[25l] by nazgrell... [Nazgrell]

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[25l] by nazgrell... [Nazgrell]

Postprzez Tobik » Pn 05 lis, 2007 20:48

Nazgrell
Skopiuje opis z innego forum bo mi sie nie chce pisać na nowo: :D

Witam, chciałbym zaprezentować wam mój malutki zbiornik Przeszedł on sporo, nawet bardzo. Jednak odkryłem swoje powołanie - krewecie
Akwarium stoi od 29(?) lipca. Z początku miało to być nature, ale był pewien problem z glosią Po wielu przemyśleniach uznałem że zorbie krewetkarium. Jak widać na zdjęciu trochę glosi jest, zobaczymy jak będzie sie jej chciało rosnąć. Jak z tego nic nie wyjdzie, na jej miejscu zostanie posadzony eleocharis, który dość szybko sie rozrasta. Akwarium po ataku glonów brunatnych (które same ustąpiły, ja tylko wyjmowałem ich ile sie da ), i jak widać pozostałości po ataku zielenic (nitek). Przypuszczam że to jeszcze nie koniec wojny z zielenicami, ale jakoś to będzie
No to do rzeczy:

Wymiary:
40x25x25h
Filtracja:
wew, aquael FAN 1.
Ogrzewanie:
brak, jak będą problemy z utrzymaniem temp, grzałka dojdzie.
Oświetlenie:
2x 8W + odbłyśniki (4000K+8500K)
Nawożenie:
PlantaActiv mikro+makro, CO2 z bimbrowni. Jak sie złamie (ale narazie nie mam takiego zamiaru) pewnie zastosuje PG.
Podmiana:
około 4-5l 2x w tygodniu, czysta kranówa.
Parametry wody:
pH-6,5
gH-13
kH-9
Reszty nie mierze (do no3 sie nie przyznam)
Fauna:
Prawdopodobnie red cherry i otoski (nad otoskami sie jeszcze zastanawiam)
Flora:
Gałęzatka (Cladophora aegagropila)
Eleocharis acicularis (trochę przycięty)
Glossostigma elatinoides (pewnie znów będzie w górę rosła...)
Hemianthus micranthemoides
Java moss
Weeping moss

Fotka:

Obrazek
--------------------------------------------------------------------------------
batman
Administrator

Jak się rozrośnie to będzie super,przy takiej ilości nawozów i bimbrowni wystartuje jak z procy

--------------------------------------------------------------------------------
Adekm89
Administrator

podoba mi sie:)
poczekac jak sie wszystko rozrosnie i zasłoni sprzet, widze ze zdiąłeś kubek z filtra, bardzo dobrze, jak woda zacznie Ci metniec to polecam zmienic na taka jaka jest uzywana w filtrach gąbkowych, pozdro:)

--------------------------------------------------------------------------------
Nazgrell
Nowy użytkownik

No akwa i może będzie ładne ale narazie jestem po walce z glonami które nie opuściły mnie na dobre

--------------------------------------------------------------------------------
Adekm89
Administrator

wierze w Ciebie:) i jestem z Toba duchem napewno wygrasz odwieczna wlake z okropnymi, przebrzydłymi i bestialskimi a no i cholernie upierdliwymi glonami:)


a słuchaj niedługo szykuje sie przycinka moich mchow.
creeping, taiwan, stringy, x-mas,
moze byłbys chetny??
oddam za free bys urozmaicil jeszcze bardziej florową obsadę??

--------------------------------------------------------------------------------
Nazgrell
Nowy użytkownik

Adekm89 napisał:
wierze w Ciebie:) i jestem z Toba duchem napewno wygrasz odwieczna wlake z okropnymi, przebrzydłymi i bestialskimi a no i cholernie upierdliwymi glonami:)


a słuchaj niedługo szykuje sie przycinka moich mchow.
creeping, taiwan, stringy, x-mas,
moze byłbys chetny??
oddam za free bys urozmaicil jeszcze bardziej florową obsadę??

Dogadamy sie na PW

--------------------------------------------------------------------------------
polobis
Użytkownik


zapowiada się ciekawie... kostka z niebieskim wężykiem zdecydowanie do ukrycia :-)

--------------------------------------------------------------------------------

Adekm89
Administrator

polobis napisał:
zapowiada się ciekawie... kostka z niebieskim wężykiem zdecydowanie do ukrycia :-)

oj marudzisz wyobraz sobie po pewnym czasie (ciekawe ile??) to wszystko, jak zarosniete akwa... mcy i tgrawa wszystko zasłonia,

dojda jeszcze mchy odemnie:)

właśnie Nazgrell jak zrobisz przeróbke tzn dokładke mchow to daj znac:)

--------------------------------------------------------------------------------
Nazgrell
Nowy użytkownik

Zdjęcia dam pewnie w piątek bo czasu nie mam jak narazie. Wygląda to narazie na stan surowy, ale mam duże ambicje )
p.s. glosia wypadła z zbiornika


polobis
Użytkownik


uwierz mi, że wejdzie jeszcze 1x8W ;-) ja mam w podobnym zbiorniku 3x8W, foty gdzies tu są, pokrywy również... i nawet przy tym oświetleniu glosia kuleje na dnie, ale eleocharis daje rade :-)
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron