Trzecie podejście do krewetek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Trzecie podejście do krewetek

Postprzez wisienka3611 » Śr 16 wrz, 2020 22:48

Witam na początku chciałbym przywitać wszystkich kolegów z forum.

Jak wiadomo w życiu nigdy nic nie idzie po myśli ... a więc żeby nie było za kolorowo moje dwa pierwsze podejścia do krewetek okazały się moją porażka. Przyznaję się, akwarium wystartowałem pod wpływem impulsu, ale mądrzejszy o wiele cennych informacji na forach YT i moim własnym niedużym doświadczeniem atakuje w krewetki po raz trzeci ( grunt to się nie poddawać i zniechęcać ).

Krótko o akwarium, filtracji itp...
Akwarium OPTIWHITE 35x35x35 z moich obliczeń 42l, filtrowane U-Jet3 z głowicą Pata Mini, 2x Leddy slim plant 6w
Podłoże Benibachi black soil normal
Wystartowane na bakteriach Benibachi bee3 oraz Shrimp Nature Bakteria
Woda RO mineralizowana na 140ppm ~ 280uS ( 6 GH)przy użyciu Saltybee gh+ premium
Rośliny w baniaku to parę bucek, które nie wiem czy się przyjmą, anubias nana petie, Rogatek oraz niedawno zaszczepiony Flame Moss

Aktualnie nie ma co pokazywać akwarium ponieważ nie wygląda zbyt ciekawie przez glona oraz dopiero dojrzewa i czeka na domowników

Zapobiegawczo zobaczywszy nicienie/wypławki zacząłem robić kurację Z1 ( może pozbędę się rozdętek )

Czekam aż upłynie tydzień podmienie 50% wody i po następnej podmianie mam zamiar zaopatrzyć się w Super Crystal Red One Stripe.

Życzcie mi powodzenia w tej pięknej pasji i trzymajcie za mnie kciuki :D
Pozdrawiam Seba ;)
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03

Re: Trzecie podejście do krewetek

Postprzez Pawel M » Cz 17 wrz, 2020 13:48

jeszcze dobrze nie wystartowałeś a już psujesz
po co Ci ta kuracja Z1 - pojawiły się wypławki - fajnie, coś się zaczęło kręcić w nowym zbiorniku

właśnie to sobie spier..... tym Z1

w czym Ci szkodzą wypławki ?? - ustabilizujesz zbiornik, wpuścisz życie to same znikną lub będą się pojawiać w mikro skali
nie ma środków które coś zabiją nie szkodząc reszcie - jeśli wybiłeś wypławki to ich truchła gdzieś tam zalegają i rozkładają się tworząc syfek już na starcie
i to taki nie wskazany syfek - czym się go pozbędziesz - podmianą ?? Niestety nie bo to zalega w podłożu, gąbce itd.....

mimo wszystko powodzenia - krewetki za które się bierzesz nie należą do najłatwiejszych, start już zepsułeś tym Z1

wszelkie działania w zbiorniku, jakiekolwiek, czyszczenie, odmulanie, płukanie filtra, większe podmiany - dopiero po ustabilizowaniu zbiornika z życiem czyli nie wcześniej niż 2 miechy od startu
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Trzecie podejście do krewetek

Postprzez wisienka3611 » Cz 17 wrz, 2020 14:40

Dzięki wielkie za uwagę, całkiem możliwe że faktycznie za impulsywnie podszedłem do tematu wypławków.
Zobaczymy jak to teraz będzie...
najwyżej poczekam dłużej na wpuszczenie życia
wisienka3611
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 22 sie, 2019 19:03


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości