Test Supreme Bioguarel

Moderator: =Fresz=

Test Supreme Bioguarel

Postprzez Umberto » N 13 paź, 2013 01:41

Witam. Test preparatu przeprowadzałem początkowo na 2 zbiornikach z krewetkami, w późniejszym czasie postanowiłem jeszcze sprawdzić jego działanie w zbiorniku z rybami. Pierwszy zbiornik to 54l z cristalami (4 miesięczny zbiorniczek po zmianie podłoża) ph5,5 gh7 kh 0-1 , drugi zbiornik to ok 20l z cardinalami ph8 , gh 12 ,kh 5 ,trzeci to zbiornik 200l z pyszczakami ( tu parametrów nie pamiętam a badam tylko jak coś się złego dzieje testem paskowym). Przed testem w wymienionych zbiornikach w razie potrzeby stosowałem preparaty o podobnym składzie i działaniu tej samej firmy. Produkty te to NITRIPRO i NITRAAC. Nie analizowałem dokładnie składu używanych wcześniej i testowanego produktu,jednak podana przez producenta preparatów ilość pozytywnych "pracujących bakterii" imponująca.Preparat testowany SB w krewetkariach zastosowałem 3 razy po każdej podmianie wody (normalnie stosuje tego typu preparaty tylko przy zakładaniu zbiornika lub czyszczeniu filtra lub po leczeniu itp.). Nie zaobserwowałem jakichś znaczących zmian w funkcjonowaniu zbiorników , parametry wody dobę po zastosowaniu bakterii nie odbiegały znacząco od wcześniej mierzonych. W akwarium z Cardinalami zdecydowałem się zastosować preparat ze względu na brudy zostawiane przez ślimaki Tylomelania Orange i trochę się zawiodłem bo brudek był nadal widoczny. Trzeci zbiornik dołączył do testów później ze względu na ciekawość czy coś się zacznie dziać.W zbiorniku tym mimo dobrej filtracji nie zawsze jest idealnie czysto i niekiedy mały smrodek spod pokrywy się wydostaje nie mówiąc już o różnego rodzaju glonach na tle i kamieniach. Po 2 krotnym zastosowaniu tego preparatu odniosłem wrażenie jakby glony zaczęły powoli znikać ciekawy jestem co będzie dalej ,postanowiłem że resztę podarowanego mi specyfiku zużyję w późniejszym czasie na pielęgnację tego zbiornika. Podsumowując jeśli chodzi o zbiorniki z krewetkami , to w moim przypadku nic się nie zmieniło, nie zaobserwowałem widocznych zmian .Uważam jednak że preparaty tego typu w krewetkariach stabilnych i zadbanych powinny być stosowane jedynie przy startach, restartach, leczeniach (a dokładnie po leczeniach) i dogłębnych czyszczeniach filtrów.
Umberto.
Umberto
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 23 lip, 2013 17:13

Re: Test Supreme Bioguarel

Postprzez arrowb » Pn 14 paź, 2013 09:00

Tego nie da sie czytac, slyszales o formatowaniu tekstu?
arrowb
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 41
Dołączył(a): N 29 sty, 2012 20:57


Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość