[112l] Roślinne

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

[112l] Roślinne

Postprzez Szalonooki » N 06 paź, 2013 14:46

Siemka, przedstawiam Wam moje pierwsze roślinne akwarium. Wcześniej był to domek dla Pyszczaków saulosi, ale postanowiłem spróbować czegoś innego 8-)
No to teraz dane o zbiorniku:

Wymiary zbiornika: 80x35x40 (112l)
Oświetlenie: 3x24w 1x 6500k 1x8000k 1x8500k
Filtracja Tetra ex 700 + szklane rurki
Ogrzewanie W szufladzie leży jakaś 100w, ale póki co jej nie używam
Podłoże Czarna lawa wulkaniczna 20kg
Dekoracje Korzeń olchowy
Fauna Docelowo
1+1 Pielęgniczka ramireza
20x Zwinnik Blehera
8x Otosek
Flora
Hydrocotyle tripartita "japan"
Eleocharis parvula
Hedyotis salzmanii
Bacopa australis
Rotala rotundifolia red
Limnobium laevigatum
Micranthemum umbrosum
Ludwigia repens
Limnophila aquatica
Limnophila aromatica
Ludwigia arcuata
Hygrophila balsamica
Cryptocoryne beckettii 'petchii'
Hemianthus micranthemoides

Na samym początku, czyli jakiś miesiąc temu wyglądało to tak:
Obrazek
Po miesiącu i przy okazji po zmianie podłoża jest tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do perfekcji temu zbiornikowi brakuje jeszcze wiele, więc proszę Was o rady dotyczące zbiornika :)
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [112l] Roślinne

Postprzez jabluszko520 » N 06 paź, 2013 19:51

Czym nawozisz, czy dozujesz dwutlenek?
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Kuba » N 06 paź, 2013 20:13

Ramirezki hodowlane? Bo jeżeli chcesz to będę zamawiał teraz dzikusy prosto z Wenezueli :)
Kuba
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz 11 kwi, 2013 15:00

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Szalonooki » N 06 paź, 2013 21:39

Pòki co mam jescze trochę Easy Carbo, a jak się skończy to co2 z bimbrowni. Nawoże solami.
Kuba mògłbyś kròtko opowiedzieć o tym czym się ròżnią hodowlane od dzikusòw,jak jest z przeżywalnością podczas transportu, jaka jest ich cena i gdzie ewentualny odbiòr rybek?
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Krzysiek1702 » Pn 07 paź, 2013 15:30

Cryptocoryne nie powinno się sadzić przypadkiem na kamieniach,korzeniach? W podłożu korzenie mogą zgnić.
Krzysiek1702
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 12:36

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Szalonooki » Pn 07 paź, 2013 15:43

Krzysiek1702 napisał(a):Cryptocoryne nie powinno się sadzić przypadkiem na kamieniach,korzeniach? W podłożu korzenie mogą zgnić.

Z tego co wyczytałem i widziałem na zdjęciach tę akurat roślinne trzyma się w podłożu.
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Szalonooki » So 22 lut, 2014 18:10

Przez dość długi czas nie odzywałem się za co Was przepraszam. W między czasie w akwarium zmieniło się bardzo dużo.Witam

Aranżacja, którą wam pokazuje ma nie cały tydzień. Poprzednio w tym akwarium było pełno glonów, więc potrzebny był restart. Przez ten czas nauczyłem się dosyć wiele i mam nadzieje, że przy tej odsłonie zbiornika nie popełnię tyle błędów.
No to teraz jeszcze raz trochę danych o mojej szklance:
Akwarium- 80x35x40 (112l)
Oświetlenie- Belka 3x24w
Podłoże- Czarna lawa
Filtracja- Tetra ex 700
Ozdoby- Korzeń, skałki lawy
CO2- Póki co stosuje węgiel w płynie, jak wpadnie trochę pieniędzy to zakupię butle
Nawożenie
Zbiornik nie ma nawet tygodzień więc póki co powstrzymałem się od podawania jakichkolwiek soli
Za około tydzień zacznę podawać potas.

Rośliny
Hydrocotyle Tripartita "japan
Micranthemum Umbrosum
Eleocharis Acicularis
Pogostemon Helferi
Hediotis Salzmani
Didiplis Diandra
Rotala Rotundifolia Green
Rotala Colorata
Rotala Macrandra Red
Cryptocoryne beckettii 'petchii'
Taiwan moss

Ryby
Otosek x8
Microrasbora Galaxy x20
Mikrogeophagus ramirezi x2

Podmianki- Woda kranowa około 20l na tydzień

Czekam na wskazówki dotyczące dalszego prowadzenia akwarium.

Okej no to czas na fotki:
Obrazek Pierwsze zdjęcie robione aparatem w telefonie dlatego takiej słabej jakości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę więcej fotek: https://imageshack.com/user/mudbloods69
Ostatnio edytowano Śr 26 lut, 2014 15:14 przez Szalonooki, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [112l] Roślinne

Postprzez lucypper » N 23 lut, 2014 22:31

Nie chce być złym prorokiem ale jak dla mnie przy takiej ilości światła, braku roślin (bo to akwarium prawie nie jest obsadzone), braku co2 i braku pojęcia o nawożeniu może Ci się nie udać :-/

Ile świecisz ?
Masz coś pod tą lawą ?
Rośliny muszą mieć skąd czerpać związki potrzebne do wzrostu a przy jałowym podłoży i wodzie z kranu będą rosły tylko glony.
Mimo carbo odpalił bym chociaż bimbrownie ale podkręcisz nią łaknienie na składniki zarówno rośliną jak i glonom.
I obsadź maksymalnie ile sie da to akwarium roślinami szybko rosnącymi typu np.sesiliflora czy innymi "chwastami".

A co do trawnika to super pomysł i będzie bardzo ładnie wyglądał ale porozdzielaj jeszcze bardziej te kępki tak żebyś wsadzał po jednym źdźble, dzięki temu szybko uzyskasz ładny trawnik pod warunkiem, że rośliny będą miały na czym rosnąć ;-)
Avatar użytkownika
lucypper
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 120
Dołączył(a): N 30 cze, 2013 21:22
Lokalizacja: Zgierz

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Nantai » Pn 24 lut, 2014 10:30

Przy świetle 0,85 Carbo nie da rady. Bimbrownia również. Musisz mieć stałe co2, bo glony Cię zjedzą w mgnieniu oka. Więc albo zmniejsz światło, albo zainwestuj w butle. Druga sprawa: Pielęgniczki MUSZĄ powtarzam MUSZĄ mieć piasek, zresztą przy takim świetle to nic tam nie powinno pływać, nawet nie ma wysokich roślin, żeby mogły się gdzie schować. Widać, że nie przygotowałeś się zbytnio do odpalenia tego akwarium. Jak dla mnie akwarium na wielki minus.
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: [112l] Roślinne

Postprzez =Fresz= » Pn 24 lut, 2014 10:39

Pierwsze zdjęcie robione aparatem w telefonie dlatego takiej słabej jakości.


A Samsung Galaxy Note2 to nie telefon? :-P N8 też robi ładne zdjęcia tylko musisz się przyłożyć. A reszta odnośnie akwarium tak samo jak poprzednicy, nadal jest źle :->
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [112l] Roślinne

Postprzez abstract » Pn 24 lut, 2014 10:52

3 konieczne kroki, aby nie powstało glonarium:
- wyłącz dwie świetlówki
- dawaj potas
- CO2 - nie masz kasy na butle, kup zestaw Bio CO2 lub sam zrób bimbrownie (przepisy w necie)

I trzeba tez pamiętać o papu dla roślin. Masz podłoże neutralne, bez składników odżywczych. Na początek pomogą jakieś kapsułki do podłoża, ale najpierw zobacz na stronie wodociągów ile masz NO3, Magnezu itd. w wodzie, co by nie przedobrzyć
czuj duch, Paweł
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Nantai » Pn 24 lut, 2014 11:17

abstract napisał(a):... najpierw zobacz na stronie wodociągów ile masz NO3, Magnezu itd. w wodzie, co by nie przedobrzyć


Nie musi sprawdzać. Przy roślinnym z solami jako początkujący i tak musi mieć testy. Na podstawie testów będzie robił korekty. :)




Szalonooki zaopatrz się przy okazji w testy kropelkowe NO3 i PO4. To podstawa jeśli chcesz mieć rośliny w dobrej kondycji. Jakie masz sole? I ile będziesz podawał tygodniowo?
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: [112l] Roślinne

Postprzez abstract » Pn 24 lut, 2014 11:58

Nantai napisał(a):
abstract napisał(a):... najpierw zobacz na stronie wodociągów ile masz NO3, Magnezu itd. w wodzie, co by nie przedobrzyć


Nie musi sprawdzać. Przy roślinnym z solami jako początkujący i tak musi mieć testy. Na podstawie testów będzie robił korekty. (...) Jakie masz sole? I ile będziesz podawał tygodniowo?


Czyli ważne ile np. NO3 z soli, ale z ile z kranówki już nie?
czuj duch, Paweł
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Nantai » Pn 24 lut, 2014 12:14

abstract napisał(a):
Nantai napisał(a):
abstract napisał(a):... najpierw zobacz na stronie wodociągów ile masz NO3, Magnezu itd. w wodzie, co by nie przedobrzyć


Nie musi sprawdzać. Przy roślinnym z solami jako początkujący i tak musi mieć testy. Na podstawie testów będzie robił korekty. (...) Jakie masz sole? I ile będziesz podawał tygodniowo?


Czyli ważne ile np. NO3 z soli, ale z ile z kranówki już nie?


Po pierwsze ile tego NO3 może być w kranie? Zwłaszcza przy podmiankach 20% . :) Po drugie z tymi parametrami w kranie jest różnie. Niech się lepiej sugeruję tym co pokazują testy.
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: [112l] Roślinne

Postprzez abstract » Pn 24 lut, 2014 12:22

Nantai napisał(a):
abstract napisał(a):
Czyli ważne ile np. NO3 z soli, ale z ile z kranówki już nie?


Po pierwsze ile tego NO3 może być w kranie? Zwłaszcza przy podmiankach 20% . :) Po drugie z tymi parametrami w kranie jest różnie. Niech się lepiej sugeruję tym co pokazują testy.


No i widzisz. Ja uważam, że warto wiedzieć. Miałem niedawno takie pytanie na priv-a o start i nawożenie. Okazało się, że koleś ma 13ppm-ow w kranie. Mała masa roślinna, uzupełnianie i podmiany kranovitem. W takim przypadku kumulacja NO3 gotowa. I oczywiście masz racje, tu niezbędne są testy.
czuj duch, Paweł
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Następna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron