Hodowla sQun49

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 19:57

SUHY napisał(a):A jeszcze dodam ,bo skróciłem swoją myśl .Hybrydy nie miały styczności z WR RR czy BB a takowe dały .Ale to nic dziwnego .Mając ubarwienie CR/CB w prosty sposób przenosimy je na Tiwana .Tak samo żeby uzyskać BB wystarczy KK puknąć Snow'em .

To zrozumiałe w momencie kiedy jest misz masz - na pewno teraz, kiedy Twoje krewety są oddzielone kolorystycznie ilość odmieńców jest znacząco mniejsza - tak jest u mnie...
Co do uzyskiwania BB i pozostałych taiwanów - chcę go uzyskać bez KK, z Tibee, od podstaw.... Nie piszę o PRL+taiwan a czysty PRL+tiger, tylko na dzień dzisiejszy nie dysponuję za wielkim arsenałem tigerów i stąd moje pytanie. Mam tylko DBRT, tangeriny i aury....
Dla mnie taiwan to taiwan, klasyfikowane (wystawowe) formy, wszelkie mixy to taitibee - ale ja jestem świeżak powtarzam po raz enty :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Wt 19 lip, 2016 20:26

KK z tibe od podstaw , jak wspomniałem , nie mam zamiaru odkrywać koła od początku kosztem tysięcy odpadu .Tak sie tylko zastanawiam ile milionów krewetek poszło na paszę zanim nie wypuszczono na rynek Taiwan'a .
A co do Aury , tego jak u niej z genami jeszcze nie doszedłem ,a jest ciekawa .Np aura puknięta przez taiwan dała CB , A taitibe puknięte przez Aura dała Aura z wzorami Po Taitibe i część CR/CB .Za to w połączeniu z tangtibee wyszły zupełnie nowe wzory ,czy miało to sens okaże się dopiero po przeniesieniu ich na taiwan , o ile uda się to jak z tibee .Więc jak by co to rok/ dwa i coś w tej kwestii będę wiedział :-P .


Ps : Wszelkie nazwy i podejście wymyślają ludzie , tylko jak nagle odchodzą od własnych narzuconych ram to albo kasa albo .... .
Przykład mamy KK EX pukniemy Cb A klasa uzyskamy pandę , to taiwan , ten sam KK przeniesiemy wzór z tibee spotted czy piano to
pinto -taiwan , a jak przeniesiemy wzór fisch bone to już nie taiwan , dla mnie bzdura . Jeśli tak sie trzymać to pinto to nie taiwany tylko taitibee .
Ostatnio edytowano Wt 19 lip, 2016 20:34 przez SUHY, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 20:33

Nie wiem czy dobrze rozumiem więc zapytam - jak uzyskałeś KK? Tibee z czego? Jakiego tigera dopuściłeś do crystali? W sumie jak z CR wychodziły tigery to raczej PRL nie było więc mogę mieć lekko pod górkę :mrgreen:
Co do opisu krzyżówek z aurą to puszczałeś przez czyste aury czy te tangaury od Majorina?
Ostatnio edytowano Wt 19 lip, 2016 21:17 przez sQun49, łącznie edytowano 1 raz
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Wt 19 lip, 2016 20:53

Odnośnie edita

Dla mnie nazwa taiwan dotyczy określonych wzorów (WR, RR, Panda, KK, i BB, RB) z czego dwa ostatnie jeśli nie są naprawdę deep to traktuję jako odpad. Jest to jakby doprecyzowanie ustabilizowanych linii taitibee - powtarzalność jest większa niż krzyżówka np. "taiwan" skun + "taiwan" skun... w pierwszym przypadku masz 100% powtarzalności, wychodzą tylko taiwany a w drugim?
Dlatego dla mnie z taiwana nie ma prawa wyjść hybryda o wzorze dowolnym (CR,CB, Spotted red, Spotted Black, prawie piano red, prawie piano black etc....), tak jak z pintasa czy skunka...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Śr 20 lip, 2016 08:46

Coś pomieszałeś , nie uzyskałem kk te jak raz kupiłem :-P .
A w ostatnim poście zdanie nie zrozumiałe , nie wiem o co chodzi .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Śr 20 lip, 2016 16:53

SUHY napisał(a):Przykład mamy KK EX pukniemy Cb A klasa uzyskamy pandę , to taiwan , ten sam KK przeniesiemy wzór z tibee spotted czy piano to
pinto -taiwan , a jak przeniesiemy wzór fisch bone to już nie taiwan , dla mnie bzdura . Jeśli tak sie trzymać to pinto to nie taiwany tylko taitibee .


I właśnie tego tyczy się moje zdanie - dla mnie pinto czy skunk to nie taiwan.... To taitibee o fenotypie pinto bądź skunk. Z krzyżówki taiwan+taiwan nie mogą wychodzić pinto, skunki - takie krewety wychodzą z krzyżówek taitibee, tangtibee... Z taiwanów wychodzi 100% taiwanów - brak hybryd bądź innych wynalazków... Jeśli komuś w baniaku z "taiwanami" pojawiają się hybrydy bądź wynalazki, to znaczy że ma taitibee/tangtibee o fenotypie taiwana a nie czyste taiwany (tak wiem, zaraz zapytasz czym jest taiwan i Ci napiszę że jest taitibee ale o USTABILIZOWANEJ LINII - coś jak PRL w crystalach :mrgreen: )
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Śr 20 lip, 2016 23:18

Rafał pewnie każdy by wolał mieć taiwany z taiwanów itd. ale tu masz zagwostkę ... czysty taiwan potrzebuje innych warunków i bardzo dużo czasu aby dorosnąć, nie mówiąc już o wydaniu potomstwa, wcześniej można osiwieć ;-)
Większości początkujących hobbystów i tak zdechną zanim wydadzą młode. Zresztą tym doświadczonym też zdychają ..

Niestety dla Twoich zapędów selekcyjnych, znakomita większość forum pobiegnie za taiwanem z genem taitibee. Te wyglądem nie odbiegają od najładniejszych taiwanów, dodatkowo są mocniejsze więc bardziej wytrzymałe na skoki parametrów, a maluchy rosną jak na drożdżach ;-)

Ten który trzyma aby sprzedać, zarobić będzie wniebowzięty .. i teraz trzeba się zastanowić co kupić ;-)
Chociaż tak szczerze Ci powiem i tak większość krewet w Polsce to dzikusy, brałem krewety od wielu hodowców w kraju, więc mogę uczciwie coś na ten temat powiedzieć ;-)

Dziś nie kupiłbym czystego taiwana, wolę krewety od Suhego lub Chudego. Mają bowiem to co każdy chciałby mieć, czyli perfekcyjny wygląd i wytrzymałość.
Stabilne geny to tylko z Niemiec a i to z poleconej hodowli i niestety tanio nie będzie ... pytanie czy warto kupić tak delikatne krewety, przy których będziesz się bać nawet kichnąć ...

Musiałbyś też wiele rzeczy zmienić u siebie, aby mogły zdrowo długo żyć i jeszcze się rozmnażać. Tak jak masz dzisiaj, bez szans.
Czasem warto wsiąść w auto i pojechać kilka razy osobiście do hodowcy w Niemczech i dać mu zarobić, wiedza którą zabierzesz do domu bezcenna.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Cz 21 lip, 2016 04:12

Czesław tyle się opisałaś a bzdury jakich dawno nie czytałem :mrgreen:

Jak ktoś sobie nie radzi to niestety musi ciągle dokupywać krewetki i wierzyć w takie historie jak Twoja. Dużo zdrowia i nie kichaj przy bańkach bo znów Ci wszystko poleci...

Tak się zastanawiam czy nie lepiej by było, gdybyśmy wprowadzili taki zakaz wzajemnego komentowania między sobą. Kiedy jeden coś pisze, drugi milczy, a dlaczego? Ponieważ do momentu kiedy się wtrąciłeś ,rozmowa była konkretna, rzeczowa a Twoje posty służą dalej do ..... Przemyśl temat, ja jestem za
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Cz 21 lip, 2016 08:14

sQun49 napisał(a):dla mnie pinto czy skunk to nie taiwan....
Wolność ci panie ..

Ps:
Obrazek


Tak ci podpowiem Taitibe to tibee puknięte taiwan , to hybryda poprostu :-D .
Wpisz w google np : Taiwan Bee Skunk Pinto
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Cz 21 lip, 2016 09:46

Pitu, pitu .... przykład proszę gdzie wyczytałeś bzdury ... Twoje PRL, Ile kupiłeś półtora roku temu i ile masz dziś ?

W jednym masz tylko rację, rozmowa z Tobą nie ma sensu.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Cz 21 lip, 2016 10:35

Grzesiek trzymając się sztywno słów, to dojdziemy do wniosku, że każda krewetka będzie hybrydą - większość mieszkańców naszych baniaków w naturze nie ma takiego ubarwienia albo nie występuje...

Zdjęcie p.Nadala potwierdza to co napisałeś - ludzie mają prawo nazywać, podpisywać swoje krewetki dowolnie. Dla mnie osobiście też łatwiej by było nazwać wszystko taiwanem i tak właśnie robię od teraz :mrgreen: Przekonałeś mnie :mrgreen:

Pomóż mi tylko w jednej kwestii dotyczącej genów które dziedziczą... Jak wskazać które mają gen pinto, skunka etc. a które nie... Jaką mam pewność że dana krewetka go odziedziczyła? O ile w krewetkach z krzyżówki taiwan pinto + taiwan pinto maluchy o wyglądzie zebry czy spotted są bezproblemowe to wygląd taiwana będzie problemowy...

P.S. Czesław czysty taiwan nie jest trudny w hodowli, bądź cierpliwy a kiedyś się uda :mrgreen:
Cieszę się że wreszcie do tego dojrzałeś i nie będziesz mnie wywoływać do tablicy ani zabrudzać tematu...
Tylko nie obrażaj się na wszystkich (tylko na mnie) i nie strzel focha bo ilość forum krewetkowych jest ograniczona a posty ktoś musi pisać...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Cz 21 lip, 2016 11:29

sQun49 napisał(a): P.S. Czesław czysty taiwan nie jest trudny w hodowli, bądź cierpliwy a kiedyś się uda :mrgreen:


Mam Ich trochę więc nie pisz bzdur, selekcjoner się znalazł ...
Czysty Taiwan niczym się nie różni od czystego PRL, pochwal się mądralo swoimi PRL ?

Nie prowokuj mnie i to wystarczy. A pisząc o mnie nie używaj czyjegoś nicka z forum krewetki.net gdyż nie jestem tam moderatorem. Już o tym rozmawialiśmy, bezskutecznie zresztą !
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hodowla sQun49

Postprzez sQun49 » Cz 21 lip, 2016 12:41

Czesiu, Wolfik to takie zdrobnienie Twojego dawnego nicka WOLF na tym forum oraz forum Tasiora (coś Cię tam dawno nie widziałem... Coś się stało?) Zawsze zdrabniasz imiona więc ja też chciałem być miły...

Hotei napisał(a):Musiałbyś też wiele rzeczy zmienić u siebie, aby mogły zdrowo długo żyć i jeszcze się rozmnażać. Tak jak masz dzisiaj, bez szans.
Czasem warto wsiąść w auto i pojechać kilka razy osobiście do hodowcy w Niemczech i dać mu zarobić, wiedza którą zabierzesz do domu bezcenna.

Skoro jeździsz, wydajesz kasę i uzyskujesz tą nieziemską wiedzę zastanów się czy to "opłacalna przyjaźń" i czy ktoś Cię nie robi w jajo. Niemiaszek się cieszy że ma takiego klienta ale Ty możesz się kiedyś znudzić wyławianiem trupów i poszukiwaniem coraz to nowych "przyczyn"...
Może zamiast odtwarzać zacznij coś tworzyć w swoich baniakach - wtedy nie będziesz plótł bzdur o trudnych taiwanach padających od kichnięcia :mrgreen:
Ja tak robię i jak widać wychodzi - dokupuję gatunki krewet których nie mam a potomstwem uzupełniam baniaki....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Hodowla sQun49

Postprzez SUHY » Cz 21 lip, 2016 14:02

sQun49 napisał(a):Pomóż mi tylko w jednej kwestii dotyczącej genów które dziedziczą... Jak wskazać które mają gen pinto, skunka etc. a które nie... Jaką mam pewność że dana krewetka go odziedziczyła? O ile w krewetkach z krzyżówki taiwan pinto + taiwan pinto maluchy o wyglądzie zebry czy spotted są bezproblemowe to wygląd taiwana będzie problemowy...

Co to znaczy że wygląd taiwana będzie problemowy .
Mimo totalnego misz masz w bańkach ,po odseparowaniu Wine Red (i innych ), owe od kilkunastu miesięcy rodzą tylko i wyłącznie WR . Mimo że same były np urodzone z KK EX + WR .
Tak samo Samica BB + KK wyszły i te i te , ale w następnych pokoleniach po BB + BB są tylko i wyłącznie BB . Za to taki BB gdy puknie CR/CB lub Tibee może w młodych pojawić się i BB i KK .A gdy takowy BB zostanie zapylony CR , np A klasa pojawią się BB i może panda .

Taiwany zupełnie inaczej zachowują się pod względem genotypu niż CR/CB , tak samo zupełnie inaczej tibee jak i Aura .Dzięki temu możemy tworzyć i przenosić wzory na taiwany .

Nawet jak bym tu pisał codziennie wywody A4 przez miesiąc , śmiecąc przy tym w twoim temacie , to i tak raczej wiele bym nie przekazał .Bo to trzeba przeżyć , zrozumieć .Przenoszenie wzoru to jedno , otrzymanie w/w , dziedziczenie , sposób przenoszenia bieli i innych kolorów .Najgorsze że po każdym własnym małym "odkryciu" uzyskaniu odpowiedzi na "pytanie" , pojawia się 10 następnych .
I kolory ....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Hodowla sQun49

Postprzez Hotei » Cz 21 lip, 2016 14:13

Żartowniś z Ciebie Rafał, trzymaj siė nicka lub wal po imieniu i będzie ok.
Co do mojej hodowli, wszystko super. Wyszedłem na prostą, maluchów coraz więcej. Wystarczyło zmienić cholerne podłoża, parę ważnych szczegółów jeszcze do poprawy będzie. Ale nie będę Cię zanudzał, przecież krewet masz do bulu ... no dywan cały, a wszystko podobno w ścisłych selekcjach.
No nic, może kiedyś coś zobaczymy oprócz Twoich przechwałek ...
Tak to chyba powinno działać ;-)

Dalej nic na temat Twoich osiągnięć hodowlanych z PRL ?

A co do wiedzy hodowlanej, można wiele wynieść jak się ma mniejszą gębę, ludzię naprawdę potrafią się dzielić wiedzą. Możesz sobie nazywać Taiwany jak chcesz, a czy inni pójdą za tym inna sprawa.

Dla mnie M.Nadal jest wiarygodny, jest znanym hodowcą, Ty i tak uważasz, źe wiesz lepiej.

Czasem się zastanawiam ile Ty masz lat ... takie bzdury piszesz.



PS. I ja się cieszę z Twojego szczęścia, że po roku od zalania baniek wreszcie masz jakieś maluchy ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości