Nasze pielęgnice - papuzia i flower-ek

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Nasze pielęgnice - papuzia i flower-ek

Postprzez jabluszko520 » Wt 18 gru, 2012 10:38

tutaj zrobię mój drugi temat, dla zaspokojenia ciekawości :-P
Pielęgnica papuzia - Fiona i pan Flower horn - Zenek oraz dwoje ich dzieci. Tak, mieli tarło, tak na pewno to papuzia a co do jakości* flowerka to innego osobnika w duużej okolicy nie było, więc musi być taki jaki jest.
Dzieci było 15 sztuk ale tylko 2 przeżyły. Mają ok 2,5 miesiąca. większość urodziła się z defektami, wygięte kręgosłupy, pozawijane do góry ogonki itd. I Bardzo malutkie.


TARŁO - kliknij

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Postprzez batman-ka » Wt 18 gru, 2012 14:04

Bardzo mi się podobają pielęgnice,zawsze chciałam wielkie akwarium i te piękne rybki,a mam kostki i krewetki ,coś tu chyba nie tak :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez drink20 » Wt 18 gru, 2012 14:18

Ja trochę pielęgnic miałem :-) pawiookie, niebieskoluskie, salivini, mekki, severum, tilapie mariae, i akary, póżniej był czas na apisto też troche się przewinęło a od 2 lat tylko krewetki :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez batman-ka » Wt 18 gru, 2012 14:25

jak byłam mała miałam zebry,przekopywały całe akwarium a potem chowały się do kokosa i produkowały młode :-D ,nie było szans na roślinki ,wszystko przekopywały
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jabluszko520 » Wt 18 gru, 2012 15:12

Te robią tak samo, haha, co chwile z akwa od kreweci dosadzamy roślinki, bo te maupy wszystko wyrywają. A zebry robią/iły niemiłosierną demolkę :lol: . Przed Zenkiem i Fioną mieliśmy akary niebieskopłetwe a potem p. niebieskołuskie następnie zebry i teraz ta zwariowana para :mrgreen:
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Postprzez batman-ka » Wt 18 gru, 2012 18:23

Zebra akceptowała tylko kokosy na dnie i to jeszcze 1sztuka siedziała w łupinie ,inne nie mogły :p Rośliny pływały po powierzchni ,nawet ludzik ,który puszczał bańki był wykopywany ze żwirku :-D Cały dzień kopały nory ,można było zrobić aranżację a wieczorem była aranżacja księżycowa i kratery
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez drink20 » Wt 18 gru, 2012 18:44

jabluszko520 napisał(a): mieliśmy akary niebieskopłetwe


Chodzi o pomaranczowopłetwe? Rivulatusy tak? bo nie spotkałem się z taką nazwą, chyba że jakieś nowinki wyszły a ja nie na czasie więc się doszkolę :mrgreen:
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez jabluszko520 » Wt 18 gru, 2012 20:55

o tak sorry, myślałam o niebieskołuskich i napisałam niebieskopłetwe przy okazji, mój błąd, pomarańczowopłetwe miało być hihi
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Postprzez aquahobby1 » Śr 19 gru, 2012 01:50

Ponieważ powstanie Pielęgnicy papuziej jest obwiane tajemnicą ludzi wschodu, którzy ją wyhodowali w tak utrwalonej formie, to Twoja krzyżówka daje pewne rozwiązanie. Do tej pory uważano, że jest to krzyżówka Citrinellum z Labiatum, bądź którejś z nich z ksantoryczną Sewerum. Niestety nikt nie powtórzył takiej krzyżówki, a pielęgnice papuzie są w ofertach dalekowschodnich importerów niezmiennie. Twoja para naprowadza na rozwiązanie 2 tajemnic związanych z powstaniem piel. papuziej. Jedna to to, że do krzyżówek wzięto okazy z wadą genetyczna /która trafia się u wielu gatunków ryb/ ma ją też Twój samiec Flower horn, a jest to brak kilku kręgów, a co za tym idzie charakterystyczny siodłaty wygląd. To nałożenie wadliwych genów w przypadku Twoich ryb daje tak wiele młodych nie nadających się do życia. Drugą tajemnicą jest to, że samice Papuziej są płodne. Do tej pory jakiekolwiek rozmnożenie się Piel. papuziej nie było możliwe, a gdy ktokolwiek pochwalił się tym wyczynem, po zbadaniu okazywało się, że rozmnożył tzw. pseudo papuzie, czyli ksantoryczne Pielęgnice zebry, które miały też wadę braku kilku kręgów, czyli też taką siodłatą budowę ciała. Bo takie też ludzie ze wschodu wprowadzili do handlu, jako Papuzie, zarabiając zresztą na tym nieźle.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez jabluszko520 » Śr 19 gru, 2012 14:11

Tak, masz rację, mylono zebry z papuzimi, chwaląc się potomstwem.
Moje młode były bardzo zdeformowane, fakt. Odpadło dużo, hm... może trochę to nie humanitarne... Tych dwoje nie będzie miało budowy papuzich, zobaczcie -są proste, ciekawe czy będą miały garb tłuszczyku na czole za tatusiem... nic jeszcze nie widać.
Nie są równe wzrostem, jeden jest większy od drugiego i bardziej żarłoczny ;) dodatkowo ten mniejszy wykazuje pod światło żółtawą barwę, niestety nie jest ona tak intensywna (czy żółte papuzie też są sztucznie barwione?), ten większy jest zaś szarawy. Naszym marzeniem jest uzyskać rybkę o kształcie flowera a o kolorystyce papuziej.
Ostatnio edytowano Śr 19 gru, 2012 14:44 przez jabluszko520, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Postprzez aquahobby1 » Śr 19 gru, 2012 22:13

https://www.google.pl/search?q=flower+h ... hQf4lYDgBA Jest tych odmian kolorystycznych mnóstwo. Są nawet mistrzostwa hodowców tych pielęgnic.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez jabluszko520 » Cz 20 gru, 2012 11:21

To akurat wiem ;) ale dzięki :lol:
_____________________________________________________________
21.02.2013

Mała aktualizacja, maluchy rosną, że hej :lol: , trzeba rozejrzeć się za nowym domem dla ślicznotek ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice


Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron