Krewetki ATYOPSIS MOLUCCENISIS Filreujace - Metronizadol

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Krewetki ATYOPSIS MOLUCCENISIS Filreujace - Metronizadol

Postprzez djrobi » N 07 lis, 2010 13:51

Musze przeleczyc akwarium 500l lekiem o nazwie Metronizadol mam tam 20 krewetek ,moze wiecej .Akwarium jest tok uzadzone ze łowienie ich trwało by tydzien lub wiecej ,pełno skał kryjowek korzeni schowkow poruszanie sie siatka do łowienia jest trudne wrecz niemozliwe czy lek ktory uzyje zabije krewetki ? Po tymleku w kolejnosci chce uzyc omnipur,potem costapur,baktopur,i na koncu argudol
djrobi
djrobi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 13:37

Re: Krewetki ATYOPSIS MOLUCCENISIS Filreujace - Metronizado

Postprzez jaz_12 » Cz 23 gru, 2010 19:31

witaj,
dawka, którą ostatnio stosowałem akwarium z CR i Bamboo Shrimps, to 1/2 tabletki 250mg na 50L netto. Nie stosowałem zaciemnienia, lub jak niektórzy donoszą, nie zmieniałem pH, jedynie podniosłem temperaturę do 25-26C i zastosowałem silnie natlenianie. Metro wcześniej rozpuściłem w niewielkiej ilości wody (łyżka). Substancja czynna wykazuje działanie pierwotniako- i bakteriobójcze wobec drobnoustrojów beztlenowych, i nie jest aktywna wobec bakterii tlenowych, stąd należy liczyć się, że bakterie "dobroczynne" pracujące w filtrze biologicznym nie zostaną uśmiercone. Metronidazol nie zadziała na nicienie i robaki płaskie (wypławki np.). Podawanie metronidazolu nie wpływa na jakość wylinek CR i BS.
Po zakończeniu terapii - zwykle 2-3 dni - można "odfiltrować" pozostałości metronidazolu na węglu aktywowanym ale ja tego nie robię.
j.
jaz_12
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 18 gru, 2010 09:05


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość