Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Peteypee » Pt 04 cze, 2021 08:17

Pierwsze parę dni to nawet w ogóle nie karmić. Ja swoje pierwsze robaki zacząłem karmić po 2 tygodniach a mogłem później. Ja na 6 yellowek wrzucam 2 pałeczki shrimp sticks i znikają dopiero na drugi dzień. Wrzuć podobnie, nie wiem czym będziesz karmił ale obserwuj. Jeśli obsiądą i zjedzą na raz to myślę że będzie ok. Jeśli zostanie to ja bym wtedy co drugi dzień dokarmił. Jak nie było nic żyjącego w kostce to mają co jeść [emoji846] więc dadzą sobie radę [emoji846]
Z tą blue zastanów się czy nie pozbyć się bo albo czerwone mogą się zrobić kundelkami, albo niebieskie albo nijakie. U mnie z sakury i redki wyszły yellowki tak same z siebie. Może to samiec dla tego słabo wybarwiony. A z mojego, krótkiego wprawdzie, doświadczenia wychodzi ze to zawsze najbrzydszy/niepożądany samiec, pierwszy będzie atakował samiczki[emoji1787] W małej kostce mam 3 ładne samce już duże i 2 takie średnie mniejsze. Oczywiście te mniejsze skacza przy samicach a te duże już nie[emoji1787]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Adamus84 » Pt 04 cze, 2021 19:29

Będę musiał pozbyć się tego blue. Dzięki za radę.
Adamus84
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 18 kwi, 2021 11:57

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Peteypee » Pt 04 cze, 2021 21:28

Ja bym od razu druga kostkę stawiał [emoji1787]. Postawiłem kostkę pod BTOE na aktywnym, a że pojawiły się yellowki z redek, to mieszkają tam i pewnie zostaną z tigerami[emoji846]

Co do karmienia to obserwuj co masz w akwarium. To widać czy mają co jeść czy nie. Jak miałem 30 redek to szyby były zielone. Jak się szarańcza nam ożyła i było ich już że 200 to dość szybko przestałem czyścić szyby [emoji1787]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Adamus84 » So 05 cze, 2021 19:48

To moje pierwsze krewetki więc zobaczę jak mi z nimi pójdzie. Zbiornik ma 7 tyg i aż dziwne, że żadne glony się nie pojawiły (więc nie wiem czy je karmić czy nie).
Generalnie od 4 lat mam baniaczek 60l w którym żyją sobie neonki i ampularie i helmety ( glonów to tam było od cholery od samego startu), a w tej kostce 30l - glonów brak ( lub ja ich nie widzę). Świecę 8h na dobę.
Szukałem dziś od rana tej niebieskiej krewetki i za cholere nie mogeę jej znaleźć... za dużo tych roślin tam nawaliłem :(
Adamus84
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 18 kwi, 2021 11:57

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Adamus84 » So 05 cze, 2021 19:52

Gdybym miał zakładać kolejne krewetkarium to tylko jakiś mech i nic więcej bym tam nie dawał. Obecnie to jestem przyklejony do szyby i wyszukuję krewetek w tym gąszczu.
Adamus84
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 18 kwi, 2021 11:57

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Peteypee » So 05 cze, 2021 20:31

Poczekaj dwa trzy dni, zglodnieja to im szczyptę pokarmu podaj. Jak się zleca to w większości. Kup im miseczkę to się naucza jak pies czy kot[emoji846] moje już się zlatuja jak tylko rurkę wsadze do miski. Podaje przez rurkę żeby nie latało po całym baniaku. Chociaż te france, jak się trafi dojna krowa to wywlecze i ucieknie[emoji1787]
Roślinki są ok. Dają trochę prywatności robalą[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez pierre » So 05 cze, 2021 21:14

Wyjdzie na to, że niebieska krewetka nie była wcale niebieska, tak jak samochód Ala Bundiego którego nie mógł odszukać po umyciu.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Peteypee » So 05 cze, 2021 22:39

[emoji1787] Też tak może być. Ja tylko koledze zasugerowałem bo na foto tak mi to wygląda, ale jak w rzeczywistości jest, to tylko Adamus wie[emoji846] Ale u mnie yellowki jak już miały pół centymetra to było widać że żółte są.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Aquael Shrimp Set 2 - moje pierwsze krewetkarium

Postprzez Adamus84 » So 05 cze, 2021 22:58

Jak otrzymałem te krewetki w woreczku ( w sklepie akwarystycznym) to ta jedna była bardzo przezroczysta, ale wpadała w kolor błękitny. Zdjęcie w zielonej misce chyba bardziej zniekształciło lub uwydatniło kolor.

Jedno jest pewne... za cholerę nie mogę jej znaleźć.
Adamus84
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): N 18 kwi, 2021 11:57

Poprzednia strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości