Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 03 maja, 2021 21:22

Wspominałem wcześniej że będę zmierzał do tego i już coraz bliżej. Jest plan i sporo gratów ale ze z cardinia nie miałem do czynienia (babaulti się nie liczy[emoji39]) to będę Was prosił o rady i pewnie nie raz głupie pytania będę zadawał.
Padło na BTOE - siła wyższa - żona [emoji1787]

Może nie do końca prezentacja kostki ale od podstaw więc myślę że ok.

Kostka 40x30x30 , 6mm float ( nie chciałem przepłacać a mnie nie przeszkadza)

Filtracja to hamburg na ściance 50ppi 30x30x4cm (oczywiście minus grubość szkła) Napęd to pat mini - i tu będę prosił o radę ale to za chwilę[emoji846]

Oświetlenie - coś na styl chińskich lampek jeneca x5 ale diy (patrz foto), 6 pasków po 6 Led 5630 biały zimny, na oko ~6W. Wybór padł na takie oświetlenie a nie gu10 z prostego powodu - w razie potrzeby będę mógł podpiąć wentylator do chłodzenia (12V)
Wentylator jakiś z pc 10-12cm pewnie też z czasem się znajdzie.

Podłoże - benibachi powder fulvic. Myślę że tu nic dodać nic ująć.

Będzie korzeń (moczy się już parę tygodni) żona sobie wybrała - opuva . Nada się czy cholera wie co to jest?
Moczarka, mech phoenix na korzeniu i pewnie jakiś inny. Microsorium, blyxa japonica( czy to dobry wybór? Coś innego podobnego ewentualnie polecicie?) ludwigia mini red. Plan jest taki że od lewego narożnika górnego (foto przedostatnie załóżmy); moczarka->ludwigia pomiędzy blyxa-> korzeń po przekątnej na którym będzie microsorium i mchy. Prawy dolny narożnik zostaje pusty.

Tutaj wracam do pytania. Pat mini będzie w lewym narożniku za gąbką. Czy wylot dać na środku czy na boku? Zastanawiam się czy dziurawić gąbkę czy dać takie rurki nad gąbką jak na foto. Doradźcie prosze jak to umieścić. Deszczowni nie chce bo zwężka wtedy nie napowietrza. Choć zastanawiam się nad jakąś pompka. Tu nasuwa się pytanie: jak się ma napowietrzanie do pH i żywotności podłoża? ]
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2022 00:50 przez Peteypee, łącznie edytowano 2 razy
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez eXrat » Pn 03 maja, 2021 21:41

Daj rurkę nad.
Ja zrobiłem otwór w hamburgu a i tak po jakimś czasie stwierdziłem, że lepiej jak dam wyjście nad taflą, no i dałem rurkę :)
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 03 maja, 2021 22:02

Niby tak jest więcej możliwości. Zawsze można coś dociąć, uciąć itd[emoji1787] tyle że wygląda gorzej.
Nie wiem czy jest sens, jeśli chodzi o wlot do pompki, dawać rurkę żeby zasysala na środku gąbki? Czy może w rogu być?


Pytanko jeszcze co do mineralizatora. Mam aqua art shrimp mineral gh+. Czy wystarczy mi to czy jednak pójść w jakieś salty shrimp? Mam jeszcze pure color shrimp jako dodatek(tak wiem że to nie podnosi twardosci[emoji16]) Nada się dla Tigerów czy to raczej dla białych krewetek?

Pewnie w weekend dopiero będę zalewał ale lepiej zalać ro i dopiero mineralizowac? Czy od razu? Robić od razu na docelową twardość czy zrobić na mniejszą i po kilku dniach albo przed wpuszczeniem docelowo?

Jakąś ceramika może być czy sobie darować? Na boku myślałem żeby zrobić jak w 1 kostce (foto) ale nie chciałbym tutaj niepotrzebnie pakować czegoś więc zawsze mogę paskiem gąbki zasłonić.

Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez raiders » Wt 04 maja, 2021 07:54

Panie rób rynnę filtracyjną , mega filtracja.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 04 maja, 2021 10:49

@raiders może przy następnym szkle[emoji846] też myślałem o tym ale jakoś nie mam przekonania.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Wt 04 maja, 2021 21:24

Teraz ja powiem, że pewnie się nie znam, ale raczej nie wytrzymasz bez powtykania tych wszystkich wymienionych roślin, więc bez mineralizacji będą tam miały co najmniej ubogo. Zrób najprościej jak pozwolą Ci na to nerwy bo wszystko już masz, zasypuj, zalewaj, niech hula.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 05 maja, 2021 05:28

W sumie fakt[emoji846] zagłodzą się na śmierć. Spróbuję zrobić deko poniżej docelowej przewodności a potem będę korygował. Nie chcę totalnie Łysej kostki[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 07 maja, 2021 19:24

Dziś byl krok w przód ale za razem w tył. Przyszły Ledy. Zamówiłem w silikonie i to był pierwszy błąd. Grzeją się tak że radiator na lampce nie da się dotknąć. Dwa- dramat jeśli chodzi o barwę. 10000k. Albo i więcej. A miało być 6500k.Dla porównania obok 6500k Philips w gu10.
Krok w tył bo powrócę do pierwotnej wersji. Zwykłe Ledy bez silikonu. Z bezbarwnej plexi zrobię klosz. Nie będzie się tak grzało a dwa, mam Ledy 5630 w barwie około 6000-6500k.
Jutro mialem w planie startować ale albo bez światła albo muszę odłożyć bo ledy zostały na wsi
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2022 00:50 przez Peteypee, łącznie edytowano 1 raz
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » Pt 07 maja, 2021 19:50

Czyli cofnąłeś się w przód cytując za klasykiem. Zrób jakąś prowizorkę i startuj bez tego, oświetlenie dokombinujesz w międzyczasie, szybciej czas zleci a może jeszcze koncepcja Ci się zmienić
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 07 maja, 2021 20:55

Zdjąłem silikon i choć na foto wygląda podobnie, w realu jest bielej. Może to tylko już mroczki w oczach, chociaż żona twierdzi że jest bielej. Trzeba się przyjrzeć ale widać lekka różnice. Jak dałem na chwilę do kostki to jest ok jeśli chodzi o barwę. Silikon chyba dawał poblask niebieskiego. Koniec końcem myślę że będzie dobrze. Teraz muszę rozwiązać problem grzania. Gu10 grzeje się ale na tyle że chwycę i mogę utrzymać w ręce spokojnie. A tu nie da sie. Obstawiam że pod 70-80° podchodzi temperatura. Zasilacz jest dupiaty bo nie ma regulacji. Na 11V myślę że byłoby i chłodniej sporo i nie tak ostro. W większym akwa mam na 11V ustawione też 5630 i tam profile są zimne. Jak ustawiłem raz na 12V to faktycznie były ciepłe. Tutaj wszystko w kupię jest i chyba w tym problem.

Z innej beczki. Phoenix jak najlepiej do korzenia przymocować? Żyłka czy kleić super glue? Rozumiem że kładę gałązki i z nich zaczną wyrastać do góry nowe?
]
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2022 00:51 przez Peteypee, łącznie edytowano 1 raz
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » So 08 maja, 2021 07:50

Żyłką czy nitką pójdzie błyskawicznie, jak gałązki porozrywasz palcami, odbija szybciej niż z całych, i ciętych nożyczkami, im gałązek więcej obok siebie, tym będzie gęściejszy, ale szybciej zacznie się psuć od spodu i przerastać glonem( opcjonalnie)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 08 maja, 2021 11:16

Żyłkę mam. Jakoś grubo go nie będzie bo za dużo nie mam. Poza tym phoenix chyba nie rośnie szybko więc trochę minie[emoji846] światłem zajmę się chyba później bo w razie w Zawiesze nawet żarówkę nad baniakiem. Co prawda pewnie jakąś zmiana barwy będzie ale myślę że lepiej tak niż jakby roślinki światła nie miały.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » So 08 maja, 2021 20:24

W końcu miałem chwilę dziś. Na szybko w sumie to robiłem. Oświetlenie na razie przełożyłem ale będzie inne na ledach raczej.
Rośliny to moczarka, ludwigia mini red, blyxa japonica, mech phoenix, microsorium z odrostów z pierwszej kostki. A resztę widać [emoji39] coś tam jeszcze jest co nawet nie wiem jak się nazywa. Mech niestety kleiłem bo korzeń ma taki kształt że nie dało się go żyłka przywiązać. Mam nadzieję że odbije ładnie. Nie wiem czy jeszcze na korzeń nie dam trochę flame mossa bo mam kilka gałązek.
Podłoże dałem całe 3kg. Jak dla mnie trochę grubo ale stwierdziłem że nie ma co zostawiać resztek i wsypalem całe. Ceramiki nie będę dawał. Albo potne gąbkę i dam do hamburga albo zostawię bez.

GH 7
Kh nie mierzyłem nawet ale jeszcze na wszelki wypadek sprawdzę później.
Ph 6,14 po zalaniu, po paru godzinach napowietrzania 6,3. Kropelkowe i paskowe pokazują 6.
Przewodnosci według chińskiego miernika 205us po zalaniu i 215us po kilku h. W tej chwili sprawdzałem to już 230us.Mineralizowane aqua art gh+. Nie wiem czy to ma taką niska przewodność? W każdym razie sugerowalem się tym co w ogłoszeniach podają odnośnie wody dla BTOE czyli gh 6-8. Potem mierzylem przewodność.
Pat mini na razie chodzi na 2 poziomie (może zrobię regulacje z circulatora jak w pierwszym baniaku?)
Pralki nie ma ale w rogu trochę roślinki miota.
Dalem jakiś bakterie w proszku azoo i bacto active trochę. Na pożywkę zostawiłem kawałeczek pałeczki proteinowej w miseczce.
Dziś już zostawiam samo sobie, niech się powoli kręci.
ObrazekObrazekObrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 09 maja, 2021 10:51

Zastanawiam się czy napowietrzanie jest konieczne. Na noc wyłączyłem i pH spadło na 6,14. Jak tylko włączyłem to wzrosło na 6,4. Podłoże trzyma 6,14 i zbija ale czy to nie przyspiesza drastycznie zużycia podłoża? Różnica spora.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 09 maja, 2021 16:45

Trochę inne oświetlenie ale i tak nie jest to taka barwa jaka bym chciał. Dodałem 1/3 taśmy 4000k, nie jest już niebiesko ale chyba na philipsie 6500 lepiej wygląda. Pomijam ze jednak więcej światła. Musiałem ograniczyć prąd na ledach żeby się nie grzały.
Światło do zrobienia a puki co jest żeby było.

Czy wylot miotający delikatnie blyxa będzie jej przeszkadzał? Jakoś nie pasuje mi coś obieg jak jest wylot]
Ostatnio edytowano N 13 mar, 2022 00:51 przez Peteypee, łącznie edytowano 1 raz
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Następna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron