Jaszczurka

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Postprzez dziki » Pt 06 lip, 2012 00:15

hallo
Gratulacje Freszasty ale troszeczkę ostudzę entuzjazm jednym "doopnym" przepisem obowiązującym w polsce. Przyszłościowo nie chwal się odławianiem z naturalnego środowiska okazów prawem chronionych gdyż grozi to dość wysokimi karami. Aby tego dokonać legalnie musiał byś mieć zgodzę na odłów z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska gdyż bez tego jesteś postawiony w tym samym szeregu co zwykły kłusol. Tak polskie prawo zachęca swoich obywateli o troszczenie się o przyrodę i nie tylko.
Jeszcze raz gratulacje i wielkie dzięki w imieniu zielonego potworaka ^^
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez nieogarniam » Pt 06 lip, 2012 08:31

hehe Jak by tak każdy chciał się zaopiekować jakoś jaszczurko to byśmy niedługo nie zobaczyli ani jednej w naturalnym środowisko. Dla zainteresowanych "hodowców" dodam jeszcze ze wszystkie GADY i PŁAZY w Polsce podlegają ochronie prawnej.
Ostatnio edytowano Pt 06 lip, 2012 08:32 przez nieogarniam, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
nieogarniam
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 09 maja, 2012 21:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MarSz » Pt 06 lip, 2012 08:41

Dokładnie,

a jakby dla kogoś to było niemałym zaskoczeniem, to "dołożę do pieca" i dodam, że krety - z którymi wielu walczy bardzo intensywnie i zwykle z miernym skutkiem - również są pod ochroną :-)
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez =Fresz= » Pt 06 lip, 2012 08:52

Tak tylko że ja miałem warunki żeby ją odratować i wróciła w miejsce gdzie została znaleziona prawie martwa :mrgreen: o tym że są przepisy dobrze wiem i wtedy wiedziałem i miałem to głęboko w du... Ja jej nie goniłem po polanie żeby mieć w domu ozdobę :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez CARdinal » So 07 lip, 2012 14:39

Bardzo ładna, jeśli kolory jej zbledną z czasem to można by tez rozpatrzeć opcje z samcem zwinki w wyjątkowo okazałej szacie godowej.
CARdinal
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pt 13 lis, 2009 09:51
Lokalizacja: P-no/pd Wa-wą

Postprzez =Fresz= » So 07 lip, 2012 17:32

Czy zbledną to nie wiem bo już dawno jej u mnie nie ma.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości