Mimo ze nie jestem zwolennikiem dodawania bakterii do zbiorników z braku innych zajęć zdarzyło mi się kupić jakiś czas temu W/W .Oczywiście jak podejrzewałem nic nie zmieniły wizualnie w moich akwariach , nie wpłynęły na przyśpieszenie dojrzewania, czy inne powiązane następstwa .

Wlewając SUPREME BIOGUARD nie spodziewałem się niczego innego .Już nie dociekam czy ten specyfik zaliczać do "bakterii" , i czy to same w/w czy może jeszcze sporo innych dodatków które w sumie dały efekt.

A dały, i nie ma mowy o doszukiwaniu się oznak , akwaria do dziś zmieniły się znacznie .Woda jest bardziej przejrzysta ,nie ma chwiejnych zachowań po większych podmianach ,mchy rosną lepiej niż przed podaniem .Oczywiście dotyczy to zbiorników z "problemami " , z dużą obsadą /zaniedbane , w akwariach w których było wszystko idealne ,takie pozostało i nie zauważyłem żadnej zmiany .
W dwóch najstarszych zbiornikach doszło do kilku zgonów ,słabsze osobniki nie dały rady . Straty tak naprawdę były minimalne i możliwe ze krewetki padły by prędzej czy później .Początkowy wysyp glona na szybie i krasnorostów w dwóch zbiornikach ustał tak szybko jak się pojawił .

Podsumowanie

AZOO PLUS SUPREME BIOGUARD działa .
W nowo zakładanych lub młodych zbiornikach można stosować bez obaw ,w starszych ( roczny /dwuletni ) należy mieć na uwadze ze możemy doprowadzić do chwilowego rozchwiania , ale możliwe że zwiększone podmiany wody i dodatkowe natlenianie uchroni od zgonów .Oczywiście tam jest około 200 krewetek a padło pięć , i można podejrzewać ze przy mniejszej obsadzie i czyściejszym akwarium nic by się nie stało .

Nic mi nie pozostaje jak tylko POLECIĆ jako sprawdzony i DZIAŁAJĄCY specyfik .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Wt 26 lis, 2013 19:48

Przenosiłem zbiorniki , przyszykowałem się do usuwania "mułu" zza hamburga i nie lada zdziwienie , czysto .
Zwykle było tego sporo ,teraz ani śladu .
Dziś mała przebudowa sumpa w "czteropaku" ,i znów niespodzianka .Nie dość że prawie nie było czego wypłukać z gąbek, to to co się udało wycisnąć nie śmierdziało ani trochę .Właściwie nie posiadało żadnych zapachów odbiegających wonią od czystej wody .
I ja to jeszcze mogę mieć zwichnięte powonienie ale żona zawsze komentuje takie zabiegi i wynosi się jak najdalej ,a tym razem nawet nie zauważyła co robię .
Co więcej ,co jakiś czas odmulałem podłoże ,teraz po prostu niema czego usuwać .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia strona

Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość