Padające RC

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padające RC

Postprzez Mack00 » Śr 10 sty, 2018 18:16

Witam serdecznie.

W nowo założone kostce 25 litrów po miesiącu i 2 tygodniach wpuściłem (16.12) około 12 sztuk red cherry. Pierwszy trupek pojawił się po tygodniu od wpuszczenia, zignorowałem to, następny 01.01, zrobiłem podmiankę wody i przez tydzień krewetki nie wykazywały żadnych objawów aż do niedzieli (07.01) wtedy padły 2 następne, w tym 1 jak wyławiałem zauważyłem jakby próbowała przejść wylinkę bo polowe jej pancerza była "zdjęta" z niej a druga polowa się trzymała. Szybka podmianka połowy wody, krewetki od tego czasu sa malo ruchliwe w pon i we wt po 1 trupku dzis w srode 2 rano wyłowiłem. Wczoraj zrobiłem testy :

Ph - 7.8 (wrzuciłem szyszki by zbic)
GH - powyżej 22 zrobiłem podmianke na połowe wody RO
KH - okolice 14

Testy to zoolek kropelkowe.

Reszta krewetek jest mało ruchliwa pokarm który zawsze wciągały az miło patrzeć nie ruszają. Dziś po południu znowu zrobiłem testy.

Ph - w okolicach 7.6
GH - nie mam jakim cudem lecz było 22
KH - miało 10

Postanowiłem ze znowu zrobię podmiankę 30% na RO, wlałem ja gdzieś godzinę temu.

Rośliny to
-nadwódka zmienna
-duży heniek
-trawka, niestety nie wiem jaka
- 1 kulka gałęzatki
- oraz pływaje pare gałązek mchu java

Oprócz tego mam jeszcze kokosa i skały " Slate Stone " tak pisało tam gdzie zamawiałem.
Podłoże to piasek kwarcowy oraz piasek bazaltowy o frakcji 0,8-1,6.
W podłożu dawałem przy starcie kulki gliniano - torfowe dla roślin.
Temp 25-26 stopni.

Ktoś ma pomysły co może sie dziać?
Mack00
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 17:57

Re: Padające RC

Postprzez pawelec_k » N 28 sty, 2018 13:27

Witam Mam RC od 2 lat I z moich doświadczeń mogę napisać że ta temperatura to znacznie za wysoko maks dla nich to 24-25 stopni. Ja trzymam moje w 21-22. Proponuje kontakt ze sprzedwca niech poda na jakich parametrach sie chowały. RC są bardzo wytrzymałe ale za każdym razem jak zmieniałem znacznie parametry to były mniejsze lub wieksze problemy, zwłaczsza gdy kreciłem temperaturę pod rybki.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
pawelec_k
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20 lis, 2017 20:58


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron