Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Moderator: =Fresz=

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez =Fresz= » Cz 26 wrz, 2013 13:00

No dobra my tu o biologii a pamiętam jak na czacie "ktoś" negował pomysł testu jak i używania bakterii które z bakteriami nie mają nic wspólnego i to co jest w baniaku wystarczy do utrzymania stabilności w sytuacji kiedy mamy sporo krewetek i w podłożu odkładają się substancje organiczne :-P więc z punktu biologicznego jaką mamy pewność że są to bakterie (w proszku) i są w stanie się namnożyć kilkunastokrotnie? heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez jar35 » Cz 26 wrz, 2013 13:01

widzę że nie zrozumieliście mojego pytania ,ja nie podważam waszej wiedzy czy podstaw biologii zapytałem z ciekawości czy ma jakiś ciekawy materiał dotyczący rozwoju tych bakterii. a w google to potafię poszukać tylko może ma ciekawszy materiał na w/w temat czyli bakterii Azoo BIOPRO
Bo moim zdaniem nie kazde bakterie są takie same i rozwój bakterii nie jest taki sam
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez Kaledon » Cz 26 wrz, 2013 13:25

Skoro pijesz Fresz'u do mnie to pozwolisz, że odpowiem. Do stabilnego baniaka nie ma sensu dodawać czegokolwiek. Chyba, że chcesz na własne życzenie co tydzień ładować w niego kasę. Cóż niektórzy po prostu uwielbiają wydawać na swoje hobby i kto może im tego zabronić :-) . I poczekaj cierpliwie do zakończenia mojego "testu" to porozmawiamy o wartościach zmierzonych a nie tym co na oko widać.

Co do samego pseudotestu jaki zrobiłeś. Błąd jest taki, że zakładasz, że to co stało się w pojemniku jest cudem w proszku. A już w bardzo dawnych czasach ludzie o dużo mniejszej wiedzy niż obecna wiedzieli, że metodą na częściowe oczyszczenie wody jest jej odstawienie. Jest to sposób na pozbycie się zawiesiny i metali ciężkich z wody. Do tego ładunek biologiczny zostanie zmniejszony przez obecne w wodzie mikroorganizmy. Będą się odżywiały tym co w tej wodzie jest aż do wyczerpania substancji odżywczych. To nie jest tak, że masz wodę z syfem i nie ma w niej nic co ten syf rozłoży. W środowisku z którego pobrałeś próbkę ciągle coś "dokłada" zanieczyszczeń więc ustalają się one na jakimś poziomie. Ich efektem wizualnym jest zmętnienie - coś się tym żywi i namnaża się i "brudzi" nam wodę. Zauważyłeś może, że po zimie oczko potrafi się samo oczyścić??
Dlatego jeśli chcesz już robić jakiś test to powinieneś mieć coś do czego porównasz. I tak samo błędnym jest robienie pomiarów po podmianie wody i dodaniu preparatu. Przecież to oczywiste, że podmieniając wodę zmieniasz parametry oraz to, że preparat potrzebuje czasu do zadziałania. To taka sugestia dla innych testujących.
Po więcej informacji zaproszę już jak opublikuję swój test bakterii wraz z prezentacją założeń i wniosków.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez =Fresz= » Cz 26 wrz, 2013 13:34

O jakim piciu piszesz? :-P jestem ciekaw Twoich testów. Tak jak pisałem wcześniej zrobię kolejną próbę bez dodania prochów i będziemy mogli dywagować ;-) złość jest nie wskazana a forum od tego żeby się wypowiadać. Możemy dzięki temu dojść do ciekawych wniosków a jak wiadomo przyroda już nie raz nas zaskakiwała :-P

Ponoć tablica mendelejewa jest do bani i to czego nas uczyli w szkole można włożyć między bajki hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez Kaledon » Cz 26 wrz, 2013 13:38

=Fresz= napisał(a): a pamiętam jak na czacie "ktoś" negował pomysł testu jak i używania bakterii które z bakteriami nie mają nic wspólnego i to co jest w baniaku wystarczy do utrzymania stabilności


To jest to picie :-) Jak wiadomo zawsze prezentuje pogląd, że bakterie jedynie na start są dobre. I nie wiem gdzie Ty tu widzisz złość :shock: Owszem zły dziś jestem ale na panią dyrektor ze szkoły mojego dziecka a nie na coś co ktoś w necie napisze i nie zgadza się to z moją wiedzą i obserwacjami ;-)
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez jar35 » Cz 26 wrz, 2013 13:53

=Fresz= masz rację forum jest po to aby rozmawiać , uczyć się i dowiedzieć się czegoś nowego a nie odsyłać do podstawówki lub na google na naukę biologii
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: Odp: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez Tasior » Cz 26 wrz, 2013 15:28

Kaledon napisał(a):Do stabilnego baniaka nie ma sensu dodawać czegokolwiek. Chyba, że chcesz na własne życzenie co tydzień ładować w niego kasę.


Tyle w temacie :-)
Ja akurat mam tylko te bakterie i dodaje je do akwarium tylko przy jego starcie i w ilosci duzo mniejszej niz zalecana. Jak juz akwa jest dojrzale nie ma sensu lania do niego za duzo specyfikow.
Zreszta wychodzi to powoli z waszych testow ;-)


Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez =Fresz= » Cz 26 wrz, 2013 15:57

Wszystko w nadmiarze jest beee. Kiedy mamy sporo krewetek i zbiornik jest już wyeksploatowany w takim przypadku dobrze jest dodawać bakterie dzięki którym ominiemy problem destabilizacji. Pod ręką zawsze trzeba mieć testy i w razie czego reagować tylko ta reakcja czasami przynosi też niepożądane skutki kiedy damy właśnie czegoś ponad normę. Więc ja wolę od "niedzieli" dodawać bakterie i mieć spokój. Dzięki takiemu spokojowi moje akwarium miało około półtorej roku i nic mi nie wybuchło. Niby podłoża powinno być w miarę dużo żeby bakterie miały na czym pracować ale ja miałem cieniutką warstwę tylko żeby przykryć dno i też było ok... Filtracja to też nie żaden hamburg ani kubełek z mediami filtracyjnymi a tylko gąbeczka z głowicą Aquaela i jak widać wszystko śmigało bezbłędnie.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO

Postprzez =Fresz= » Pt 11 paź, 2013 08:58

Zapomniałem że dzisiaj koniec konkursu :-P niestety nie dam rady zrobić fotorelacji bo nie będzie mnie w domu i także przez weekend :-D mogę tylko napisać że podobnie jak BIOPRO woda w pojemniczku z Azoo Supreme Bioguard się wyklarowała a na dnie pojawił się osad. Żeby test był wiarygodny teraz do pojemniczka z brudną wodą z oczka nie będę dodawał NIC :-P i za kolejne 2 tygodnie napiszę Wam jaki jest tego efekt.

W akwarium z kolei wszystko jest ok tak jak było na początku a to pewnie dzięki temu że na bieżąco dodawane są bakterie.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Wt 15 paź, 2013 10:38

Azoo Supreme Bioguard

Od jakiegoś czasu zauważyłem że na roślinach zniknął osad/farfocle (BioPro sobie z tym nie radziło) z rozkładu substancji organicznych. Akwarium wygląda teraz estetyczniej. Krewetki też częściej teraz przesiadują na gąbkach bo domyślam się że bakterie które osiadły na nim przetwarzają to co się przetworzyć przez filtr nie dało i krewetki mają dodatkowy pokarm.

Ogólnie zauważyłem że kiedy dałem ciut większą dawkę to tak jakby się coś rozstroiło przez co padła krewetka lub dwie (już nie pamiętam). Dlatego jak ktoś tego nie stosował od początku a ma stabilne akwarium to najlepiej dać mniejszą o połowę dawkę niż proponuje producent.

Dzisiaj mam więcej czasu po pracy i dorzucę tutaj kilka fotek z testu Supreme Bioguard.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Wt 15 paź, 2013 19:27

Tak jak pisałem rano miałem czas i wklejam fotki. Można we właściwościach zdjęcia zobaczyć że były robione przed chwilą.

Podobnie jak z Azoo Bio Pro użyłem wody z oczka które mam na działce.

Obrazek

Obrazek

A tutaj zdjęcia z dzisiaj...

Obrazek

Obrazek

Po umyciu pojemniczka z wodą którą zlałem do szklanki i wróciła z powrotem
Obrazek


Teraz przyszedł czas na próbę bez dodawania bakterii.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez spining133 » Wt 15 paź, 2013 19:51

Proszę odpowiedzcie mi na jedno pytanie , dlaczego bez bakterii z butelki podłoża których używam pracują rok , dwa i dłużej , a z cudownymi specyfikami czasami i pół roku podłoże nie daje rady ?
spining133
 

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez Kaledon » Wt 15 paź, 2013 20:13

Odpowiedź jest prosta. Lejesz chemię to podłoże ją wciąga. Czym jej więcej tym szybciej się nasyci. A bakterie to nie tylko mikroorganizmy a sporo innych substancji o których się zazwyczaj nie mówi głośno.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Odp: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Wt 15 paź, 2013 20:57

Spinning to dziwne bo powinno być raczej na odwrót heh dodatek bakterii może nawet zmniejszyć ilość podmian wody. Powinno być stabilniej i nie powinny dopuścić do zachwiania ekosystemu.

Ja poprzednio miałem podloze neutralne i miało około 1,5 roku a restart był spowodowany tylko tym ze zachcialo mi się schodzic z parametrami i w koncu krewetki miały problem z wylinką (na ogonie zostawala wylinka). Teraz mam aktywne benibachi i dopiero za rok będę mógł coś więcej powiedzieć jak na nie wpłynęło dodawanie bakterii.



Naskrobane na SGS4 przy pomocy tapatalka ☆
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test bakterii Azoo BIOPRO/Azoo Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Cz 17 paź, 2013 09:33

Spinning odnośnie Ciebie i moich spostrzeżeń/wniosków jakie wyciągnąłem z tych testów bakterii także u mnie :-P

A mianowicie zauważyłem że dodatek bakterii do zbiornika które już jakiś czas pracuje i wcześniej nie było nic w postaci bakterii dodawane może spowodować duże zachwianie ekosystemu. Dlatego należało by w takim przypadku dodać dużo mniej niż proponuje producent kiedy mamy skok NO2, NO3 i pisałem o tym wcześniej i powtórzę po raz kolejny :-P i nie da się ukryć że nasze krewetki mają z tym właśnie największy problem bo są delikatne jak francuskie pieski heh nie tak skok ph,gh jak właśnie NO2, NO3 jest w stanie wybić wszystko w pień.

Przy odpowiedniej filtracji, podmianach i stosując bakterie od samego początku myślę że będzie można się cieszyć stabilnością zbiornika dużo dłużej.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości