Plama(?) Sakura Red

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Plama(?) Sakura Red

Postprzez Olinki » N 13 sty, 2013 01:03

Witam :)

Zauważyłam jakos tydzień temu, że na plecach u jednej z sakurek pojawiło sie coś "dziwnego" (jak dla mnie niezidentyfikowana plama). Poniżej zdjęcia:

Tu akurat mój aparat wymyślił sobie, że skupi się na CRce ukrytej w mchu, a nie na obgadywanej kreweci. Chodzi o mleczną plamę na plecach.

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że to nic strasznego ;-)
Olinki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 01 gru, 2012 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez MarSz » N 13 sty, 2013 01:07

Nie wiem, czy to pytanie to żart, czy na poważnie ale na wszelki wypadek odpiszę - to siodełko.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez kloner11 » N 13 sty, 2013 01:16

Mówiłem, że to siodełko. Ale MarSz, nie sądzisz że jeżeli ktoś zaczyna hodowanie (ogólnie odnosi się to do wszystkiego) lepiej zapytać niż postępować pochopnie? Ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, a jest początkującym w danym "fachu" to ma prawo nawet do pytań, które dla bardziej zaawansowanych są "żartem".



Dziękuje Dobranoc

Konrad
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez Olinki » N 13 sty, 2013 01:19

No to śmieszki wyszły :mrgreen: Żartem to nie było, wstyd się przyznać :P Zmartwiło mnie to tylko i wyłącznie dlatego, że inna skaura, która nosi juz jajka miała to siodełko czarne-brązowe coś w ten deseń. Naczytałam się w "chorobach" o mlecznym czymś w krewetkach co idzie od głowy do tyłka i tak wyszło, że Ola wpadła na pomysł, że krewetkę mi "zamurowuje" od środka :D Ale dziękuję, więcej głupotki takowej nie popełnię. Obiecuję :mrgreen:
Olinki
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 01 gru, 2012 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez olin » N 13 sty, 2013 02:14

Za co tu przepraszać? :-D Forum po to jest, żeby zapytać...
Pozdrowienia od olina dla Olinki :-)
Avatar użytkownika
olin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): So 02 cze, 2012 11:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez MarSz » N 13 sty, 2013 08:46

Przepraszać nie ma za co - lepiej pytać.
A moje obawy czy to aby nie żart (już różne rzeczy widziałem) wynikają z założenia, że mało kto zaczyna przygodę z krewetkami od sakur i cr więc najbardziej podstawową wiedzę o cyklu rozrodczym krewetki.

Natomiast dodanie informacji o wątpliwości czy to siodełko czy np. choroba porcelanowa już wszystko wyjaśnia.

Więc teraz już na poważnie - dla mnie to siodełko. Wszystkie sakury red z jakimi się spotkałem miały żółte siodełko.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Plama(?) Sakura Red

Postprzez jabluszko520 » N 13 sty, 2013 09:20

Moje Redki też mają takowe (żółte) siodełko a przy bardzo czerwonych nie jest prawie widoczne z powodu intensywnej czerwieni pancerzyka.
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron