[42l] Drusiowe

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Postprzez Drusia » Pt 19 paź, 2012 11:20

Zastanawiam się zawsze czy je przekarmiam czy właśnie może głodują. Ale jedzenie czasem leży a one podejdą skubną tak się zmieniają i jedzonko zostaje nawet po paru godzinach, zatem raczej nie głodują. Jedyny ślimak ma potem wyżerkę i aż nie ma siły muszli dźwigać w pionie tak mu urosła. A jak się naje to leży bokiem i potem pełno jego kupek jest. Czasem odciągam je cienkim wężykiem.
Może rozwiązaniem będzie tez podawanie w dwóch odległych od siebie miejscach?.
Poprzednie co odeszły nie miały jajeczek, jedna to była samica a druga nie wiem, była jeszcze dość młoda, niecały centymetr.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez =Fresz= » Pt 19 paź, 2012 12:25

Teraz nasunęła mi się też myśl o tym natlenieniu wody że to też może mieć wpływ i patrząc tylko na tą deszczownię mi się wydaje że to mało.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Drusia » Pt 19 paź, 2012 12:32

w rurce od deszczowni mogę np jeden otworek powiększyć i wcisnąć cieniutki wężyk z druga końcówką na powierzchni. Teoretycznie powinien zasysać powietrze i będzie bąbelkami leciało z deszczownia, takie napowietrzanie jak w filtrach małych wewn aquaela. Trochę bąbelków będzie latać w akwarium ale skoro to może pomóc warto spróbować.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez MarSz » Pt 19 paź, 2012 12:50

Ale zawsze ruch tafli wody jest o wiele lepszym sposobem natlenienia niż jakieś bąbelki, które i tak polecą do góry i wylecą zanim zdąży się rozpuścić w wodzie.

Nawet zwykły kamień napowietrzający nie jest tak dobry jak porzadny ruch tafli - nie wiem czy w tym rzecz w twoim przypadku.

A jakie tam masz podłoże?

EDIT: a już widzę. Myślałem, ze może shrimp sand.

Może to efekt opóźniony problemów w aklimatyzacji?
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez Kaledon » Pt 19 paź, 2012 12:59

MarSz napisał(a):Ale zawsze ruch tafli wody jest o wiele lepszym sposobem natlenienia niż jakieś bąbelki, które i tak polecą do góry i wylecą zanim zdąży się rozpuścić w wodzie.

Nawet zwykły kamień napowietrzający nie jest tak dobry jak porzadny ruch tafli - nie wiem czy w tym rzecz w twoim przypadku.


No nie do końca. U mnie musiałem w każdym zbiorniku założyć kamienie ponieważ porządny ruch wody nie dawał rady rozbić tworzącej się błony bakteryjnej. Dopiero połączenie bąbelków i ruchu wody z kaskady rozwiązało problem. Te bąbelki nie mają na celu natlenienia wody ale wprowadzić dodatkowy ruch tafli :)
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez =Fresz= » Pt 19 paź, 2012 13:09

Dokładnie ruch tafli przy deszczowni a wzburzenie tafli przez bąbelki to coś zupełnie innego w zupełnie innym wymiarze :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Pt 19 paź, 2012 17:56

u mnie też są zielone nitki ,takie lekkie ciągutki,to normalne na początku,potem będzie okrzemka,brązowa,dlatego warto mieć planorbelle bo one szybko dają sobie radę a ich kupę jedzą krewetki -to tak w skrócie :-D
małe muszą mieć gdzie się ukryć,żeby ich nie zwiało z dna

baniak musi dobrze dojrzeć,żeby wszystko miało ręce i nogi i najważniejsze nie grzebać w baniaku,nie przestawiać mebli :p

małe jedzą też śluz ślimaków ,ślimak natomiast pomoże mini pelii rosnąć usuwając z niej nalot okrzemek,bez tego mini pelia potrafi strzelić focha

może przesadzasz z minerałami ,dawaj do podmiany tylko shrimp mineral ,nie powinno sie go mieszać z dodatkami ,zobacz czy się poprawi,czasem mniej znaczy lepiej

a może krewetki chorowały już wcześniej,za pierwszym razem tak miałam ,że pomimo zmiany akwarium i tak padły
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Drusia » Pt 19 paź, 2012 20:30

właśnie odbył się desant do akwarium 7 różowych ślimaczków.
Robiłąm teraz jeszcze raz testy
pH - 5,5
GH - 5
KH - 0-1
NO2 < 0,05
NO3 <0,5

przewodność ma teraz ok 370, dolewki teraz po odparowaniu robię czystym RO, a przy podmianie muszę teraz popracować aby zbić trochę ten parametr.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez michal.l » Pt 19 paź, 2012 21:13

Drusia napisał(a):NO2 < 0,05
tu masz odpowiedź
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez Drusia » So 20 paź, 2012 08:41

michal.l napisał(a):
Drusia napisał(a):NO2 < 0,05
tu masz odpowiedź


podmianki raz w tygodniu - 20%. Może powinnam jednak ściągać wodę przy podmianie z podłoża, ale boje się, że mogę go zbyt naruszyć. Czy jak wierzchnia warstwa kuleczek podłoża trochę polata w rurce to nic nie będzie?

a może jednak je przekarmiam, jest tam ok 15-20 krewetek, daję im co drugi dzień kawałek paseczka pokarmu ok 0,5 cm, skubią odchodzą potem znowu skubią, jak następnego dnia zostaje to wyciągam. Wrzucam też naprzemiennie taki pokarm mam w małych granulkach 5-6 granulek, ciężko je potem znaleść. Pyłek pszczeli rzadko raz na tydzień- 2-3 ziarenka, pyli się bardzo i wpada w podłoże.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez batman-ka » So 20 paź, 2012 10:32

baniak jeszcze nie jest stabilny,walnij tam dużo rogatka ,ja nadal go mam w nowo założonym akwarium,związanego gumką receptówką i broń boże grzebania w baniaku ,ślimaki same posprzątają
ja używam złączonego na termokurczkę patyczka od szaszłyka drewnianego albo pałeczki chińskiej do jedzenia ,fajnie się nią skrobie szyby
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Drusia » So 20 paź, 2012 10:51

czyli dobrze robię, że podmieniając wodę zasysam ja z środka powierzchni wody nie przy dnie?

nie wiem czy mój test na NO2 jest dobry bo zrobiłam test.
woda RO i woda z akwarium i woda z kranu w teście mają identyczny kolor, zółty lekko przełamany pomarańczem :-?
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez batman-ka » So 20 paź, 2012 20:04

no to test dziwny :P
a ja wodę zaciągam z góry,dna się nie rusza ;-)
nalewa się wodę też wężykiem do napowietrzania stłumiony spinaczem do prania :p

dodaj rogatka bo mchów jest mało i nie przerabiają świeżej wody ,rogatek zje nadmiary
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Drusia » Pn 22 paź, 2012 21:15

:-D nadal widać małe krewetki, ale szybko rosną, przed chwila naliczyłam 5 sztuk, mam nadzieję, że jeszcze ich trochę jest schowanych. Dzisiaj mija tydzień jak wypatrzony został pierwszy maluszek.
Ostatnio edytowano Pn 22 paź, 2012 21:16 przez Drusia, łącznie edytowano 1 raz
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Drusia » Cz 25 paź, 2012 20:31

Nie jest źle, dzisiaj widzę 3 ale to i tak pierwsze 3, które tyle przeżyły ;-)
może reszta gdzieś się skitrała.
Niestety jedna krewetka ze średnich odeszła.
tak teraz sobie myślę, że trzy ostatnie krewetki, które odeszły były pod kawałkami gałęzatki przywiązanej do kokosa. Czy mogły sie schować bo źle się czuły czy gałęzatka mogła na nie jakoś tak wpłynąć? Doszukuję się już wszystkiego.
Joanna
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości