Hodowla sQun49

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Pn 18 lip, 2016 19:36

"Zajawki to nie bezsens, to styl życia..." ;-)
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Pn 18 lip, 2016 22:08

A tyle się nagadałeś o "czystości" i ubarwieniu i nie trzymaniu miszmasz'u ,ble ble ble a tu proszę normalnie Jak po mojemu . A skunk ładne są po EX , po multi wychodzą jak multi .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 04:08

Suhy i dalej będę "gadał" bo taiwany są u mnie w osobnych bańkach... :mrgreen: Jest parę baniaków więcej niż u Ciebie więc mix też jest ale z wyboru, nie z konieczności...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Wt 19 lip, 2016 07:51

Rafał jak faktycznie masz to wrzucaj fotki. Też chętnie popatrzę na stada selekcyjne Made by Squn :-D
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 08:18

Wolfik, przyjacielu, przecież wiesz że ja dla Ciebie faktycznie wszystko robię :mrgreen: ale moje krewety to pikuś, nie ma na co patrzeć więc lepiej wklejaj swoje wychowane championy, przecież akwarystyka płynie w Twojej krwi "od malinkości" a ja jestem świeżak z krótkim stażem...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Wt 19 lip, 2016 08:35

sQun49 napisał(a): Jest parę baniaków więcej niż u Ciebie więc mix też jest ale z wyboru, nie z konieczności...
O nie nie , taiwany u mnie mają swoje własne bańki , osobno RR osobno WR,osobno Pandy i KK Nawet Extrim swoją bańkę mają I BB , mosurki czerwone i czarne siedzą w własnych , i pinto ......
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 09:29

Ja mówiłem o taiwanach u których nie następuje zmiana wzoru z wylinką :mrgreen:

Tego typu krewetki są u mnie w miksach albo bez względu na kolor w oddzielnych baniakach czego masz obraz na zdjęciu które Cię ujeło.
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Wt 19 lip, 2016 10:12

Squnku, Squneczku, Skuneczuszuniu itd. itd. ... oszczędź sobie :idea:
Masz to wrzucaj foty, nie masz nie opowiadaj ludziom głupot ... przyjacielu ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 10:55

Czesiu co Ty taki drażliwy jesteś? To hobby, nie biznes więc nie skacz mi do gardła :-)

Nie wiem tylko o jakich głupotach mówisz, pomyliłem się gdzieś? Powiedz to poprawię :)
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Wt 19 lip, 2016 15:21

sQun49 napisał(a):Ja mówiłem o taiwanach u których nie następuje zmiana wzoru z wylinką :mrgreen:

Jak to wzoru z wylinką .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 18:10

Grzesiek zapomniałeś o king kongu który stał się skunksem? :mrgreen:
Takich sytuacji się wystrzegam i moje taiwany rodzą taiwany a nie skunksy, hybrydy, pinto...
Te od skunksów, hybryd i pinto chodzą w mixach i nie wybieram z nich krewet dla dopełnienia stada taiwanów. Do mixów też trafiły Twoje extreme z uwagi na powyższe.
Pokusa jest wielka bo w mixach jest dużo ciekawych krewet, trafia się więcej o wzorze extreme ale tej pokusie nie ulegam :mrgreen: Wystarczy mi jak sobie zdrowo rosną w moich baniaczkach...

Jestem ciekawy jak się zachowają na dłuższą metę "taiwany" po pinto - jak na razie wychodzą z nich krewetki o wzorach taiwan, ale to dopiero pierwsze pokolenie...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Wt 19 lip, 2016 18:52

sQun49 napisał(a):Grzesiek zapomniałeś o king kongu który stał się skunksem? :mrgreen:
Takich sytuacji się wystrzegam i moje taiwany rodzą taiwany a nie skunksy, hybrydy, pinto...
Te od skunksów, hybryd i pinto chodzą w mixach i nie wybieram z nich krewet dla dopełnienia stada taiwanów. Do mixów też trafiły Twoje extreme z uwagi na powyższe.
Pokusa jest wielka bo w mixach jest dużo ciekawych krewet, trafia się więcej o wzorze extreme ale tej pokusie nie ulegam :mrgreen: Wystarczy mi jak sobie zdrowo rosną w moich baniaczkach...

Jestem ciekawy jak się zachowają na dłuższą metę "taiwany" po pinto - jak na razie wychodzą z nich krewetki o wzorach taiwan, ale to dopiero pierwsze pokolenie...


On się nie stał , on był .Za młodu komórki pigmentu białego były za małe i za małe zagęszczenie żeby było je widać wyraźnie gołym okiem .teraz używam "lupy" .
No spoko jeszcze z cztery lata (tylko plus doświadczenia ) i będziesz wiedział .
Mimo super miksów ,odłowione pandy ,czy WR , czy RR w następnych pokoleniach nie dały nic innego .
Poza tym wszystkie te krewetki powstały z miksów , tak otrzymano wszelkie odmiany barwne taiwanów , i tak otrzymałem je ja ,wzory których nigdy nie miałem ani nie kupiłem .
Przy ogromnej liczbie "czystych" CR /CB przez lata zdarzało się że co jakiś czas pojawiał się tiger .
Wyobrażasz sobie że nigdy nie miałem Pand ani WR ani RR i BB , wszystko zostało uzyskane z KK i hybryd .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 19:05

Mam projekt aby wyhodować swojego pierwszego taiwana zaczynając od podstaw, czyli crystal (PRL) + tiger - podpowiesz jak doszedłeś do swojego pierwszego taiwana? Ze skunksem się udało ale kosztowało mnie to 2 lata zabawy więc byłbym wdzięczny za wskazówki

P.S. Co do skunksicy to Twoje zapewnienie było że to 100% taiwan, nie miałeś problemu z odróżnieniem... Za chwilę zajajczyła więc mała nie była :-P
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 19:08

W międzyczasie edytowałeś post albo raczej ja nie doczytałem do końca :)
Czyli nie szedłeś od podstaw tylko taiwan + hybryda...?
Masz jakiś pomysł na taiwana z PRL?
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Wt 19 lip, 2016 19:37

A jeszcze dodam ,bo skróciłem swoją myśl .Hybrydy nie miały styczności z WR RR czy BB a takowe dały .Ale to nic dziwnego .Mając ubarwienie CR/CB w prosty sposób przenosimy je na Tiwana .Tak samo żeby uzyskać BB wystarczy KK puknąć Snow'em .
NP: BB puknięte przez mosura może dać taiwan mosura shedow . Tak zresztą owe otrzymałem .I tak można otrzymać wszelkie odmiany barwne .
Co do tigera i cr , to długa droga i tysiące odpadu , nie widzę sensu aż tak się cofać .
PRL i taiwan = hybryda i nic innego , nic nowego czy innego nie uzyskasz bo to po prostu ładna CR .Co najwyżej niebieskie nogi u taiwana i ładniejsze pokrycie bielą .(takowe znajdziesz u mnie na fotkach ) .
Np: back line są niebieskie , to po słabej kresce u taitibe , a czasem mocno białe , to po mocnej białej kresce u taitibe .


ps: skunk , back line czy fisch boon to dla mnie taiwan , nie taitibe .Bo tylko przenosimy ubarwienie z Taitibe na taiwana .A taitibe to poprostu hybryda tibee po taiwanie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości