[112l] Roślinne

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Nantai » Pn 24 lut, 2014 12:28

abstract napisał(a):
Nantai napisał(a):
abstract napisał(a):
Czyli ważne ile np. NO3 z soli, ale z ile z kranówki już nie?


Po pierwsze ile tego NO3 może być w kranie? Zwłaszcza przy podmiankach 20% . :) Po drugie z tymi parametrami w kranie jest różnie. Niech się lepiej sugeruję tym co pokazują testy.


No i widzisz. Ja uważam, że warto wiedzieć. Miałem niedawno takie pytanie na priv-a o start i nawożenie. Okazało się, że koleś ma 13ppm-ow w kranie. Mała masa roślinna, uzupełnianie i podmiany kranovitem. W takim przypadku kumulacja NO3 gotowa. I oczywiście masz racje, tu niezbędne są testy.


Wszystko gra. Tylko tu ma nie być małej masy roślinnej. Przy tak dużym świetle rośliny to zjedzą w mgnieniu oka. Na początku można zmierzyć jakie są parametry. Ale przy dalszym rozwoju baniaka przy podmiankach to już nie ma znaczenia , bo i tak korekty będzie robił pod swoje akwarium. :)
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Szalonooki » Śr 26 lut, 2014 15:26

Przez jakiś czas nic tu nie pisałem ze względu na to, ze nie ma mnie w domu i słabo z jakimś stałym połaczeniem z internetem. Zastanawiałem się przez jakiś czas jak wyliczyliście w moim akwarium śwatło 0,85w/l. Okazało się, ze zamiast napisać 3x24w napisałem 4x24w (wychodzi teraz 0,65w/l). Jak już pisałem wcześniej butlę z co2 kupię w najbliższym czasie jak tylko wpadnie trochę grosza. Jeśli chodzi o testy to mam na no3 jak i na po4. W domu gdzieś mam podane wyniki, jak pojawię się w domu to podam. Kolejna sprawa to podłoże, nie mam pod nim żadnego substratu. Zastanawiam się nad podawaniem kulek gliniano-torfowych pod rośliny. Stosował ktoś, czy może jest coś lepszego od nich?

Sorki, że tak chaotycznie ale pisane z telefonu. Jeśli o czymś jescze zapomniałem to dopisze za 2 dni jak już bedę w domu.
Avatar użytkownika
Szalonooki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): So 17 lis, 2012 12:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Nantai » Cz 27 lut, 2014 20:03

Kulki są ok. Tania alternatywa dla kapsułek np. Ferki. Ale zlituj się nad tymi ramirezami na tym beznadziejnym podłożu. One powinny mieć piasek.
Ostatnio edytowano So 01 mar, 2014 00:42 przez Nantai, łącznie edytowano 1 raz
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: [112l] Roślinne

Postprzez lucypper » Pt 28 lut, 2014 23:05

Proponuje zapoznać się z tematem http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/nawozenie-roslin/nawozenie-akwarium/nawozy-do-podloza-tania-alternatywa-59403.html

Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania. Od jutra z ciekawości u siebie zacznę testować.
Avatar użytkownika
lucypper
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 120
Dołączył(a): N 30 cze, 2013 21:22
Lokalizacja: Zgierz

Re: [112l] Roślinne

Postprzez Krzysiek1702 » N 02 mar, 2014 13:26

Nantai napisał(a):Ale zlituj się nad tymi ramirezami na tym beznadziejnym podłożu. One powinny mieć piasek.


One MUSZĄ mieć piasek. Piasek to podstawa przy pielęgniczkach!Jest im potrzebny to codziennej higieny. Jakbyś nie zauważył: Microgeophagus - mały ziemiojad...
Albo zmiana podłoża na piach, albo zmiana ryb.
Krzysiek1702
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pt 26 lip, 2013 12:36

Poprzednia strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości