Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Krewetki i inne bestie jakie trzymacie w akwariach.

Moderator: =Fresz=

Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez Tasior » Śr 01 lis, 2017 21:52

Jako, że mam chwilkę czasu to pozwolę sobie przedstawić Wam krewetki, które obecnie goszczą na mojej amatorskiej hodowli :)

Na początek stare poczciwe Crystale
Na chwilę obecną posiadam 3 akwaria z Crystalami. Oraz jedno z moją S klasą którą selekcjonuje już od dłuższego czasu tak aby rodziły się w niej same Crystale klasy S

Crystal Red/Biene klasy S-SSSS
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz wspomniana wyżej S klasa
Obrazek

Na chwilę obecną moje Ski są po przejściach - Odbudowuje stado. I wszystko odpukać układa się tak, że za niedługo znów będzie wyglądać jak na zdjęciu powyżej :)

Nr 2 w mojej hodowli to krewetki od których zaczynałem - yellowki - zajmują one 2 akwaria.
Dla nich nigdy nie zabraknie miejsca w moim krewetkowym raju :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu jedne z "trudniejszych" krewetek jakie kiedykowliek mialem - Royale . Strasznie wybredne krewetki. Potrafiły się z 10 sztuk rozmnożyć do około 200 aby w miesiąc znowu się zredukować do kilku sztuk... I to pojęcia nie wiem czemu...
Obecnie zostały mi 3 sztuki - 2 samce i jedna samica. W dniu dzisiejszym miała ona trójkącik :mrgreen: więc zobaczymy czy coś z tego będzie ;)
Obecnie zajmują jedno akwa ( dziwne żeby nie :P ) i wątpię, że uda mi się wyjść na więcej niż jedno...
Obrazek

Kolejne krewetki to SCB - Super Crystal Black - zajmują jedno akwa - docelowo przeznaczone będą dla nich dwa akwaria.
Krewetka prosta w hodowli, lecz aby wyjść z nich na one stripy to jeszcze bardzo długa droga przede mną. :)
Obrazek
Obrazek

A teraz krewety które urzekły mnie swoją czerwienią - SCR - Super Crystal Red. Pochodzą one z linii która zajęła 2 miejsce na mistrzostwach świata krewetek. Obecnie zajmują u mnie 2 akwaria i zastanawiam się czy nie zrobić im trzeciego :)
Obrazek

Jako że yellowki to chyba moje ulubione krewetki a wiadomo, że teraz ich hodowla nie jest prosta to nabyłem te same krewetki tylko z tej drugiej rodziny czyli Yellow King Kong :P
Wyglądem za bardzo nie różnią się one od dobrej jakości Yellowek z rodziny neocaridinia, lecz za to są dużo łatwiejsze w hodowli.
Obecnie zajmują u mnie dwa akwaria
Obrazek
Obrazek

I na koniec krewetki które ostatnimi czasy bardzo podbiły moje serce - PRL Benibachi.
Obecnie PRL Beni zajmują u mnie 3 akwaria. Lecz planuję zwiększyć ich ilość do 4-5.
Ponad 80% potomstwa to minimum jakość MID.
Jakiś miesiąc temu wystartowałem im baniak na ADZie gdzie chcę je selekcjonować do jakości High
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na chwilę obecną to tyle. Sooory za zanudzanie ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez Raffy » Śr 01 lis, 2017 21:56

A ja chcę więcej, dzięki takim zdjęciom mam ochotę się rozkręcać coraz bardziej :mrgreen:

Royale... nic nie napiszę, żeby nie zapeszać. Dziwi mnie te ich 'znikanie', na jakich parametrach je masz? Co zaobserwowałeś jak ich ubywa? Problemy z wylinką, czy lecą jedna po drugiej w różnym wieku/czasie?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez Tasior » Śr 01 lis, 2017 22:02

Wiesz co, mnożyły się dość dobrze. Ja je trzymałem na JBL Sansibar nawet w pewnym momencie zasiedliłem nimi drugi baniak.
I nagle zaczęły padać jedna po drugiej. W jednym jak i drugim akwa.... Wiesz nie wiem, może coś ja zwaliłem, może akurat w wodociągach pojawiło się coś co je ubiło... Cholera wie.
Trzymałem je na przewodności około 600 oraz Gh ok 10 - tak jak hodowca od którego je miałem.
Jak już zaczęły padać to je olałem.... Podmiany robiłem im na taką wodę jaką robię dla Caridinii i utrzymały się właśnie te trzy sztuki. Się zobaczy co z tego będzie.
Pewnie jak nic to spróbuje jeszcze raz :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez RufusBB » Pt 03 lis, 2017 02:39

Fajnie to wszystko wygląda gratulacje. Zastanawiam się jednak czemu piszesz, że yellowki się ciężko hoduje? Akurat mam w planie odpalić małą kostkę dla nich, może jakaś wymiana? - akurat mam wysyp blue velvetów, które myślę że nie są najgorsze.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez Tasior » Pt 03 lis, 2017 06:09

A mówię tak bo pamiętam czasy w których yellowy mnożyły się tak jak RC i też mogły żyć w kałuży :)
Teraz są bardziej wybredne. A widać to po przyroście naturalnym w którym Crystale znacznie je wyprzedzają. I z kim nie rozmawiam to ma tak samo.
Słyszałem, że większe sukcesy można z nimi odnieść na akadamie, lecz to już jest aktyw a więc nie za bardzo ich naturalne środowisko... No ale skoro lepiej się w takim mnożą to może warto spróbować.... Cholera wie :)

Co do wymiany to dziękuję, ale obecnie brakuje mi akwarii by selekcjonować moje krewety oraz aby każdemu gatunkowi zapewnić po min 2 akwaria, więc dodatkowy gatunek w grę nie wchodzi ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez RufusBB » Pt 03 lis, 2017 23:25

To się tyczy tylko yellow czy jeszcze jakiś innych neocaridin? Co do akadamy to żółte krewetki na żółtym podłożu chyba średnio się prezentują :D
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kilka moich krewetek - Tasior Shrimps :)

Postprzez Tasior » So 04 lis, 2017 16:06

Yellow, ja mam tylko yellow więc o nich się tylko wypowiadam. :-)


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do GALERIA BESTII

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości