Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » N 30 maja, 2021 20:47

Chyba to pH do góry szło przez azoo bio pro. W prawdzie dodałem szczyptę ale wyczytałem gdzieś że możliwe że to właśnie to.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez pierre » N 30 maja, 2021 21:26

Z odmulaniem nie poszalejesz, bo przekonasz się jak doskonale ukorzeniły się rośliny, ale podejrzewam, że przez to też będą czerpały z tego pożywkę i odciążą Cię w odmulaniu. Co to za farfocel leży na dnie? Dasz zbliżenie?
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pn 31 maja, 2021 01:05

Masz na myśli to to tamto? [emoji1787] Łupinę leszczyny tureckiej? Gdzieś dostałem. Pewnie jakieś tam garbniki mają bo przelewając wrzątkiem coś zabarwiło. Ale chyba bardziej jako ozdoba. Wygląda nawet fajnie. Jak ktoś ma niedaleko do Krakowa to mam jeszcze kilkanascie to się mogę podzielić [emoji846] a chętniej wymienić za np ketapang w liściach.

Dziś zrobiłem podmiankę 5l. Delikatnie spróbowałem odmulacz ale przy 6 krewetkach to wciągało tylko pył z podłoża [emoji16] Raczej też ich nie przekarmiam bo dostają wieczorem 1 shrimp sticka (takie malutkie tetry) na zmianę że spiruliną i zazwyczaj rano zostaje jakiś drobny okruszek, który do wieczora też znika.
Na razie nie wiem czy walczyc z pH czy dac sobie spokój bo w tej chwili jest 6,8. Co prawda yellowkom to chyba pasuje bo bardziej ruchliwe niż w niższym pH, ale podłoże pewnie po dupie dostaje. Podejrzewam że to może być to bio pro. Nie wiem czy zrobić większą podmiankę na świeże ro+gh+ z pH 5,8 czy czekać.

Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 01 cze, 2021 17:12

Bio Pro faktycznie podnosi PH, nawet je stabilizuje ( o tym jest w opisie tego kombajnu), a PH 6,8 to jest wartość wręcz "magiczna", jeśli dasz rady utrzymać takie PH, bez problemu utrzymasz razem i Caridiny i Neo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Wt 01 cze, 2021 20:24

Moje neo w żółtych kubraczkach bez aklimatyzacji dawały radę w ph6. I zachowywały się jakby nigdy nic a przeleciały z ph8. Za to jak wzrosło pH to mi się zaczęły kocić[emoji1787] Aż sam jestem ciekaw czy coś będzie bo wydaje mi się że nie mają nawet 3 miesięcy.
Zrobiłem jeszcze wczoraj podmiankę na zmineralizowane świeże RO. PH zeszło na 6,7 i na razie tak się utrzymuje. Około tygodnia temu miałem skok na wysokie a potem na niskie ale to chyba trwało 2 dni? Potem znów poszło wysokie i się trzyma. Inna sprawa że Tigery chyba wola deko wyższe właśnie w tych okolicach pH. Zobaczę co się będzie działo. Po weekendzie plan był na zakup robaków. Nie wiem czy nie wstrzymam się jeszcze z tydzień chociaż wydaje mi się że kostka dojrzała już troszkę.
Co do azoo bio pro to w opisie nie spotkałem się z tym że podnosi pH. Tylko na forum chyba nawet tutaj. Podłoże wydaje mi się że stabilizowało na poziomi 6,14. Ale gdyby trzymało na tym 6,8 to też się nie będę martwił jeśli chodzi o Tigery.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 02 cze, 2021 06:31

Co do opisu skróconego Azo Bio Pro, to tam w ogóle niewiele pisze, tu trzeba poszukać konkretnego , bo Bio Pro to nie same bakterie, to kombajn wielofunkcyjny z bakteriami, ale ma tyle pożywek w sobie, że dodawanie go do dojrzałego zbiornika, z bogatą wodą, lubi powodować zakwity bakteryjne, i to nie zawsze tych bakterii które byśmy chcieli.

edit. posprawdzałem swoje żródła, i faktycznie znikły wzmianki o podnoszeniu i stabilizowaniu PH przez Bio Pro, podobnie jak kiedyś znikły wzmianki o stabilizowaniu i podnoszeniu PH przez skałki typu montmorilionit i mironekuton, różne kulki mineralizujące, czy nieraz ceramika ( które podnoszą PH pod 7, czasem ponad i tak trzymają, dezaktywując podłoża aktywne), bo pewnie kłóciło się to z polityką sprzedaży aktywnych podłoży") Ale pewnie na stronie producenta jest nie zmanipulowany opis...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Śr 02 cze, 2021 12:23

Mr.Kreweta napisał(a):Co do opisu skróconego Azo Bio Pro, to tam w ogóle niewiele pisze, tu trzeba poszukać konkretnego...


Zapewne masz rację bo wiemy jak to jest z marketingiem- nie służy informacji.
Bentonitu/montmorylinitu (czy jak go zwał [emoji846]) nie testowałem. Wiem do czego bentonit jest używany bo ja ze wsi[emoji846]
Myślę że kostka nie dojrzala w pełni mimo wszystko. Wiadomo że trzeba czasu. Tak na prawdę bio pro od początku sypałem więc pewnie na razi nie będzie specjalnie szkodzić bo biologia z tym się kształtowała. Chociaż chyba już sypał nie będę mimo że dawki na oko i niewielkie. (dostałem na próbę 10g więc starałem się dawać dawkę 1/30 opakowania, choć nie było dokładne odmierzanie, na początku przy starcie dałem trochę większą dawkę)
Szkoda podłoża bo moje stabilizuje pH na 6,1. Tak uważam z obserwacji i pomiarów. Obecne pH to anomalia spowodowane prawdopodobnie tym bio pro.
A logiczne dla mnie że wyższe pH zabija podłoże. Chyba lepsze niższe pH bo wtedy podłoże działa w drugą stronę i "nasyca się" tą niższa wartością. Tak to rozumuje ale być może niższe wartości też ubijają podłoże. Na chwilę obecną pH zeszło do 6,4. Zakładam że będzie spadać jeszcze.

Podpowiesz mi co użyć jako dodatek mineralny?

Na razie ro + aqua art gh+ i daje niewielkie dawki pure color shrimp do wszystkich akwa przy podmianie. No i było to bio pro, przy czym u neo pH poszło tylko z 8-8,1 na 8,2-8,3. Innych skutkow ubocznych nie dopatrzyłem się.
Mineralizator zmienię na QualDrop gh+ one shrimp.
Czy trace one od QualDropa będzie dobry jako dodatek? Czy może coś innego jednak?
Nie zamierzam tam walić masy tej chemii bo czasami wydaje mi się że już jej za dużo. Ale chyba sam mineralizator gh+ to może być trochę mało. Tak żeby mieć dwa konkretne środki i z chemii nic więcej tam nie pakować a krewety miały odpowiednie minerały.
Wiem że tego masa ale coś sprawdzonego na początek[emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 03 cze, 2021 05:57

Gdybym miał używać jakichś minerałów, to pewnie kupił bym coś z Azoo, no ale tu Ci nie doradzę bo żadnych nie dodaję, w ogóle prawie nic nie dodaje, poza kawałkami sepi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 03 cze, 2021 11:03

@Mr.Kreweta czym mineralizujesz RO? Mówisz że robaki nie mają problemów z wylinkami itd? Nie wnikałem w biochemię ale rośliny pewnie skorzystają coś z mineralizatora a resztę wyciągną z kupek i innej materii, raczej wymagających roślin nie mam może poza walhili. Ale robaczki najważniejsze więc bardziej pod ich kontem patrzę żeby miały to co niezbędne.

Sepia z mątwy? Rozumiem że do wybarwienia?

Z racji że 6 yellowek nie widać to puki co roślinki [emoji846] ludwigia im wyżej tym bardziej czerwona. Mech odbija i już widzę malutkie połacie młodego. Strasznie wolno rośnie.
PH wraca do normy i w tej chwili jest 6,2. Bio pro chyba już zaprzestane podawać bo szkoda podłoża. Będzie tylko bactoaktiv przy podmianach przynajmniej na razie i pewnie przestanę podawać za miesiąc czy dwa jak już biologia będzie w pełni.
Przeglądam ogłoszenia już i wezmę chyba jak pisałem z 2 źródeł po 10 szt. Mam nadzieję że przy takiej ilości moczarki, 20 robaków nie wpłynie specjalnie na kostkę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 03 cze, 2021 18:04

Ta sepia z Mątwy, źródło łatwo przyswajalnego wapnia potrzebnego krewetkom do linienia, roślinom, i źródło całej gamy minerałów. Patent stary jak świat") I tak, na pewno ma wpływ na podłoże aktywne, ale w dużo mniejszym stopniu niż np. wapień Filipiński, zresztą na podłoże ma wpływ wszystko co idzie do zbiornika, a co jest potrzebne krewetkom do wylinek, z tym już trzeba żyć.

edit. Ro mineralizuję Salty starym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Cz 03 cze, 2021 19:42

Aż mnie zaciekawiło to[emoji846] muszę postudiować. Ja znam sepie jako barwnik do np makaronów itp. Bardziej od strony kuchennej[emoji16]
Z podłożem to normalne wydaje mi się. A znając życie to z czasem pewnie każdy producent powoli skraca jego "życie" bo każdy obniża koszty produkcji.

W sumie to salty może i faktycznie byłoby dobre. Bardziej bym miał obawy o rozrabianie wody bo jednak proszek ciężej odmierzyć. Chociaż pewnie po kilku razach to i wyczucie jest, i błąd parametrów podobny jak i po mineralizatorze w płynie.



Edit:
@Mr.Kreweta ta sepia to ta w kostkach czy w jakiejś innej formie?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 04 cze, 2021 06:05

Sepia w całości, bez dodatków, sam łamie na kawałeczki, ponoć w tej gotowej dla krewetek jakoś ją odsalają, ja przed podaniem moczę kawałeczki w słoiku z wodą, czekam aż opadnie na dno, dzień dwa, może też się odsala coś..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 04 cze, 2021 08:35

Z tym salty rozmawiamy o tym z foto?
Podpowiedź jeszcze, jeśli możesz, jakiś wybarwiacz" dla BTOE? Bo pamiętam że kiedyś pisałeś, że je miałeś. Widziałem jakiś jeden czy dwa pokarmy dla niebieskich. Jest sens w ogóle?
Na razie moje neo i babaulti dostają sticksy, spiruline, z SN proteiny i czerwony(babaulti chyba nie mogą tego bo zauważyłem że jak podam czerwony to jakaś zebra pada na drugi dzień, raczej to nie zbieg okoliczności bo jak przestałem podawać to spokój) jeszcze z QualDrop czasem vital i jeszcze pokrzywę. Staram się co dzień podawać inny. Obrazek
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 04 cze, 2021 10:51

Nie no, z pokarmami wpływającymi na kolor to ogólnie jest mit, prawdą jest że krewetka potrzebuje w pokarmie astaksantyny, która odpowiada za budowanie pigmentu, jeśli jej nie ma krewetka traci kolor, poza białym,( aczkolwiek w wyniku stresu, biały też może zniknąć, na jakiś czas)bo nie ma z czego pigmentu budować, wyjątkiem są czasem czerwone krewety, które mają czerwony pigment, z samej astaksacyny, którą gromadzą w pancerzu, jak człowiek słoiki w spiżarni, ale większość czerwonych ma kolor przez astaksacynę będącą kompleksem z białkiem, tych już nie podbarwisz itd. z BTOE jest ten problem, że jako ślepe czy pół ślepe, a regulacja koloru jest przez narządy w oku, które nie działają gdy krewetka jest ślepa, ujawniają kolor na czuja, raz jest, a raz może nie być, bo nie widzą czy go potrzeba, co jest ważne do kamuflażu. Poza tym najważniejsze są geny, i odpowiednia selekcja, z krewetek rozwodnionych przez pokolenia, z małą ilością genów w puli, czempionów nie zrobisz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kostka pod Blue Tiger Orange Eyes. Pierwsze cardinie.

Postprzez Peteypee » Pt 04 cze, 2021 21:24

Chcesz powiedziedziec że Orange eyes są ślepe? Czy Ty jesteś jakimś biologiem? [emoji846]
Championow itp nie chce bo to nie na wystawy ale wiadomo że oko cieszy ładna krewetka a nie wyblaknieta. Czyli jednak dobrze jest mieć z kilku źródeł krewetki zaczynając. Geny wiadomo że ważne. Widzę jak z redkami mam. Po zmixowaniu redek z sakurami, pomijając że mam większość samców, to te samce są całkiem nieźle ubarwione w porównaniu do tego co widuje w sieci, ogłoszeniach, mało tego ostatni miot po sakurach z paskiem na grzbiecie, pokazał się na samcach które też mają ten pasek na grzbiecie. Za to samice, których jest niewiele zrobiły się bardziej w róż, bo tak słaba czerwień jest na nich, chociaż jeszcze młode więc może złapią kolor. Ale widzę że to ogólnie byłaby dość długa i ciekawa rozmowa [emoji846]
Zastanawiam się nad tym salty bo jak czytam to wygląda na dość przyzwoite. Będę musiał pewnie tylko się nauczyć miary [emoji846]
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości