test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Moderator: =Fresz=

test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » So 12 paź, 2013 20:56

Przetestowałam bakterie w 2 akwariach.
1/Akwarium nowo założone miesięczne zaniedbane (jak wiadomo poszedł mi znowu kręgosłup i nie mogłam grzebać) .Efekt zero podmian ,mega glon
2/Akwarium crystali ok 250szt +10 ślimaków clithon

1/W baniaku w którym odessałam glona mechanicznie po podaniu bakterii woda na pewno zrobiła się jak kryształ, po kilku dniach glon zmienił się w twardy osad a baniak przestał szaleć.
Przestały obchodzić szyby glonem.
Woda nie śmierdziała i nie śmierdzi nadal.

2/Baniak z crystalami jest wyzwaniem przy takiej ilości krewet ,które robią kupę non stop :-D . Po dodaniu bakterii za każdym razem krewetki robią się aktywne,chętniej też jedzą i są ogólnie jakieś bardziej "nakręcone" .Po miesięcznej przerwie zaczęły nosić jajka,ale nie wiem czy to nie od wsadzenia oxydatora,woda również zrobiła się wizualnie lepszej jakości ,bardziej przejrzysta .Niestety nie mogłam sprawdzić węży,gdyż po drodze wystąpiła awaria prądu i musiałam wyczyścić kubełek ,żeby syf nie dostał się do baniaka po włączeniu prądu.

poziom no3 był 0,5 ,obecnie wynosi 1 ale trudno powiedzieć bo płukałam kubełek i mogłam zaburzyć równowagę w filtrze choć płukałam go w wodzie z filtra jak nigdy .
druga rzecz to wgłębka ,która przygniwa i lata po baniaku a jest jej sporo
ogólnie bardzo mało podmieniam wody ale jeżeli chodzi o wsadzenie oxydatora to chyba miał on pomagać a tego nie widać:p
Jeżeli chodzi o smród,dokładnie jak to ktoś ujął jeziora ,u mnie akwarium cuchnęło a stoi w sypialni,jest to bardzo uciążliwe,po dodaniu bakterii ten zapach znika ,przed podmianą jak odparuje woda trochę czuć ale w porównaniu do tego co było na początku to pachnie
"fiołkami".Wcześniej tak śmierdziało ,że codziennie chodziła klimatyzacja z jonami ,żeby to zabić.

Ogólnie jestem zadowolona ,nie dawałam pełnych dawek bakterii i użyłam je dopiero 2 razy ,więc zobaczymy co będzie dalej jak wyciągnę wgłębkę
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » Pn 14 paź, 2013 15:18

Wczoraj do podmiany dałam więcej bakterii (wieczorem) rano parametry normalne
gh5
przewodność 328us
nie ma zgonów ,krewetki wyszły jak poprzednio ,pomimo,iż wyciągałam wczoraj sporą ilość wgłębki wbitej w dno to nic nie padło.
Woda po tym zabiegu cuchnęła zgniłą rośliną ale rano już smrodu nie było.Najbardziej mi pasuje to, że woda przestaje śmierdzieć, to było wkurzające bo baniak jest przy łóżku.
Wgłębka w misce też tak śmierdziała więc może to była główna przyczyna smrodu
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez jar35 » Pn 14 paź, 2013 15:47

Ja zauważyłem że jeżeli jest słabe napowietrzanie to jest nieprzyjemny zapach
jakie masz napowietrzanie ?
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » Pn 14 paź, 2013 15:53

To fakt ,u redek jak przytkało filter i przestało mielić to też śmierdoliło ale tutaj mam deszczownię 40cm i oxydator od tygodnia albo lepiej,ale jak wyciągnęłam wgłębkę to w misce był smród więc może to ona przygniwała od dołu ,stawiam jeszcze na korzeń ,który "dojrzewa" albo wpływ okrzemki ,która wyszła jak tylko odpaliłam oxydator ,może przez nią rośliny przygniwają .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez jar35 » Pn 14 paź, 2013 16:00

ja staram się nie dawać roślin do podłożą bo tak jak piszesz czasami gniją , jak dasz radę to włącz dodatkowe napowietrzanie na 2-dni i brzydki zapach powinien zniknąć
a kedy ostatnio czyściłaś filtr ?
bo po dodaniu bakterii zauważyłem że ten syfek co był na gąbce dostał się do filtra i też zaczeło troszke nieprzyjemnie pachnieć ,ale po wyczyszczeniu filtra nieprzyjemny zapach ustąpił
Ostatnio edytowano Pn 14 paź, 2013 16:04 przez jar35, łącznie edytowano 1 raz
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » Pn 14 paź, 2013 16:03

Na razie nie mam 2 liswy zajęte i nie mam gdzie już włączyć a mam jeszcze do podłączenia grzałkę w drugim baniaku i wiatraki :-)
Ale dzięki za radę na pewno to przetestuję .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » Wt 15 paź, 2013 09:38

Kolejny dzień obserwacji po podaniu większej dawki ostatnio,wyjęciu śmierdzącej wgłębki.
Jak mówiłam wcześniej po włożeniu oxydatora do baniaka zawitała okrzemka lub coś brązowego co usiadło na korzeniu i mchu china ,który zmarniał.
Dzisiaj zaglądam do baniaka a mech po przestoju zaczął pączkować na zielono ,pozostałe również.Nie wiem co jest zasługą,może wgłębka zjadała wszystko z wody,może bakterie,nie wiem.Wczoraj wypłukałam spodeczek w akwarium ,była na nim skała benibachi do drugiego zbiornika ,którą moczyłam żeby nie pękła,na spodeczku zostało dużo pyłu więc go wypłukałam u crystali :p

Woda jest czysta i już prawie nie śmierdzi (ja mam nadwrażliwość na zapachy dlatego pewnie jeszcze coś czuje). Zgonów brak,krewetki są aktywne ,2 samiczki noszą jajka po miesięcznym przestoju albo może nawet dłuższym .Potem wrzucę fotki bo coś dzisiaj kiepsko ze mną.Zmierzę też parametry szczególnie no3 ,które było =1
Węże w filtrze obchodzą na nowo ale jakoś inaczej,tzn inny kolor osadu i osad jest jakiś taki bardziej zbity ,trudno to określić ,na szybach też to co latało jako "osadoglon" lużny zmieniło się w twardy osad ,jakby nie aktywny.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » So 19 paź, 2013 13:35

Coś się zmieniło ,na szybach jest wyrażny osad brązowy jak zbieram go husteczką jak opadnie woda to jest tzw brązowe błoto .Zaświeciło słońce i zobaczyłam co jest w rurach czyszczonych jakiś miesiąc temu ,może nawet nie,to co było białe ( i tak dziwny kolor jak na glono-osad) zmieniło się w brązowe kropki ,przy głowicy jest nawet tego bardzo dużo .
Mech zaczął pączkować .Glona widocznego brak,brązowy osad na china .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » Cz 24 paź, 2013 18:24

Obiecane zdjęcia -co się wydarzyło w rurach czego nie było wcześniej :

Obrazek

Obrazek
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: test Batmanka /nie podlega ocenie w konkursie/

Postprzez batman-ka » So 30 lis, 2013 11:44

Mały update tematu:
To brązowe z rur znika po wlaniu black water lub preparatów humusowych ,liści itp.,mchy też ruszyły ,najwidoczniej ciągną z tego naturalny nawóz.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości