Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 05 lip, 2021 10:22

Myślę że kolejny już nie prędko [emoji846] Zamysł był deko inny ale myślę że i tak jest ok. Dojście mam w okół korzenia bo poprzednio ciężko było szybki wyskrobać.
Pewnie będzie kolejna kostka bo jak wpuszczę tu CB i BTOE to jak coś fajnego będzie wychodzić to do odlowu. Ale zastanawiam się jak rozwiązać filtracje, w sensie kolejny pat mini to już kolejny pożeracz prądu. I tam już chyba tylko mech i korzeń. Zobaczymy [emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Cz 22 lip, 2021 23:54

Lepiej kupić CB czy PBL?
Będzie mix z BTOE.
Lepiej dać samca do CB czy samice? A może to i to?
Jakąś różnica będzie?
Kolejna sprawa. Tigery dać te blade ledwo niebieskie czy ładnie wybarwione?
Oczywiście jeszcze z tydzień pewnie zanim CB wylądują w baniaku.

Wiem że dużo pytań[emoji846]

Wysłane z telefonu z systemem Windows Phone
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 23 lip, 2021 10:02

Istotne jest że w obecnych czasach Crystale to w większości hybrydy z Tajem, tak że zamiast wyjść TiBee, to wyjdzie w sumie hybryda TaiTiBee, co w sumie przyspieszy wyskakiwanie Pinciaków różnych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pt 23 lip, 2021 10:49

W sumie to muszę zgłębić temat tych tqjwanow, bee itd. Nie odróżniam tego.[emoji1787] Tigery owszem ale pewnie to nie tylko te prążkowane jak znam życie. Ja tam nie na handel, chociaż wiadomo że nadwyżek trzeba się będzie pozbywać choćby za koszta utrzymania[emoji846] Ale coś fajnego wyhodować. Ostatnio oglądałem na żywo CB i jakoś bardziej mi się podobają niż CR. Kwestia gustu za pewne, kto jakie kolorki lubi, tak jak z Tigerami- rusty to odpad dla większości a mnie się podobają [emoji846]
Cb jak oglądalne to faktycznie większość ma podobne 3 paski ale sporo widziałem było w baniaku takich z 2 kropkami za głową (białe kropki na czarnym pasku) i jednym paskiem na ogonie albo i bez paska na ogonie. Te np tak średnio mi się podobają. Rozumiem że to gradacja jakąś?


Wysłane z telefonu z systemem Windows Phone
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Mr.Kreweta » So 24 lip, 2021 08:01

Im więcej białego, tym wyższa gradacja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Śr 28 lip, 2021 10:58

@Mr.Kreweta szukam tak o tych tajwanach i bee i jakoś za wiele nie znajduje. Podeślesz jakiegoś linka z czym się to je? Chyba że z grubsza wytłumaczysz czy to się różni. [emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » N 01 sie, 2021 19:41

W sumie już czas na krewety i nie wytrzymałem. Dziś wylądowało stadko 30szt crystal black. W sumie to pbl ale jeszcze ma mi dojechać 20szt. Do tego są dwie samice BTOE. Pomijam zebry które wylądowały (2samice i samiec) żeby sprawdzić jak im będzie, i wychodzi na to że im dobrze bo kolorki nabrały i spokojnie sobie śmigają. Parametry na 6gh i 360us, pH w tej chwili 6,0. 30 krewet znikło totalnie. Na razie, puki nie ma nowej kostki, są jeszcze 3 kiryski ale nikt sobie w drogę nie wchodzi. Krewet nie cykam na razie bo ledwo co wskoczyły do baniaka. Obrazek

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Wt 03 sie, 2021 20:14

Dziś dojechało jeszcze 30 krewet.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Śr 18 sie, 2021 22:09

Na razie wszystko śmiga. Jest kilka ogromnych samic ale puki co nie jajczą [emoji3525]
Na kiryski już się klei akwa. Redki te z odpadu tu trafiają puki co i najlepsze że ledwo czerwone tutaj po paru dniach nabierają koloru.
Na razie limnobium wywalam garściami co tydzień. Rogatek wolniej rośnie nawet. Zaszczepiłem malzoraczki.
Zauważyłem że benibachi strasznie się kruszy. Albo to jeszcze pozostałość po starcie, w każdym razie na dnie zaczyna się pył zbierać i to na pewno jest podłoże.

Gh6 ale zastanawiam się czy nie zacząć przechodzić na salty shrimp gh+. Zaopatrzyłem się właśnie. Puki co przewodność w okolicach 360-380 na QD one shrimp, więc może za dużo jak dla nich?
Rozumiem że z mineralizator em przejść po prostu? Zacząć robić podmianki i tyle?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"mleko" na foto to tylko jakiś taki efekt.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 19 sie, 2021 07:26

Zmiana mineralizatora z reguły przez podmianki, dobrze jest wpuszczać powoli, kropelkowo, zawsze mniejszy szok na zmiany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Cz 19 sie, 2021 07:49

Kropelkowo nie ma szansy. Brak warunków, nawet drabinki nie mam[emoji1787][emoji1787]. To jest to w ścianie akwa więc baniaczek w ręce trzymam i tak średnio 17minut wlewam 10l[emoji1787] można wolniej ale ręka boli [emoji1787][emoji1787] wężyk chyba 8mm wewnątrz więc za szybko nie idzie. Może spróbuje zrobić częściej podmiany a mniejsze po 2l co drugi dzień? Wtedy w sumie mogę butelkę zawiesić na drewienkach i zrobić kropelkowo nawet.
Musze ustalić jakąś ilość na litr mineralizatora i zrobic jakąś miarkę powtarzalną. Może ze strzykawki się coś uda. I jeszcze mieszanie tego najpierw w butli żeby się rozpuściło pewnie.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » N 12 wrz, 2021 23:49

Na razie bez zmian. Trochę zaczyna zarastać ale już ciemno więc nie będę stresował CB. Foty może jutro[emoji39] Kiryski zostały. Doszły redki. Na razie drobna selekcję przeprowadzam i z 10 szt wylądowało tutaj [emoji846] może się nie będą rozmnażać. Od początku padła jedna CB. Więc chyba jest dobrze. Schodzę z przewodnością i na razie jest 320us. Wodę robię na 230-250 US. PH podłoże trzyma poniżej 6. Ostatnio jak mierzyłem to było pH 5,6.
Chyba z 10 samic już z jajcami lata.

Nie mogę się pozbyć pyłu w wodzie. Obstawiam że to od podłoża a wręcz pewny jestem. Gąbka jest 50ppi na hamburgu i na głowicy też nałożona taka sama gąbka. Mimo wszystko pył się w toni unosi. Nie wiem czy to nie sprawka kiryskow bo ryja jak krety. Są dwa samce i jedna samica rawdopodobnie bo już mają blisko pół roku i ta jedna jest większa i okrąglejsza [emoji16] a narodziły się w odstepach paru dni.

Dwie sztuki CB straciły biały pigment. Są prawie przezroczyste z czarnymi pasami. Raczej tego nie przegapiłem jak wpuszczałem.
Na razie nie mixuje nic. Nowy projekt się rodzi i pewnie tam już jeden wątek pociągnę że wszystkimi kostkami.

Jak poprawić ogólnie biel? W sumie to bardziej przerwy między pasami. Bo biel jest ok ale są prześwity między pasami przezroczyste u części krewet. Tylko selekcja?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez =Fresz= » Pn 13 wrz, 2021 13:16

Tylko selekcja ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » Pn 13 wrz, 2021 21:19

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Ozdobne krewetkarium. Start po latach bez akwarium.

Postprzez Peteypee » So 02 paź, 2021 19:22

Ostatnio sprawdzałem pH i 5,2 jest. Nie za niskie? Ogólnie od początku 3 szt padły więc tragedii nie ma. Jeden miot już poszedł bo widzę maluchy. Jakieś sztuki jeszcze noszą jajca. Zakładam że crystal nie mnożą się jak redki i jajczą rzadziej? Redki z nimi żyją odpadowe, prawie rili. Nie mnożą się ale o dziwo żadna nie padła.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości