Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 13 cze, 2021 09:57

Dziś zauważyłem jedna rzecz. Neo jak jedzą np sticksy, to jednymi szczypcami trzymają a drugimi skubią i wkładają do mordki. Tigery trzymają sticksy przy mordce i skubią mordką. Szczypce stylko trzymają pokarm. To tylko moje tak mają czy to normalne? [emoji1787]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » N 13 cze, 2021 10:45

U mnie przy king kongach też trzymają przy paszczy, ale to chyba strategiczne zagranie, bo jak wrzucam jedzenie to wszczynają się pogonie, jakaś sztuka łapie drobinę i ucieka z nią a inne jak harpie dręczą ją i czasami udaje się przejąć drobinę. I tu wielkość ma znaczenie :)
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 13 cze, 2021 13:50

Chyba masz rację, bo później była podobna sytuacja jak opisujesz[emoji846] redki czasem też się biją ale nawet jeśli to najczęściej wpada jakąś mamuśka i zabiera reszcie[emoji846] inaczej raczej potrafią we 3-4 jednego sticka skubać. Tygrysy na razie karmie minimalnie 2-3x dziennie, na tyle małymi porcjami że zjadają w ciągu 5 minut. Zachowują się jak wygłodzone. Redki dostają porcję większą, zjedzą i reszta zostaje dla kirysków, które się zaplataly w roślinach i ślimaków, albo na później. Tygrysy są nienazarte i wszystko na raz wcinają. Zastanawiam się czy to normalne zachowanie?

Dziś zauważyłem jeszcze jedna prawidłowość. Jeśli wiatrak chodzi nad kostką to pH 6,5. Jeśli nie to pH spada do 6-6.1 a napowietrzanie przez zwężke filtra cały czas chodzi minimalnie. Wnioskuję że wiatrak ruchem tafli napowietrza całkiem solidnie.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 15 cze, 2021 21:50

Wieczorna wyżerka. Pokrzywki z lasu.
Na razie się kręci. Krewety jak widać do selekcji ale poza 2-3 bardzo bladymi reszta ładne blue a nawet parę sztuk deep blue. Jedna sztuka wygląda mi na rusty i przyznam że chyba pójdę w tym kierunku, bo mnie osobiście podobają się rusty.

Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 23 cze, 2021 19:54

Powiedzcie mi czy selekcję robić od razu jak będą ewentualne pierwsze młode czy poczekac aż się namnożą i wtedy wybierać? Dziś dostrzegłem jednego tygrysa który ma piękny kolor i niemal czerwone oczy ale brak pasów.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 24 cze, 2021 15:13

Lepiej odczekaj ze dwa trzy pokolenia, masz mało krewetek, mało materiału genetycznego, jak zaczniesz od razu selekcję w drugim pokoleniu już możesz mieć same potworki z wadami genetycznymi, a blue tiger to nic innego jak krewetka która jest efektem ostrego chowu wsobnego, i na starcie ma małą pulę genową.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 24 cze, 2021 18:18

W sumie jest ich 34sztuki, z 4 różnych miejsc. Bardziej myślałem w ramach selekcji te 3-4 bardzo jasne usunąć z kostki. A resztę jak najbardziej rozmnożyć.
Tak na prawdę 4 są jasne jak na foto (widać 3) reszta wydaje mi się że jest sensowna a nawet kilka sztuk z czerwonawym grzbietem. Tutaj ciężej odróżnić samiec/samica. Czy samice mają bardziej płaskie grzbiety od małego? Czy to nie ma znaczenia? Takie już 2cm to odróżniam ale mniejsze coś ciężko [emoji846]

Meszek już ruszył.
Obrazek


Tutaj widać te słabe sztuki.
Obrazek

A tu widać jak wiekszosc wygląda
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Cz 24 cze, 2021 20:00

Już zaczynasz robić przyzwoite zdjęcia, chyba, że żona dorwała się do telefonu. Pamiętasz jak było na początku? Aż oczy bolały. Pewnie tak czy siak je przeniesiesz :) tak obstawiam. Mr.Kreweta mówi nie wywalaj, ja powiem że wywalasz, to i tak posłuchasz kogoś z forum. Dobry znak ;)
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 24 cze, 2021 21:09

Akurat ja robiłem foty. Może po prostu że zmęczenia staram się skupić na tym co robię i dla tego[emoji1787] Częściej foty robię więc wiadomo że wprawy nabieram[emoji16], żona też robi postępy bo już nawet sama butle z lodem ładuje do kostek po powrocie do domu i wyciąga jak się roztopi, do tego potrafi nakarmić krewety już odpowiednią ilością [emoji846]
0,5l butelka po 15min roztapia się i chłodzi wodę o około 1 stopień. Wrzucam rano przed wyjściem, potem żona jak wróci po południu i w zależności co się dziej to pod wieczór. Mimo 2 wiatraków temp np dziś 26°,bez chłodzenia butlami, zastanawiam się czy dodać może 3? Wiatraki chodzą tylko jak włączone światło i muszę przetestować 24h.I tak lepiej niż u redek gdzie prawie 28°, mam trochę wiatraków już i muszę im też coś zrobić, bo ostatnio dwie padły młode sztuki i przypuszczam że to przez upały.
Ale wracając do tygrysków - za tym żeby wywalić te blade przemawia mi że mogą bardziej zaszkodzić słabym kolorem, z drugiej strony wcale tak być nie musi. Drugi pomysł jest taki żeby dać je do dużego baniaka. I za jakiś czas dokupić crystal black. Akurat te jasne tygrysy to chyba same samce. Dwa z nich mają bordowe pręgi. Może coś ciekawego by z tego powstało [emoji16] najlepiej białe krewetki z czarnymi paskami. Na razie nic nie ruszam.

I jeszcze pytanko. Jaki wpływ ma temperatura na przewodność robionej wody? Ostatnio robiłem 6l podmiankę. Dałem QD one shrimp gh+ 4,2 ml, co powinno mi dać jakieś 7gh i 420us.(440zakladajac że ro ma 15-18us) Dobrze rozumiem? 0,7ml na litr daje mi gh7. Więc mnożę przez ilość litrów i tyle daje. Ostatnio właśnie w takiej proporci wyszło mi gh 10 i 330us. Woda chłodna +/- 18°C bo świeżo robiona. Odlalem z ciekawości czy się coś zmieni ale nic się nie zmieniło po kilku godzinach i temp 26°. Nie wiem ocb. Przed mineralizacja wstrząsam butelką.
Miernik sprawdzałem w 3 roztworach 250us, 1413us i 147us. Rozbierzność do 10us w górę, więc jak na zabawkę tańszą niż bateria w urządzeniu wydaje mi się całkiem nieźle, a biorąc pod uwagę że temp roztworów była 25,5°C to może i brak błędu [emoji846] Jest jeszcze opcja że testy kropelkowe skopane ale świeże w sumie. I wiecie, gdzieś tam mam czy to będzie 300 czy 400us ale nie chce mi wyjść za każdym razem to samo, mimo że takie same proporcje daje. Na razie mierze i gh i us przy podmianach bo głupieje a nie chce za bardzo roblom zaszkodzić.

Swoją drogą sam się śmieje ze redki mają 400us i gh12/kh5.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 03 lip, 2021 09:10

Moczarka stanęła. Rogatek od 2 tygodni nie rośnie ani nie umiera. Za to mech, limnobium i wallichi zaczęła rosnąć. Z drugiej kostki przezucilem jednego kiryska. Mam wrażenie że mu tu lepiej bo częściej się pokazuje i cały czas rzeruje. U redek więcej siedzą na jednym miejscu niż pływają. Na razie kiryski mają 2-2,5cm więc się ich nie pozbywam, żona liczy że skarlowacieja [emoji1787]. Fakt, są fikuśne. Drugi wiatrak w ostatnio największe upały pomagał i max 24stopnie gdzie u redek raz 28 mi pokazało. Ochłodziło się to jeden odpiąłem bo wczoraj np. Temp poszła na 21 °a nie chciałbym zaziębić tygrysków. Dwa Tigery powędrowały do redek. Te najbrzydsze które są prawie bezbarwne i mają jakieś nikłe ślady pręg. Foto jak będzie światełko [emoji846]
Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 12 lip, 2021 07:23

Po ostatnich upałach (tak sądzę) były dwie ofiary. Chociaż sądzę że więcej bo z 30szt (4 szt najbrzydsze prawie bez pasków i przezroczyste żyją od dłuższego czasu z redkami na gh15, ph8+) naliczyłem ostatnio 25 a już się nauczyłem ich szukać [emoji846]
Temp niestety prawie 28 mimo wiatraków. Najgorsze że rano jak ochlodze to do 13 rośnie temp. Potem żona daje butelki zimne. Chyba założę sobie klimę w końcu [emoji16] Wiatraki dają max 3 stopnie względem tego co u redek jest a dolewam dziennie 0,5-0,7 czystej ro czyli nie wiele więcej tak na prawdę niż u redek. Mam nadzieję że przetrwają te skoko temp bo w nocy potrafiła tem zejść na 22°.


Dziś podmiankę zrobiłem bo wczoraj już padłem wieczorem. Znowu coś jest nie tak bo do 6l wody dałem 2ml QualDrop gh+one shrimp i wyszło mi gh 6. Przewodność 240us.
Już głupieje. Jak dam mineralizatora z przewodności to gh wychodzi mi 12 przy 420us. (dawka jak z instrukcji producenta) Teraz zastanawiam się czy skopane mam kropelki i miernik ( chociaż kropelki zoolek i tropical pokazują to samo, miernik przewodności skalibrowany na rozworze 250us), czy jednak mineralizator coś jest nie halo.

Chyba jednak zakupie salty shrimp mineral gh+ i jeszcze to po testuje. Czy warto kupować te "odmierzone" porcję?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 18 lip, 2021 14:44

Niestety odmulanie chyba załatwiło mi 5-6 krewet. Tak sądzę bo nic innego się nie zmieniło. Temperatura co prawda 25-26 stopni i tylko momentami dochodzi wyżej obecnie ale odrzutki u redek miewają pod 30 i nic im nie jest a redki nawet pojedynczo padają chyba od tych temperatur. Trochę mnie to zmartwiło. Tak czy inaczej dwie tygryski mają jajca więc liczę na to że się uchowają.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 19 lip, 2021 05:31

Dawno temu pisałem że Tigery to wyższa szkoła jazdy, nie bez powodu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 19 lip, 2021 08:20

A niby wystarczaja im trochę lepsze parametry niż redką [emoji846] ale u redek dalej żyją a mają nie dość że temp wyższe to jeszcze pH 8+ [emoji846]

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 19 lip, 2021 08:44

A u tych tigerów u redek roi się już od młodych? Bo wtedy będzie wiadomo że parametry wystarczają, to że jeszcze żyją to już jest sukces, ale to za mało do pełnego sukcesu")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości