Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez eXrat » N 25 kwi, 2021 21:18

Tak lepiej ;-)
Obrazek
Ja takich wynalazków typu: marchewka, groszek, papryka ... nie podaję.
Jest tyle dostępnych dobrych pokarmów, że takie kombinacje są zbędne.
Fakt, gniecione ślimaki to rarytas.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 26 kwi, 2021 09:12

W czym różnica bo nie dostrzegłem [emoji846]

nie chce robić nic swojego więc czasami coś dostaną dla urozmaicenia. Coś muszę jeszcze kupić innego żeby nie były na jednym.
Po ślimakach maluchy rosną jak na drożdżach zauważyłem:) przywleklem z jednym mchem chyba zatoczki zwykle i tak tępię plagę a krewety mają wyżerke. 2-3 dziennie. Mam nadzieję że za dużo mięsa im nie zaszkodzi[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez eXrat » Pn 26 kwi, 2021 10:26

Różnica w tym, że foto wyświetla się bezpośrednio w poście, nie trzeba klikać w link i wchodzić na zewnętrzne strony.
Osobiście z zasady ignoruję takie zdjęcia poglądowe.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 26 kwi, 2021 11:18

Ha. U mnie w tt właśnie foto wyświetla. Stąd też nie gmerałem. Faktycznie na stronie linki. Tam gdzie dałem znacznik img to wyświetla. Poprawie sie[emoji846]


A swoją drogą- na foto właśnie widać ładnego samca który ma nawet nóżki do połowy czerwone. Lepiej go będzie trzymać z sakura, czy z redkami też młode powinny ładniejsze wychodzić?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 26 kwi, 2021 16:53

Który to ten samczyk?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 26 kwi, 2021 17:25

Poniżej na lewo od tego słabego w prążki na środku [emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 26 kwi, 2021 22:44

Od wczoraj chodzi mi wiatraczek z pc. Tylko gdy światło się świeci. Dziś, nie wiem czy to efekt tego wiatraczka czy może żona wietrzyła bardziej, 23°C. W kostce pokazuje 24 (tyle co zazwyczaj) Gdyby przez miesiąc czy dwa udałoby mi się utrzymać taką temp. to może trochę więcej samic by się na mnożyło? :)
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Śr 28 kwi, 2021 19:59

Dziś Doszła do mnie przesyłka od myfriendów [emoji16] miernik tds/EC, chyba nie źle wskazuje bo RO ma 17us, w kostce jest ~380us a w większym 360us, kran 880us. Mieszam ro/kran 5/4 i to mniej więcej by się też zgadzało. Oczywiście wiem że po przewodności można robić wodę znając najpierw wartość gh i adekwatne US do tego, ale w akwa mam gh 10-11,kh4-5 w tej chwili, miałem więc uśmiech na twarzy.
Wskazania stabilne za każdym razem te same w tych samych źródłach. Miernik pH w kostce wskazuję 8.06, w większym 7.89, kran 7. 1, RO 5.87. Biorąc pod uwagę testy kropelkowe to kran i ro by się zgadzało. W akwariach kropelkowe pokazują mniej. Nie kalibrowałem nic. Do miernika pH mam proszki kalibracyjne. Również stabilnie pokazuje w każdym zbiorniku za każdym razem to samo.
Co teraz daje mi do myślenia czemu takie pH wysokie? W prawdzie wieczór, napowietrzanie chodzi 24h ale delikatnie. Sprawdzę co będzie rano.
Zabawki kosztowały grosze a czy ich działanie jest właściwe? Miernik tds myślę że tak. Co do pH mam pewne wątpliwości. Być może nie potrzebnie bo sugeruje się tym co pokazują kropelkowe do tego zoolek.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez pierre » Śr 28 kwi, 2021 20:57

Strasznie to u Ciebie skomplikowanie brzmi, trochę tak, jakbyś mierzył zawartość cukru w cukrze. Nie mówię że to złe, bo widzę, że sprawia Ci to przyjemność, ale ja przestaję to ogarniać powoli. U Ciebie nic nie jest proste.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Śr 28 kwi, 2021 22:50

Hehe, nic skomplikowanego. Chińskie przyrządy to musiałem po testować czy to cokolwiek warte[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 29 kwi, 2021 14:24

Teraz to już nie ma chyba podziału na przyrządy chińskie i nie, teraz są chińskie ekonomiczne i porządne")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez pierre » Cz 29 kwi, 2021 17:34

Aż z ciekawości spojrzałem na tył telefonu. Designed by apple in california assembled in china. To już nie te czasy, że nokia miała być made in finland i basta.
Przypomnij czym robisz zdjęcia, bo czas by było się tym zająć.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Cz 29 kwi, 2021 18:44

Mr.Kreweta napisał(a):Teraz to już nie ma chyba podziału na przyrządy chińskie i nie, teraz są chińskie ekonomiczne i porządne")
Otóż to. Oba mierniki kosztowały mnie 23zl z czego przesyłka więcej niż sprzęt. Od lat lat mam styczność z chińszczyzna różnej jakości ale wiadomo że cena - za coś, i większość taniochy to szmelc. Dla tego ja tanim chińskim rzeczą nie ufam. Dobre i przyzwoite rzeczy da się kupić taniej ale nie za bezcen[emoji846]

@pierre nawet nie zaglądam, ja wiem ze to chińskie[emoji846] z tym że ja z europejskimi telefonami zakończyłem kadencję wraz z nokia e90 made in hungary[emoji846]. Potem tylko chińskie telefony. Z ciekawości, potem jak zgłębiłem temat to zostało bo większość telefonów znanych chińskich (tamtejszych krajowych) marek jest przyzwoita, choćby meizu, które od lat dziala na rynku chińskim a globalnie w sumie od paru lat tylko. Wiadomo że większość świata produkowana w china ale jak wspomniał Mr.Kreweta. Jak Zamawiasz w Chinach to pierwsze pytanie producenta - ile ma to kosztować [emoji846]

Dla tego ogólnie po wstępnych testach czasami ta tania chińszczyzna okazuje się być względnie sprawna[emoji846] Poza tym jak sam się nie przekonam to nikt mi nie powie co to warte bo dla jednego sprzęt za kilka zł jest bee i woli kupić pro sprzęt za kilka-naście stówek. Ja wychodzę z założenia że jeśli wskazują te mierniki stabilnie, to jest to wystarczające do akwarystyki.
Moze po prostu trafiły mi się egzemplarze bez wad[emoji1787]


Zdjęcia z tego aggagamedonu chyba sobie odpuszczę [emoji846] jak wystartuje kostkę na aktywnym dla Tigerów (na pewno będę potrzebował kilku porad i podpowiedzi[emoji846]) to tu pójdzie restart[emoji16] jest już prawie wszystko poza mchem[emoji846] Korzeń się moczy już dobry tydzień i pewnie do restartu się pomoczy[emoji846] już coraz mniej kolorku puszcza-po 2dniach teraz widać dno[emoji1787]
Będzie prosto. Może nie totalnie minimalistycznie ale jednak w tym kierunku będę zmierzał.
Puki co jeszcze staram się utrzymać co jest, bo wychodzi na to że biologia załapała i nawet woda się zrobiła niemal kryształowa.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Cz 29 kwi, 2021 22:40

Odnośnie samej wody. Przy pH ~8 i kh4(takie obecnie jest) co2 wynosi 1 (tabele). Chyba trochę mało? Przy takim kh4 można by już zacząć jakoś obniżać pH? Czy poczekać? Bo tak co podmiankę staram się gh trzymać na poziomie 10-11 a kh zjeżdżałem co 1 stopień. Niestety bez zmian w pH.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 10 maja, 2021 19:10

Banda samców do wydania i cytrynek się napatoczyl. Ja nie wiem jak ludzie piszą że trzymają krewetki przy 26-27stopniach i mają samice. 99% samców. Ostatnie dwie samice zajajczone, jak tylko puszcza młode to odławiam, wydaje wszystkie samce i idzie restart.
Temp. Teraz 23-24 stopnie więc obniżyłem o ten jeden stopień. Zobaczymy czy jakieś samice się narodzą. ObrazekObrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron