[42l] Drusiowe

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Postprzez spining133 » Pt 26 paź, 2012 07:20

Zejdź z przewodnością do 300 i zwiększ karmienie małych pokarmami dla nich .
spining133
 

Postprzez Drusia » Pt 26 paź, 2012 10:42

spining133 napisał(a):Zejdź z przewodnością do 300 i zwiększ karmienie małych pokarmami dla nich .


tak też się staram, dolewki robię czystym RO, a podmiankę jedna też już tak zrobiłam, niby trochę spadło a jak wczoraj patrzyłam to znowu trochę skoczyło, nie sądzę aby szare skałki BSW aż tak działały, nie mam ich dużo i są maleńkie, może musi minąć trochę czasu jeszcze. Dzisiaj wieczorem albo jutro kolejna podmianka 20% ogółu czystego RO. Sprawdzę tylko potem czy Gh zbytnio nie spadło.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez spining133 » Pt 26 paź, 2012 23:22

Z tymi podmianami czystym ro to uważaj , lepiej dolewaj braki a wodę do podmian ustawiaj na wartość trochę niższą niż docelowa . Proces zbijania będzie trwał bardzo długo , nawet kilka miesięcy . Dobrze robić podmianę kropelkowo . Łatwiej zmienić parametry na naturalnym podłożu .
spining133
 

Postprzez Drusia » So 17 lis, 2012 19:38

aktualne fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Szalonooki » So 17 lis, 2012 20:12

Wszystko Ci ładnie zarasta. Fajne masz te krewecie :)
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez maag » Cz 03 sty, 2013 14:39

Bardzo przyjemne to Twoje akwarium, korzenie ciekawe w kształcie, ładnie zarośnięte :-)
Próbowałaś jakby ten duży korzeń wyglądał na leżąco, albo odwrócony w drugą stronę, bo trochę mi czegoś brakuje z prawej ;-)
maag
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr 13 paź, 2010 07:31

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Cz 03 sty, 2013 15:29

maag napisał(a):Próbowałaś jakby ten duży korzeń wyglądał na leżąco, albo odwrócony w drugą stronę, bo trochę mi czegoś brakuje z prawej ;-)


Jakoś bardziej mi się tu widzi w górę niż płożąco, ale zmieniłam go ostatnio na podobny tylko trochę drobniejszy. Ten jeszcze tu obecny na zdjęciach miał bardzo gruba masywną podstawę.
Ale kto wie, zastanawiałam się przy tej zmianie nad opcją położenia tego korzenia ale brakowało mi czegoś w górze. Mam taki mały drobny korzonek może go przyczepie do tylnej szyby i coś na nim posadzę przy następnej zmianie aranżacji, a duży korzeń wtedy będę mogła położyć
Postaram się w weekend zaktualizować fotki, niestety nie mam daru do robienia zdjęć akwarium, wolę przyrodę w plenerze. Chyba mi się obiektyw coś knoci i mam wrażenie że mi kiepsko obraz stroi.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez spining133 » Cz 03 sty, 2013 16:07

Dlaczego nie słuchasz Batmanki , im mniej grzebania tym lepiej .
spining133
 

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Cz 03 sty, 2013 16:29

spining133 napisał(a):Dlaczego nie słuchasz Batmanki , im mniej grzebania tym lepiej .


Słucham, słucham, już wiele mnie nauczyła :-)
Korzonek nawet nie był wciśnięty w dno tylko delikatnie się opierał, i tak musiałam go wyjąć i zaszczepić nowy mech bo zarósł mi do połowy akwarium.
Zrobiłam to bardzo delikatnie.
Krewecie od dłuższego czasu maja się dobrze, udało mi się też wyprostować przewodność,
okazało się, że to ceramika w filtrze kubełkowy i zapewne bardzo duży jej nadmiar. Teraz jest wkład AZOO 4in1 i jest super.

Dzisiaj wieczorem będę miała 10 szt nowych nabytków, ze źródła z którego korzystałam ostatnio :)
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez spining133 » Cz 03 sty, 2013 23:31

Jak piszę , że mchy to be to mnie nie słuchają , u mnie nr 1 to subwaser i minipelia ew. mchy które bardzo wolno rosną . Uzupełnieniem są gwiazdki lub kilka ( czytaj 3-5 ) gałązek czegoś szybko rosnącego co łatwo się wycina , wszystko po to , aby jak najmniej ingerować w akwa .
spining133
 

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Cz 10 sty, 2013 15:51

Coś mi kiepsko idzie ze zdjęciami więc spóbowałam nakręcić komórką mały filmik,
to mój pierwszy kreweciowy filmik
zapraszam
http://www.youtube.com/user/drus001?feature=mhee
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez jabluszko520 » Cz 10 sty, 2013 15:57

Krewecie masz fajniutkie i akwa też śliczne. :-)
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Śr 26 cze, 2013 21:35

po ok 10 m-cach podłoże się skończyło, nic nie zmieniałam a parametry zwariowały i konieczny był szybki restart.
w ciągu tygodnia straciłam sporo kreweci, te co zdążyłam odłowić musiały dwa tygodnie popływać w zastępczym akwarium a kosteczka przeszła restart.
Nowe podłoże (dobrze, że miałam jeszcze połowę paczki) benibachi, umyte korzonki, wypłukane i przycięte mchy.
Nowa gąbka na wlot, kubełek nie ruszony i pozostawiona woda w kubełku, pozostała woda uzupełniona RO plus minerałki.
Niestety uciekły mi gdzieś zdjęcia buszu przed restartem.

Restart odbył sie z końcem maja, obecnie krewecie czują się dobrze,
muszę tylko trochę uzupełnić stadko, bo moich pozostało mi 4 szt CR, i doszło 11 CB a brakuje mi trochę czerwonego kolorku.
Patrzę i czekam z niecierpliwością na maluszki :-)

Aktualnie całość wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez spining133 » Śr 26 cze, 2013 22:51

Akwarium bardzo ładne , lecz tym razem nie dociągnie 10-ciu miechów , przy beni jest ścisły związek między grubością podłoża , a jego żywotnością .
spining133
 

Re: [42l] Drusiowe

Postprzez Drusia » Cz 27 cze, 2013 08:36

też nad tym myślałam i zastanawiam się czy nie zamówić paczki i zrobić dosypkę czy poprostu zrobię restart np 7 miesiąca.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron